Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei klimt door optimisme over heropening economie

Nikkei klimt door optimisme over heropening economie

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio veerde donderdag wat op na de recente verliesbeurten. De stemming werd gesteund door optimisme over de heropening van de economie dankzij de goede voortgang van het vaccinatieprogramma. Daarnaast werd uitgekeken naar de Amerikaanse inflatiecijfers, die later op de dag worden vrijgegeven. Een sterker dan verwachte stijging van het algemene prijspeil in de Verenigde Staten zou ertoe kunnen leiden dat het stimuleringsbeleid in de grootste economie ter wereld sneller zal worden teruggeschroefd.

De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot 0,3 procent in de plus op 28.958,56 punten. Eisai zakte ruim 7 procent. Beleggers namen wat winst na de sterke opmars van het aandeel. De Japanse farmaceut won deze week meer dan 30 procent dankzij de goedkeuring van zijn Alzheimermedicijn op de Amerikaanse markt. Branchegenoot Shionogi steeg dik 3 procent. Volgens lokale media wil het bedrijf zijn eigen coronavaccins gaan produceren. Chugai Pharmaceutical en Ono Pharmaceutical wonnen meer dan 1 procent, na berichten dat de farmaceuten overheidssubsidies zullen ontvangen voor hun onderzoek naar medicijnen tegen Covid-19, de ziekte die wordt veroorzaakt door het coronavirus.

De andere belangrijke aandelenmarkten in de Aziatische regio gingen eveneens vooruit. De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,5 procent hoger en in Hongkong dikte de Hang Seng-index 0,2 procent aan. De Kospi in Seoul won 0,3 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney klom 0,5 procent.

Meer uit Financieel

ECB beoordeelt effect wisselkoers euro op prijzen in maart

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.

1 uur geleden
Concurrent Novo Nordisk stopt met verkoop namaakversie afslankpil

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.

5 uur geleden
Topman Washington Post vertrekt na groot banenverlies bij krant

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.

6 uur geleden
Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

1 dag geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 dag geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

1 dag geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

1 dag geleden