Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei houdt verlies beperkt, Chinese beurzen hard omlaag

Nikkei houdt verlies beperkt, Chinese beurzen hard omlaag

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio wist woensdag het verlies beperkt te houden. De Chinese beurzen gingen daarentegen hard omlaag door de aanhoudende zorgen over de inflatie en lokale virusuitbraken. Beleggers verwerkten daarnaast het nieuws dat de Verenigde Staten de import van olie, gas en kolen uit Rusland verbieden.

Ook het Verenigd Koninkrijk pakt Rusland verder aan, met een verbod op de import van olie aan het einde van het jaar. De Europese Unie stelt nog geen verbod op Russische olie in maar wil wel de afname van gas uit het land flink verminderen.

De Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk 0,3 procent in de min op 24.717,53 punten en leverde daarmee een eerdere winst weer in. In de eerste twee dagen van de week raakte de index al bijna 5 procent kwijt. Murata Manufacturing, een Japanse toeleverancier van Apple, won 0,6 procent na de onthulling van de nieuwe producten van het Amerikaanse technologieconcern. Techinvesteerder SoftBank behoorde tot de sterkste stijgers met een winst van 4 procent.

Consumentenprijzen

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds ruim 3 procent in de min. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de prijzen die producenten vragen voor hun goederen in februari met 8,8 procent zijn gestegen ten opzichte van dezelfde maand een jaar geleden. Dat was min of meer in lijn met de verwachtingen van economen en iets minder dan de 9,1 procent in januari.

De stijging van de Chinese consumentenprijzen bedroeg 0,9 procent en bleef daarmee gelijk aan de inflatie in januari. Kenners verwachten echter dat de prijzen in maart flink zullen stijgen door de oorlog in Oekraïne.

Alibaba

De Hang Seng-index in Hongkong zakte 3 procent door koersverliezen onder de Chinese technologiebedrijven. Webwinkelconcern Alibaba verloor 3,9 procent en internetbedrijf Tencent daalde 3,2 procent. Luchtvaartmaatschappij Cathay Pacific wist het verlies in 2021 flink terug te dringen en werd dik 1 procent hoger gezet.

De All Ordinaries in Sydney steeg 1 procent dankzij koerswinsten onder de olieproducenten. In Zuid-Korea hadden beleggers een vrije dag vanwege de presidentsverkiezingen in het land.

Meer uit Financieel

Bodemonderzoeker Fugro onderuit op Damrak na jaarcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft een moeilijk jaar achter de rug en leed een nettoverlies door de zwakke marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee. Ook had Fugro last van vertragingen in de opstart van olie- en gasprojecten. Het bedrijf keert daardoor flink minder dividend uit en snijdt fors in de investeringen. Het aandeel werd 11 procent lager gezet.

39 minuten geleden
Bodemonderzoeker Fugro ziet tekenen van herstel windmarkt

LEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ziet de eerste vroege tekenen van herstel van de offshore windmarkt, met name in Europa, nu overheden en de industrie samenwerken om de sector te ondersteunen. Het bedrijf meldde vrijdag bij de publicatie van de cijfers over 2025 "een uitdagend jaar" achter de rug te hebben. De onderneming kampte vorig jaar met verder afgezwakte marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee.

1 uur geleden
Verkoopprijzen Nederlandse industrie bijna 2 procent lager

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in januari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,9 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In december daalden de prijzen met 1,4 procent.

2 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic houdt voet bij stuk tegen druk Pentagon

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic weigert het ministerie van Defensie onbeperkte toegang te geven tot zijn technologie. Ook een compromisvoorstel van het Pentagon werd donderdag afgewezen. "Deze bedreigingen veranderen onze positie niet: we kunnen in goed geweten niet aan hun verzoek voldoen", aldus topman Dario Amodei.

3 uur geleden
Netflix trekt zich terug uit strijd om Warner Bros. Discovery

LOS GATOS (ANP/AFP) - Netflix ziet af van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. De co-CEO's Ted Sarandos en Greg Peters lieten donderdag weten dat de deal financieel niet langer aantrekkelijk genoeg is, waarmee de weg vrijkomt voor een overname door concurrent Paramount Skydance.

3 uur geleden
Warner Bros noemt overnamebod van Paramount 'superieur'

LOS ANGELES (ANP) - Warner Bros. Discovery noemt het nieuwste overnamebod van entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance "superieur" aan dat van Netflix. Dat laatste streamingbedrijf krijgt nu vier werkdagen om met een nog beter bod te komen om Warner Bros over te nemen.

11 uur geleden
Overwegend verliezen op Wall Street na cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van Nvidia. Die belangrijke ontwikkelaar van AI-chips overtrof weliswaar de verwachtingen met zijn omzet en winst, maar dat nam zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen van de techsector in AI niet weg.

11 uur geleden