Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei fors hoger, JD Logistics stijgt bij debuut in Hongkong

Nikkei fors hoger, JD Logistics stijgt bij debuut in Hongkong

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio ging vrijdag flink vooruit. Beleggers schoven de zorgen over het stijgende aantal coronabesmettingen in Japan en een mogelijke verlenging van de noodtoestand in delen van het land aan de kant. De begrotingsplannen van 6 biljoen dollar van de Amerikaanse president Joe Biden wakkerden daarbij de hoop aan dat de Verenigde Staten de rest van de wereld uit de coronacrisis zullen loodsen.

In Hongkong beleefde JD Logistics een succesvol beursdebuut met een koersstijging van bijna 6 procent. De logistieke tak van het Chinese e-commercebedrijf JD.com haalde 3,2 miljard dollar op met de beursgang en heeft een marktwaarde van zo'n 36 miljard dollar. Het was de op een na grootste beursgang in Hongkong dit jaar. JD.com, een belangrijke concurrent van het Chinese webwinkelconcern Alibaba, daalde 0,1 procent. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,4 procent in de plus.

De Japanse techinvesteerder SoftBank, die een groot belang heeft in JD Logistics, dikte ruim 3 procent aan. De Nikkei in Tokio ging met een winst van 2,1 procent het weekeinde in op 29.149,41 punten. De Japanse staalbedrijven en machinefabrikanten behoorden tot de sterkste stijgers door speculatie dat de omvangrijke bestedingsplannen van de Amerikanen het herstel van de wereldeconomie zullen versnellen. De Japanse premier Yoshihide Suga voert vrijdag overleg over een verlenging van de noodtoestand in enkele regio's, waaronder in de hoofdstad Tokio. Daar worden over minder dan twee maanden de Olympische Spelen gehouden.

Meer uit Financieel

ACM start onderzoek naar PostNL naar eerdere overname Sandd

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) start een onderzoek naar PostNL naar de eerdere overname van rivaal Sandd. Over het samengaan van de postbedrijven is al jaren juridisch gesteggeld. In december oordeelde het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) dat de ACM in 2019 terecht de vergunning voor de overname had geweigerd. Daarom duikt de toezichthouder nu opnieuw in de zaak.

45 minuten geleden
Schiphol verwacht meer reizigers, mogelijk boven pre-coronaniveau

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dit jaar dat het aantal reizigers verder toeneemt. De luchthaven rekent op 68 miljoen tot 72 miljoen reizigers. Daarmee zou het aantal voor het eerst weer uit kunnen komen boven het niveau van voor de coronaperiode. In 2019 werd een recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door de luchthaven.

52 minuten geleden
Heijmans verkoopt minder woningen op 'onverminderd' krappe markt

ROSMALEN (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft vorig jaar iets minder nieuwe woningen verkocht. Het bedrijf wijst er in zijn jaarresultaten op dat de krapte op de huizenmarkt in 2025 "onverminderd groot" bleef. Wel zijn de orders voor nieuwe huizen het afgelopen jaar meer waard geworden. Heijmans verwacht dat de "sterke" financiële prestaties in 2026 aanhouden.

59 minuten geleden
VS en Taiwan tekenen handelsakkoord en versterken banden

TAIPEI (ANP/DPA) - De Verenigde Staten en Taiwan hebben na maandenlange onderhandelingen een handelsakkoord getekend. Volgens de overeenkomst worden de Amerikaanse importheffingen op Taiwanese goederen verlaagd naar 15 procent. Ook gaat Taiwan voor ruim 44 miljard dollar aan vloeibaar gemaakt aardgas (lng) en ruwe olie van de VS kopen. De overeenkomst moet nog goedkeuring krijgen van het Taiwanese parlement.

1 uur geleden
Trump wil sommige staal- en aluminiumheffingen verlagen, zegt FT

LONDEN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan de importheffingen op verschillende staal- en aluminiumproducten te verlagen. Dat meldde de Britse zakenkrant Financial Times vrijdag op basis van bronnen.

1 uur geleden
Meer mensen met een rijbewijs en auto in 2026

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen bezitten een auto en een rijbewijs in 2026 dan in de jaren ervoor. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de nieuwste cijfers. Aan het begin van dit jaar hebben bijna 11,9 miljoen Nederlanders een rijbewijs en zijn bijna 7,2 miljoen mensen in het bezit van een auto.

2 uur geleden
Meer mensen met een rijbewijs en auto in 2026

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen bezitten een auto en een rijbewijs in 2026 dan in de jaren ervoor. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de nieuwste cijfers. Aan het begin van dit jaar hebben bijna 11,9 miljoen Nederlanders een rijbewijs en zijn bijna 7,2 miljoen mensen in het bezit van een auto.

2 uur geleden