Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei fors hoger, JD Logistics stijgt bij debuut in Hongkong

Nikkei fors hoger, JD Logistics stijgt bij debuut in Hongkong

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio ging vrijdag flink vooruit. Beleggers schoven de zorgen over het stijgende aantal coronabesmettingen in Japan en een mogelijke verlenging van de noodtoestand in delen van het land aan de kant. De begrotingsplannen van 6 biljoen dollar van de Amerikaanse president Joe Biden wakkerden daarbij de hoop aan dat de Verenigde Staten de rest van de wereld uit de coronacrisis zullen loodsen.

In Hongkong beleefde JD Logistics een succesvol beursdebuut met een koersstijging van bijna 6 procent. De logistieke tak van het Chinese e-commercebedrijf JD.com haalde 3,2 miljard dollar op met de beursgang en heeft een marktwaarde van zo'n 36 miljard dollar. Het was de op een na grootste beursgang in Hongkong dit jaar. JD.com, een belangrijke concurrent van het Chinese webwinkelconcern Alibaba, daalde 0,1 procent. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,4 procent in de plus.

De Japanse techinvesteerder SoftBank, die een groot belang heeft in JD Logistics, dikte ruim 3 procent aan. De Nikkei in Tokio ging met een winst van 2,1 procent het weekeinde in op 29.149,41 punten. De Japanse staalbedrijven en machinefabrikanten behoorden tot de sterkste stijgers door speculatie dat de omvangrijke bestedingsplannen van de Amerikanen het herstel van de wereldeconomie zullen versnellen. De Japanse premier Yoshihide Suga voert vrijdag overleg over een verlenging van de noodtoestand in enkele regio's, waaronder in de hoofdstad Tokio. Daar worden over minder dan twee maanden de Olympische Spelen gehouden.

Meer uit Financieel

Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

2 uur geleden
Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

3 uur geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

18 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

21 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

22 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

23 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

1 dag geleden