Nikkei fors hoger, JD Logistics stijgt bij debuut in Hongkong
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio ging vrijdag flink vooruit. Beleggers schoven de zorgen over het stijgende aantal coronabesmettingen in Japan en een mogelijke verlenging van de noodtoestand in delen van het land aan de kant. De begrotingsplannen van 6 biljoen dollar van de Amerikaanse president Joe Biden wakkerden daarbij de hoop aan dat de Verenigde Staten de rest van de wereld uit de coronacrisis zullen loodsen.
In Hongkong beleefde JD Logistics een succesvol beursdebuut met een koersstijging van bijna 6 procent. De logistieke tak van het Chinese e-commercebedrijf JD.com haalde 3,2 miljard dollar op met de beursgang en heeft een marktwaarde van zo'n 36 miljard dollar. Het was de op een na grootste beursgang in Hongkong dit jaar. JD.com, een belangrijke concurrent van het Chinese webwinkelconcern Alibaba, daalde 0,1 procent. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,4 procent in de plus.
De Japanse techinvesteerder SoftBank, die een groot belang heeft in JD Logistics, dikte ruim 3 procent aan. De Nikkei in Tokio ging met een winst van 2,1 procent het weekeinde in op 29.149,41 punten. De Japanse staalbedrijven en machinefabrikanten behoorden tot de sterkste stijgers door speculatie dat de omvangrijke bestedingsplannen van de Amerikanen het herstel van de wereldeconomie zullen versnellen. De Japanse premier Yoshihide Suga voert vrijdag overleg over een verlenging van de noodtoestand in enkele regio's, waaronder in de hoofdstad Tokio. Daar worden over minder dan twee maanden de Olympische Spelen gehouden.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/RTR) - De invoering van de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is een stap dichterbij gekomen. De commissie voor handel in het Europees Parlement stemde in met de ratificering van een deel van die handelsafspraken, werd donderdag duidelijk. Uit onvrede over Amerikaanse dreigementen rond Groenland en de invoering van nieuwe algehele importheffingen door president Trump stelden parlementariërs die stemming meermaals uit.
19 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Voor Nederland en de omliggende landen is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar, zegt een woordvoerster van gasnetbeheerder Gasunie. Nederland krijgt volgens haar geen gas uit Qatar, waar belangrijke gasinstallaties zijn aangevallen door Iran.
22 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van een vat Brentolie, de maatstaf voor ruwe olie uit het Midden-Oosten en Europa, steeg donderdagochtend met meer dan 10 procent door de oorlog in het Midden-Oosten en de Iraanse aanvallen op energiefaciliteiten in de regio.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Er is "meer en betere publiek-private samenwerking" nodig om binnensteden en dorpskernen "leefbaar, veilig en vitaal te houden", vinden ondernemersorganisaties. VNO-NCW en MKB-Nederland hebben daarom een 11-puntenplan verstuurd naar nieuw verkozen gemeenteraden, waarmee ze hopen input te hebben in de coalitieakkoorden.
1 uur geledenROME (ANP) - Italië verlaagt tijdelijk de accijnzen op benzine en diesel vanwege de sterk opgelopen olieprijzen. Het maakt tanken 25 cent per liter goedkoper, kondigde de Italiaanse premier Giorgia Meloni aan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen begonnen donderdag in het rood na de aanval van Iran op gasinstallaties in Qatar. Daardoor schoten de olie- en gasprijzen omhoog, wat de inflatievrees bij beleggers aanwakkerde. Mede door de escalatie van de oorlog tussen de VS en Israël tegen Iran vrezen beurshandelaren dat het conflict langdurig zal aanhouden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is donderdagochtend zeer sterk gestegen door de aanvallen op gasinstallaties in het Midden-Oosten. Op de Amsterdamse gasbeurs, de maatstaf voor de Europese prijzen, schoot de prijs met wel 35 procent omhoog.
3 uur geleden