Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei flink omlaag door oplopende spanningen Oekraïne

Nikkei flink omlaag door oplopende spanningen Oekraïne

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is maandag flink lager gesloten. De stemming werd gedrukt door de oplopende spanningen rond Oekraïne. Westerse landen houden rekening met een Russische invasie, hoewel Moskou blijft benadrukken dat niet van plan te zijn. Door de geopolitieke spanningen liepen de olieprijzen verder op.

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk 2,2 procent in de min op 27.079,59 punten. Vooral technologiebedrijven stonden onder druk na het zware koersverlies van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq op vrijdag. De vrees dat de rente in de Verenigde Staten dit jaar flink zal worden verhoogd om de hard oplopende inflatie af te remmen zorgde voor koersdruk bij de snelgroeiende techbedrijven. De Japanse techinvesteerder SoftBank zakte bijna 4 procent.

Het Japanse oliebedrijf Inpex dikte daarentegen ruim 6 procent aan dankzij de hogere olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent duurder op 94,40 dollar en Brentolie kostte 1,1 procent meer op 95,51 dollar per vat. Vrijdag werd olie al zo'n 4 procent duurder. De olieprijzen zitten al weken in de lift en kruipen richting de 100 dollar per vat, een niveau dat voor het laatst in 2014 werd bereikt.

Andere beurzen

In Shanghai noteerde de hoofdindex 0,9 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong zakte 1,4 procent. Chinese techbedrijven als Alibaba, Tencent en Meituan verloren tot 3,6 procent. Ook in de financiële sector en de vastgoedsector werden stevige verliezen geleden.

De All Ordinaries in Sydney hield het hoofd boven water met een plus van 0,4 procent, door flinke koerswinsten van de Australische oliebedrijven. Santos steeg 4 procent en Beach Energy werd 9 procent meer waard. Crown Resorts won 2 procent. Het door schandalen getroffen Australische casinobedrijf is akkoord gegaan met een overnamebod van 8,9 miljard dollar, zo'n 7,8 miljard euro, van de Amerikaanse investeerder Blackstone.

Meer uit Financieel

Minister Van Veldhoven: Nederland heeft dieselvoorraad op orde

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft voldoende diesel op voorraad voor in ieder geval negentig dagen. Dat heeft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven gezegd na afloop van de ministerraad. De strategische voorraad is volgens haar nodig omdat in Europa te weinig raffinagecapaciteit is om diesel te produceren.

7 minuten geleden
Eigenaar Bild en Politico koopt The Telegraph

BERLIJN (ANP) - Het Duitse mediaconcern Axel Springer koopt de eigenaar van de Britse krant The Telegraph. Daarmee komt de rechtsgeoriënteerde krant onder een dak met de Duitse tabloid Bild, nieuwssite Politico en tv-zender Welt. De Duitsers troeven daarmee de Britse uitgever van Daily Mail af.

1 uur geleden
Emirates vliegt vanaf zaterdag dagelijks van Dubai naar Schiphol

DUBAI (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Emirates vliegt vanaf zaterdag dagelijks van Dubai naar tientallen bestemmingen, waaronder Schiphol. De luchtvaartmaatschappij wil 106 retourvluchten per dag uitvoeren naar 83 bestemmingen, meldt Emirates in een update.

2 uur geleden
Gasunie wil onderzoek naar gebruik 'kussengas' in geval van nood

ROTTERDAM (ANP) - Gasunie wil een onderzoek naar de mogelijkheid om zogeheten kussengas te gebruiken in geval van nood. Dat vertelde topvrouw Willemien Terpstra vrijdag na de presentatie van de jaarcijfers. Het is een van de adviezen in een rapport dat Gasunie volgende week presenteert over de weerbaarheid bij lange verstoringen van de aanvoer van gas.

2 uur geleden
Koepel pomphouders wil accijnsverlaging vanwege gestegen prijzen

VOORBURG (ANP) - Brancheorganisatie van tankstations Drive wil dat de overheid de accijnskorting op brandstof weer verhoogt of de btw verlaagt vanwege de flink gestegen prijzen aan de pomp. "Voor Nederlanders wordt tanken anders onbetaalbaar", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

3 uur geleden
Topvrouw Gasunie: geen paniek om gasvoorraad onder 10 procent

ROTTERDAM (ANP) - De gasvoorraad die vrijdag onder de 10 procent is gedoken, is geen reden voor paniek, zegt topvrouw van Gasunie Willemien Terpstra. Volgens Terpstra komt er nog voldoende gas binnen en bovendien is de winter bijna ten einde.

3 uur geleden
Groei economie eurozone iets zwakker dan eerder gedacht

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het vierde kwartaal van vorig jaar iets zwakker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat groeide de economie met 0,2 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerste raming eind januari werd nog een plus van 0,3 procent gemeld door Eurostat.

4 uur geleden