Nikkei flink omlaag door oplopende spanningen Oekraïne
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is maandag flink lager gesloten. De stemming werd gedrukt door de oplopende spanningen rond Oekraïne. Westerse landen houden rekening met een Russische invasie, hoewel Moskou blijft benadrukken dat niet van plan te zijn. Door de geopolitieke spanningen liepen de olieprijzen verder op.
De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk 2,2 procent in de min op 27.079,59 punten. Vooral technologiebedrijven stonden onder druk na het zware koersverlies van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq op vrijdag. De vrees dat de rente in de Verenigde Staten dit jaar flink zal worden verhoogd om de hard oplopende inflatie af te remmen zorgde voor koersdruk bij de snelgroeiende techbedrijven. De Japanse techinvesteerder SoftBank zakte bijna 4 procent.
Het Japanse oliebedrijf Inpex dikte daarentegen ruim 6 procent aan dankzij de hogere olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent duurder op 94,40 dollar en Brentolie kostte 1,1 procent meer op 95,51 dollar per vat. Vrijdag werd olie al zo'n 4 procent duurder. De olieprijzen zitten al weken in de lift en kruipen richting de 100 dollar per vat, een niveau dat voor het laatst in 2014 werd bereikt.
Andere beurzen
In Shanghai noteerde de hoofdindex 0,9 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong zakte 1,4 procent. Chinese techbedrijven als Alibaba, Tencent en Meituan verloren tot 3,6 procent. Ook in de financiële sector en de vastgoedsector werden stevige verliezen geleden.
De All Ordinaries in Sydney hield het hoofd boven water met een plus van 0,4 procent, door flinke koerswinsten van de Australische oliebedrijven. Santos steeg 4 procent en Beach Energy werd 9 procent meer waard. Crown Resorts won 2 procent. Het door schandalen getroffen Australische casinobedrijf is akkoord gegaan met een overnamebod van 8,9 miljard dollar, zo'n 7,8 miljard euro, van de Amerikaanse investeerder Blackstone.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
28 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
3 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
6 uur geledenALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.
6 uur geleden