Nikkei flink omlaag door oplopende spanningen Oekraïne
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is maandag flink lager gesloten. De stemming werd gedrukt door de oplopende spanningen rond Oekraïne. Westerse landen houden rekening met een Russische invasie, hoewel Moskou blijft benadrukken dat niet van plan te zijn. Door de geopolitieke spanningen liepen de olieprijzen verder op.
De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk 2,2 procent in de min op 27.079,59 punten. Vooral technologiebedrijven stonden onder druk na het zware koersverlies van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq op vrijdag. De vrees dat de rente in de Verenigde Staten dit jaar flink zal worden verhoogd om de hard oplopende inflatie af te remmen zorgde voor koersdruk bij de snelgroeiende techbedrijven. De Japanse techinvesteerder SoftBank zakte bijna 4 procent.
Het Japanse oliebedrijf Inpex dikte daarentegen ruim 6 procent aan dankzij de hogere olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent duurder op 94,40 dollar en Brentolie kostte 1,1 procent meer op 95,51 dollar per vat. Vrijdag werd olie al zo'n 4 procent duurder. De olieprijzen zitten al weken in de lift en kruipen richting de 100 dollar per vat, een niveau dat voor het laatst in 2014 werd bereikt.
Andere beurzen
In Shanghai noteerde de hoofdindex 0,9 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong zakte 1,4 procent. Chinese techbedrijven als Alibaba, Tencent en Meituan verloren tot 3,6 procent. Ook in de financiële sector en de vastgoedsector werden stevige verliezen geleden.
De All Ordinaries in Sydney hield het hoofd boven water met een plus van 0,4 procent, door flinke koerswinsten van de Australische oliebedrijven. Santos steeg 4 procent en Beach Energy werd 9 procent meer waard. Crown Resorts won 2 procent. Het door schandalen getroffen Australische casinobedrijf is akkoord gegaan met een overnamebod van 8,9 miljard dollar, zo'n 7,8 miljard euro, van de Amerikaanse investeerder Blackstone.
Meer uit Financieel
DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
6 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
13 uur geleden