Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei flink omlaag door oplopende spanningen Oekraïne

Nikkei flink omlaag door oplopende spanningen Oekraïne

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is maandag flink lager gesloten. De stemming werd gedrukt door de oplopende spanningen rond Oekraïne. Westerse landen houden rekening met een Russische invasie, hoewel Moskou blijft benadrukken dat niet van plan te zijn. Door de geopolitieke spanningen liepen de olieprijzen verder op.

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk 2,2 procent in de min op 27.079,59 punten. Vooral technologiebedrijven stonden onder druk na het zware koersverlies van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq op vrijdag. De vrees dat de rente in de Verenigde Staten dit jaar flink zal worden verhoogd om de hard oplopende inflatie af te remmen zorgde voor koersdruk bij de snelgroeiende techbedrijven. De Japanse techinvesteerder SoftBank zakte bijna 4 procent.

Het Japanse oliebedrijf Inpex dikte daarentegen ruim 6 procent aan dankzij de hogere olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent duurder op 94,40 dollar en Brentolie kostte 1,1 procent meer op 95,51 dollar per vat. Vrijdag werd olie al zo'n 4 procent duurder. De olieprijzen zitten al weken in de lift en kruipen richting de 100 dollar per vat, een niveau dat voor het laatst in 2014 werd bereikt.

Andere beurzen

In Shanghai noteerde de hoofdindex 0,9 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong zakte 1,4 procent. Chinese techbedrijven als Alibaba, Tencent en Meituan verloren tot 3,6 procent. Ook in de financiële sector en de vastgoedsector werden stevige verliezen geleden.

De All Ordinaries in Sydney hield het hoofd boven water met een plus van 0,4 procent, door flinke koerswinsten van de Australische oliebedrijven. Santos steeg 4 procent en Beach Energy werd 9 procent meer waard. Crown Resorts won 2 procent. Het door schandalen getroffen Australische casinobedrijf is akkoord gegaan met een overnamebod van 8,9 miljard dollar, zo'n 7,8 miljard euro, van de Amerikaanse investeerder Blackstone.

Meer uit Financieel

Schiphol vindt nieuwe infradirecteur bij bouwer Heijmans

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft een nieuwe directeur benoemd voor de infrastructuuractiviteiten op de luchthaven, zoals bouw en onderhoud. Per 1 april zal Bart Smolders de functie van chief infrastructure officer van Schiphol vervullen. Smolders komt van bouwbedrijf Heijmans, waar hij verantwoordelijk is voor alle infraprojecten.

29 minuten geleden
Meer horecapersoneel dan ooit, maar zorgen om gebrek aan jongeren

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal werkenden in de Nederlandse horeca is hoger dan ooit. In 2025 was de sector goed voor 522.005 banen. Toch is het personeelstekort blijvend, vooral door een groeiend tekort aan jongeren. Daarvoor waarschuwt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN).

1 uur geleden
Mensen vaker overdag naar horeca, koffiebars vervangen kroegen

AMSTERDAM (ANP) - Steeds meer mensen gaan liever overdag een hapje of drankje doen dan 's avonds. En daar spelen horecazaken gretig op in. Het aantal koffiebars stijgt, terwijl de daling van het aantal cafés en discotheken doorzet. Deze ontwikkeling was al voor de coronacrisis ingezet, maar de beperkingen van die tijd hebben de vaart wel versneld. Dat zegt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN), tijdens vakbeurs Horecava in Amsterdam.

2 uur geleden
Jumbo boekt meer omzet in 2025, nieuwe topman ziet verdere groei

VEGHEL (ANP) - Jumbo heeft in 2025 meer omzet geboekt onder de nieuwe strategie, die aan het begin van het tweede kwartaal werd ingezet. Ook kijkt het supermarktbedrijf "vol vertrouwen naar 2026" met Jesper Højer als nieuwe topman. Højer, die op 1 januari 2026 officieel interim-topman Tom Heidman opvolgde, wil de opgaande lijn in 2026 voortzetten.

2 uur geleden
Gasunie transporteerde meer aardgas in 2025

DEN HAAG (ANP) - Gasunie heeft vorig jaar meer aardgas getransporteerd dan een jaar eerder, doordat meer gas werd opgeslagen in bergingen, meer werd gebruikt in elektriciteitscentrales en omdat meer naar Duitsland werd geëxporteerd. In totaal ging het om 63,4 miljard kubieke meter gas. Dat is ruim 6 procent meer dan een jaar eerder.

2 uur geleden
Besi wint op beurs na ordergroei, Heineken zakt na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Besi behoorde maandag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier heeft in het vierde kwartaal van 2025 voor ongeveer 250 miljoen euro aan nieuwe orders binnengekregen. Dat is een stijging van 43 procent ten opzichte van het derde kwartaal. Dankzij de sterke ordergroei verwacht het bedrijf dat de omzet, de brutowinstmarge en de operationele kosten in het laatste kwartaal van 2025 aan "de gunstige kant" van de eerder afgegeven verwachtingen zullen liggen.

3 uur geleden
Geschokte reacties op stappen regering-Trump richting Fed-baas

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe stappen van de regering-Trump richting Federal Reserve-baas Jerome Powell en de centrale bank zorgen voor geschokte reacties. In de Amerikaanse politiek, zowel vanuit Democratische als Republikeinse zijde, is afkeuring uitgesproken. Daarmee lijkt sprake van een escalatie van president Donald Trumps al langer gaande vete met de Fed-voorzitter.

4 uur geleden