Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei flink lager na verkoopgolf op Wall Street

Nikkei flink lager na verkoopgolf op Wall Street

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is donderdag flink lager gesloten. Ook de andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten stevige minnen zien. Beleggers verwerkten de verkoopgolf op Wall Street, waar de stemming werd gedrukt door de opmerkingen van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell dat de economische vooruitzichten erg onzeker zijn.

De Amerikaanse Federal Reserve (Fed) hield woensdag zoals verwacht de rente en het opkoopprogramma voor obligaties ongewijzigd. In een toelichting zei Powell echter dat het economisch herstel van de coronacrisis aan het afzwakken is door het stijgende aantal besmettingen en nieuwe lockdowns. Volgens het centralebankhoofd zal het tempo van economisch herstel voor een groot deel afhangen van de ontwikkelingen rond het virus en de vaccinatieprogramma's.

De Nikkei in Tokio eindigde met een min van 1,5 procent op 28.197,42 punten. Vooral de technologiebedrijven werden van de hand gedaan in navolging van de zware koersverliezen in de Amerikaanse techsector. Chipbedrijven als Advantest, Alps Alpine en Renesas Electronics zakten tot 6 procent. Techinvesteerder SoftBank, een zwaargewicht op de Japanse beurs, verloor dik 3 procent.

De Aziatische toeleveranciers van Apple lieten een gemengd beeld zien, ondanks een recordkwartaal van de Amerikaanse iPhone-maker. Het Japanse Murata Manufacturing zakte 4 procent en de Taiwanese chipmaker TSMC verloor 2 procent. LG Display won 1,5 procent in Zuid-Korea.

De Hang Seng-index in Hongkong raakte tussentijds 1,8 procent kwijt. Cathay Pacific kelderde bijna 9 procent in Hongkong. De luchtvaartmaatschappij liet weten geld te willen ophalen met de uitgifte van een converteerbare obligatielening. De hoofdindex in Shanghai verloor 1,5 procent en de Kospi in Seoul leverde 1,6 procent in. De Australische All Ordinaries in Sydney werd 1,9 procent lager gezet.

Meer uit Financieel

Italië verlaagt brandstofaccijns na flinke stijging pompprijzen

ROME (ANP/RTR) - Italië heeft woensdag de accijns op brandstoffen verlaagd om huishoudens en bedrijven tegemoet te komen, nu de energiekosten flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. "We verlagen de brandstofprijs met 25 cent per liter, voor iedereen", heeft premier Giorgia Meloni aangekondigd.

7 uur geleden
Wall Street flink lager na Fed-besluit en fikse olieprijsstijging

NEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag met stevige verliezen gesloten, nadat de Federal Reserve de Amerikaanse rentetarieven onveranderd liet en slechts één renteverlaging voor dit jaar voorspelde. Volgens kenners was het rentebesluit evenwel in lijn met de verwachtingen. De oorlog in het Midden-Oosten bleef de gemoederen echter bezighouden. De olieprijzen zijn flink verder opgelopen, mede door een Iraanse aanval op een belangrijke gasinstallatie in Qatar.

8 uur geleden
Bewindvoerders werken aan voortzetting onlinewoonwinkel Fonq

UTRECHT (ANP) - De bewindvoerders van het bedrijf achter onlinewoonwinkel Fonq willen de websites van Fonq en Naduvi toegankelijk houden voor consumenten. Op dit moment kunnen echter geen bestellingen worden geplaatst en geen betalingen worden gedaan. Ondertussen zoeken de bewindvoerders naar mogelijkheden om het bedrijf of delen ervan voort te zetten.

8 uur geleden
Qatar meldt grote schade aan gasinstallatie na aanvallen Iran

DOHA (ANP/AFP) - Branden veroorzaakt door Iraanse aanvallen hebben "uitgebreide schade" aangericht aan de belangrijkste gasinstallatie van het staatsenergiebedrijf van Qatar. Dat heeft QatarEnergy woensdagavond laten weten. Dit gebeurde nadat de Iraanse regering had aangekondigd een aanval op hun eigen energie-infrastructuur te zullen vergelden met een soortgelijke tegenaanval.

9 uur geleden
Federal Reserve houdt vast aan renteprognose ondanks Iranoorlog

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve houdt vast aan zijn verwachting om dit jaar nog een keer de rente te verlagen in de Verenigde Staten ondanks de toegenomen inflatiezorgen door de Iranoorlog. De beleidsbepalers rekenen nu wel op een sterkere stijging van het prijspeil in de VS dit jaar, maar stellen bij hun rentebesluit ook dat de gevolgen van de ontwikkelingen in het Midden-Oosten voor de Amerikaanse economie "onzeker" zijn.

10 uur geleden
Jumbo doet vlees weer in de aanbieding na stop van twee jaar

VEGHEL (ANP) - Jumbo verkoopt weer vlees voor stuntprijzen. Twee jaar geleden stopte de supermarktketen met tijdelijke aanbiedingen voor vers rund-, varkens- en kippenvlees om de verkoop van plantaardige eiwitten aan te jagen. Maar dat kostte het bedrijf geld, terwijl het resultaat van de maatregel "onvoldoende" was, stelt Jumbo na berichtgeving van NRC.

12 uur geleden
Verliezen op beurzen, olieprijzen almaar verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Op de aandelenbeurzen in Europa waren woensdag overwegend verliezen te zien door de aanhoudende Iranoorlog. De olieprijzen lijken almaar verder te stijgen en beleggers vrezen dat een escalatie van de strijd in het Midden-Oosten tot meer verstoringen op energiemarkten en een hogere inflatie zou kunnen leiden.

12 uur geleden