Nikkei flink lager na verkoopgolf op Wall Street
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is donderdag flink lager gesloten. Ook de andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten stevige minnen zien. Beleggers verwerkten de verkoopgolf op Wall Street, waar de stemming werd gedrukt door de opmerkingen van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell dat de economische vooruitzichten erg onzeker zijn.
De Amerikaanse Federal Reserve (Fed) hield woensdag zoals verwacht de rente en het opkoopprogramma voor obligaties ongewijzigd. In een toelichting zei Powell echter dat het economisch herstel van de coronacrisis aan het afzwakken is door het stijgende aantal besmettingen en nieuwe lockdowns. Volgens het centralebankhoofd zal het tempo van economisch herstel voor een groot deel afhangen van de ontwikkelingen rond het virus en de vaccinatieprogramma's.
De Nikkei in Tokio eindigde met een min van 1,5 procent op 28.197,42 punten. Vooral de technologiebedrijven werden van de hand gedaan in navolging van de zware koersverliezen in de Amerikaanse techsector. Chipbedrijven als Advantest, Alps Alpine en Renesas Electronics zakten tot 6 procent. Techinvesteerder SoftBank, een zwaargewicht op de Japanse beurs, verloor dik 3 procent.
De Aziatische toeleveranciers van Apple lieten een gemengd beeld zien, ondanks een recordkwartaal van de Amerikaanse iPhone-maker. Het Japanse Murata Manufacturing zakte 4 procent en de Taiwanese chipmaker TSMC verloor 2 procent. LG Display won 1,5 procent in Zuid-Korea.
De Hang Seng-index in Hongkong raakte tussentijds 1,8 procent kwijt. Cathay Pacific kelderde bijna 9 procent in Hongkong. De luchtvaartmaatschappij liet weten geld te willen ophalen met de uitgifte van een converteerbare obligatielening. De hoofdindex in Shanghai verloor 1,5 procent en de Kospi in Seoul leverde 1,6 procent in. De Australische All Ordinaries in Sydney werd 1,9 procent lager gezet.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.
6 uur geledenZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
9 uur geleden