Nikkei flink hoger ondanks krimp Japanse economie
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is dinsdag met een stevige winst gesloten. Beleggers legden het nieuws dat de Japanse economie in het eerste kwartaal is gekrompen naast zich neer en gingen op zoek naar koopjes na de recente koersverliezen. De stemming werd daarbij gesteund door beter dan verwachte resultaten van een aantal grote Japanse bedrijven. Ook de andere beursgraadmeters in de Aziatische regio wonnen terrein.
De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk 2,1 procent in de plus op 28.406,84 punten. De Japanse economie kromp in het eerste kwartaal met 5,1 procent ten opzichte van dezelfde periode een jaar geleden. Ten opzichte van het vierde kwartaal bedroeg de krimp 1,3 procent. Daarmee kwam een einde aan twee kwartalen van groei op rij. De op twee na grootste economie ter wereld werd afgelopen kwartaal getroffen door strengere coronamaatregelen om de opleving van het virus te bestrijden.
Recruit Holdings steeg dik 7 procent. Het Japanse detacheringsbedrijf gaf een sterke verwachting af voor het huidige boekjaar. Ook Mitsubishi UFJ Financial Group (plus 2,6 procent) verwacht dit boekjaar meer winst te behalen dan analisten hadden voorzien. De Japanse bank keert daarnaast een hoger dividend uit. Bridgestone won bijna 2 procent dankzij meevallende resultaten van de Japanse bandenfabrikant.
De beurs in Taiwan toonden een fors herstel en steeg 5 procent. Een dag eerder zakte de Taiex nog bijna 3 procent door de invoering van strengere coronamaatregelen in en rond de hoofdstad Taipei. De eilandstaat sluit vanaf woensdag ook de grenzen voor buitenlanders zonder verblijfsvergunning. Foxconn dikte 8,5 procent aan. Beleggers reageerden enthousiast op de strategische samenwerking van het Taiwanese techbedrijf met autoconcern Stellantis, het moederbedrijf van automerken als Peugeot, Citroën, Opel, Fiat en Jeep.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.
1 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.
4 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.
6 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Creditcardmaatschappijen Visa en Mastercard en betalingsbedrijf PayPal worden onderzocht in het Verenigd Koninkrijk. De Britse financiële toezichthouder FCA meldt woensdag de drie Amerikaanse bedrijven te onderzoeken vanwege vermoedelijk concurrentieverstorend gedrag rond de financiering en het gebruik van de digitale portemonnee van PayPal.
6 uur geleden