Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei flink hoger ondanks krimp Japanse economie

Nikkei flink hoger ondanks krimp Japanse economie

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is dinsdag met een stevige winst gesloten. Beleggers legden het nieuws dat de Japanse economie in het eerste kwartaal is gekrompen naast zich neer en gingen op zoek naar koopjes na de recente koersverliezen. De stemming werd daarbij gesteund door beter dan verwachte resultaten van een aantal grote Japanse bedrijven. Ook de andere beursgraadmeters in de Aziatische regio wonnen terrein.

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk 2,1 procent in de plus op 28.406,84 punten. De Japanse economie kromp in het eerste kwartaal met 5,1 procent ten opzichte van dezelfde periode een jaar geleden. Ten opzichte van het vierde kwartaal bedroeg de krimp 1,3 procent. Daarmee kwam een einde aan twee kwartalen van groei op rij. De op twee na grootste economie ter wereld werd afgelopen kwartaal getroffen door strengere coronamaatregelen om de opleving van het virus te bestrijden.

Recruit Holdings steeg dik 7 procent. Het Japanse detacheringsbedrijf gaf een sterke verwachting af voor het huidige boekjaar. Ook Mitsubishi UFJ Financial Group (plus 2,6 procent) verwacht dit boekjaar meer winst te behalen dan analisten hadden voorzien. De Japanse bank keert daarnaast een hoger dividend uit. Bridgestone won bijna 2 procent dankzij meevallende resultaten van de Japanse bandenfabrikant.

De beurs in Taiwan toonden een fors herstel en steeg 5 procent. Een dag eerder zakte de Taiex nog bijna 3 procent door de invoering van strengere coronamaatregelen in en rond de hoofdstad Taipei. De eilandstaat sluit vanaf woensdag ook de grenzen voor buitenlanders zonder verblijfsvergunning. Foxconn dikte 8,5 procent aan. Beleggers reageerden enthousiast op de strategische samenwerking van het Taiwanese techbedrijf met autoconcern Stellantis, het moederbedrijf van automerken als Peugeot, Citroën, Opel, Fiat en Jeep.

Meer uit Financieel

Nederlandse economie kan volgens ABN AMRO 'tegen een stootje'

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.

7 uur geleden
OpenAI stopt met app voor AI-video's Sora

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.

9 uur geleden
FNV wil ruimere reiskostenvergoeding en maximumprijzen benzine

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.

9 uur geleden
Onzekerheid over Iranoorlog duwt Wall Street richting verlies

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.

10 uur geleden
Shell-baas voorziet ook verstoring gas- en olietoevoer Europa

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Azië al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.

13 uur geleden
Beurzen hoger, ondanks duurdere olie en oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.

13 uur geleden
Grondstoffenhandelaar waarschuwt voor mesttekorten West-Afrika

AMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.

14 uur geleden