Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei daalt licht na Chinese inflatiecijfers

Nikkei daalt licht na Chinese inflatiecijfers

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is woensdag opnieuw licht lager gesloten. Beleggers reageerden op de inflatiecijfers uit China, waar de producentenprijzen in mei sterker dan verwacht stegen en de consumentenprijzen iets minder hard toenamen dan gevreesd. Ook verhoogde de Wereldbank de groeiverwachting voor de wereldeconomie voor dit jaar tot 5,6 procent. In januari werd nog gerekend op een economische groei van 4 procent in 2021.

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk 0,3 procent in de min op 28.872,50 punten. Beleggers namen weinig risico in afwachting van het belangrijke Amerikaanse inflatiecijfer, dat donderdag verschijnt. Dat cijfer bepaalt mogelijk hoe snel het stimuleringsbeleid in de VS wordt afgebouwd. Ook werden wat winsten genomen in de sterk gestegen aandelen van Japanse zeetransportbedrijven en chipondernemingen.

Eisai bleef daarentegen profiteren van het nieuws dat het Alzheimermedicijn van de Japanse farmaceut en zijn Amerikaanse partner Biogen is goedgekeurd in de Verenigde Staten. Het aandeel bereikte voor de tweede dag op rij de toegestane dagelijkse stijgingslimiet van zo'n 19 procent.

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,2 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,2 procent. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de producentenprijzen vorige maand met 9 procent zijn gestegen door de sterke opmars van de grondstofprijzen. Het was de sterkste prijsstijging sinds september 2008. De consumentenprijzen namen met 1,3 procent toe. Dat de prijzen voor consumenten minder hard oplopen dan de prijzen die fabrikanten vragen, duidt erop dat winkelbedrijven het nog niet aandurven de stijgende kosten door te berekenen.

Meer uit Financieel

Records voor S&P 500 en Nasdaq na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.

4 uur geleden
Bloomberg: beursgang AI-chipbedrijf Cerebras wordt groter

SUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.

4 uur geleden
Porsche sluit dochterondernemingen, 500 banen gaan verloren

STUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche sluit drie dochterondernemingen die niet actief zijn in de autoproductie. Daardoor gaan ongeveer vijfhonderd banen verloren. Met de ingreep wil Porsche verder snijden in de kosten en zich meer focussen op de kernactiviteiten.

6 uur geleden
Kleine min voor AEX-index, chipfondsen wel omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.

8 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS naar nieuw dieptepunt om inflatiezorgen

ANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiële situatie schaadt.

9 uur geleden
Wall Street hoger na beter dan verwacht banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.

11 uur geleden
Kunstmestproducent Yara heeft last van actie XR in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.

12 uur geleden