Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei daalt licht na Chinese inflatiecijfers

Nikkei daalt licht na Chinese inflatiecijfers

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is woensdag opnieuw licht lager gesloten. Beleggers reageerden op de inflatiecijfers uit China, waar de producentenprijzen in mei sterker dan verwacht stegen en de consumentenprijzen iets minder hard toenamen dan gevreesd. Ook verhoogde de Wereldbank de groeiverwachting voor de wereldeconomie voor dit jaar tot 5,6 procent. In januari werd nog gerekend op een economische groei van 4 procent in 2021.

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk 0,3 procent in de min op 28.872,50 punten. Beleggers namen weinig risico in afwachting van het belangrijke Amerikaanse inflatiecijfer, dat donderdag verschijnt. Dat cijfer bepaalt mogelijk hoe snel het stimuleringsbeleid in de VS wordt afgebouwd. Ook werden wat winsten genomen in de sterk gestegen aandelen van Japanse zeetransportbedrijven en chipondernemingen.

Eisai bleef daarentegen profiteren van het nieuws dat het Alzheimermedicijn van de Japanse farmaceut en zijn Amerikaanse partner Biogen is goedgekeurd in de Verenigde Staten. Het aandeel bereikte voor de tweede dag op rij de toegestane dagelijkse stijgingslimiet van zo'n 19 procent.

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,2 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,2 procent. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de producentenprijzen vorige maand met 9 procent zijn gestegen door de sterke opmars van de grondstofprijzen. Het was de sterkste prijsstijging sinds september 2008. De consumentenprijzen namen met 1,3 procent toe. Dat de prijzen voor consumenten minder hard oplopen dan de prijzen die fabrikanten vragen, duidt erop dat winkelbedrijven het nog niet aandurven de stijgende kosten door te berekenen.

Meer uit Financieel

Pensioenfondsen ABP en PME houden buffer over ondanks Iranoorlog

ROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiële positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.

48 minuten geleden
Tesla voert winst op na dalende verkopen door reputatie Elon Musk

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.

3 uur geleden
Chipmaker TSMC wil geavanceerdste ASML-machines pas in 2029 kopen

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.

3 uur geleden
Recordstanden op Wall Street na verlenging wapenstilstand

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.

3 uur geleden
Nieuwe topman voor socialmediaplatform LinkedIn

SUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.

5 uur geleden
Rusland stopt levering Kazachse olie naar Duitsland via pijplijn

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.

5 uur geleden
Portugal wil door met Air France-KLM en Lufthansa in verkoop TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.

7 uur geleden