Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei begint hoger aan verkorte beursweek

Nikkei begint hoger aan verkorte beursweek

TOKIO (ANP) - In Japan, waar beleggers terugkeerden na een lange vakantieperiode, is de aandelenbeurs donderdag licht hoger gesloten. De markten verwerkten onder meer het nieuws dat de noodtoestand in Japan eerder deze week tot eind mei werd verlengd en de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en China over de verantwoordelijkheid van de uitbraak van het coronavirus. De andere Aziatische beurzen gingen overwegend omlaag

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 0,3 procent in de plus op 19.674,77 punten. De Japanse beurs was de afgelopen drie handelsdagen gesloten. De Japanse luchtvaartmaatschappijen werden van de hand gedaan na de eerdere koersverliezen deze week onder internationale branchegenoten, die werden veroorzaakt doordat superbelegger Warren Buffett liet weten zijn belangen in de grote Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen te hebben verkocht.

Ook telecombedrijf en techinvesteerder SoftBank stond onder druk. Beleggers verwerkten nog de aanklacht van medeoprichter Adam Neumann van WeWork tegen het Japanse bedrijf vanwege het intrekken van de beloofde investering van 3 miljard dollar in de aanbieder van flexibele kantoorruimtes. Vastgoedinvesteerder Nomura Real Estate Holdings was daarentegen in trek dankzij een winststijging in het afgelopen boekjaar.

Chinese export

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,2 procent in de min. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de export van het land in april onverwacht is gestegen met 3,5 procent. Het was de eerste stijging van de uitvoer dit jaar. De import nam daarentegen sterker af dan verwacht en kende met 14,2 procent de grootste daling sinds januari 2016. Volgens marktonderzoekers Markit en Caixin nam daarnaast de krimp van de bedrijvigheid in Chinese dienstensector in april iets af ten opzichte van maart.

In Hongkong leverde de Hang Seng-index 0,8 procent in en de Australische All Ordinaries in Sydney verloor 0,5 procent. De Kospi in Seoul kreeg er 0,1 procent bij.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

1 uur geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

1 uur geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

4 uur geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

4 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

5 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

18 uur geleden