Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei begint hoger aan verkorte beursweek

Nikkei begint hoger aan verkorte beursweek

TOKIO (ANP) - In Japan, waar beleggers terugkeerden na een lange vakantieperiode, is de aandelenbeurs donderdag licht hoger gesloten. De markten verwerkten onder meer het nieuws dat de noodtoestand in Japan eerder deze week tot eind mei werd verlengd en de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en China over de verantwoordelijkheid van de uitbraak van het coronavirus. De andere Aziatische beurzen gingen overwegend omlaag

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 0,3 procent in de plus op 19.674,77 punten. De Japanse beurs was de afgelopen drie handelsdagen gesloten. De Japanse luchtvaartmaatschappijen werden van de hand gedaan na de eerdere koersverliezen deze week onder internationale branchegenoten, die werden veroorzaakt doordat superbelegger Warren Buffett liet weten zijn belangen in de grote Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen te hebben verkocht.

Ook telecombedrijf en techinvesteerder SoftBank stond onder druk. Beleggers verwerkten nog de aanklacht van medeoprichter Adam Neumann van WeWork tegen het Japanse bedrijf vanwege het intrekken van de beloofde investering van 3 miljard dollar in de aanbieder van flexibele kantoorruimtes. Vastgoedinvesteerder Nomura Real Estate Holdings was daarentegen in trek dankzij een winststijging in het afgelopen boekjaar.

Chinese export

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,2 procent in de min. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de export van het land in april onverwacht is gestegen met 3,5 procent. Het was de eerste stijging van de uitvoer dit jaar. De import nam daarentegen sterker af dan verwacht en kende met 14,2 procent de grootste daling sinds januari 2016. Volgens marktonderzoekers Markit en Caixin nam daarnaast de krimp van de bedrijvigheid in Chinese dienstensector in april iets af ten opzichte van maart.

In Hongkong leverde de Hang Seng-index 0,8 procent in en de Australische All Ordinaries in Sydney verloor 0,5 procent. De Kospi in Seoul kreeg er 0,1 procent bij.

Meer uit Financieel

Vliegveld Catania heropend na verlaagde vulkaandreiging

CATANIA (ANP/RTR) - De luchthaven van Catania op Sicilië heeft dinsdag de vluchten hervat, nadat het vliegverkeer was stilgelegd door een uitbarsting van vulkaan Etna en slechte weersomstandigheden. KLM moest afgelopen weekend reizigers omboeken naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.

12 minuten geleden
Jørgensen: EU betaalde al 100 miljard extra voor evenveel energie

DUBLIN (ANP) - De Europese Unie heeft dit jaar ruim 100 miljard extra aan energie besteed "zonder daarvoor een molecuul extra aan gas of olie te ontvangen", zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) voorafgaand aan een overleg met EU-ministers van Energie. Voor hem toont dit aan hoe "onhoudbaar het is om afhankelijk te zijn van energiebronnen uit andere delen van de wereld".

38 minuten geleden
Anthropic noemt AI risico voor mensheid in beursgangdocument

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Anthropic waarschuwt potentiële beleggers dat AI "catastrofale en existentiële risico's voor de mensheid" met zich meebrengt. Dat meldt Reuters op basis van het prospectus van het AI-bedrijf, dat het persbureau heeft ingezien.

1 uur geleden
Bloomberg: KKR en RWE willen gezamenlijk bod doen op Duits Uniper

DÜSSELDORF (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR en het Duitse energiebedrijf RWE hebben de krachten gebundeld voor een bod op het Duitse genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Duitsland begon in mei met het verkoopproces van het energieconcern.

1 uur geleden
AEX opent hoger, Arcadis zakt na bekendmaking banenverlies

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met winst geopend. Bij de bedrijven op het Damrak kon advies- en ingenieursbureau Arcadis op belangstelling van beleggers rekenen na bekendmaking dat er duizend banen geschrapt gaan worden. Ook gaat Arcadis het merendeel van zijn architectuuractiviteiten afstoten, evenals de activiteiten in China.

2 uur geleden
Nederland: dit jaar geen akkoord EU-begroting zonder verlaging

BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland herhaalt de eis dat er honderden miljarden van de aankomende EU-begroting (2028-2034) af moeten, aldus meerdere woordvoerders van het kabinet. Gaan die er niet af, dan komt er wat Nederland betreft voor het einde van het jaar geen akkoord, meldt een EU-bron.

2 uur geleden
Hornbach: meer omzet door vraag naar verkoeling in hete zomer

HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald. Volgens het bedrijf was er door de hete en droge zomer veel vraag naar producten voor verkoeling, zoals airconditioners, ventilatoren en zonwering.

3 uur geleden