Nike mag schoenen in Europa geen 'footware' noemen na uitspraak
LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - Nike mag zijn sportschoenen in Europa geen 'footware' noemen. Nike had een aanvraag gedaan om dat woord als handelsmerk te laten registeren. Concurrent Puma had daartegen een zaak aangespannen en kreeg van het Gerecht van de Europese Unie gelijk.
Puma stelde onder meer dat 'footware' klinkt alsof Nike software of een ander soort technologie voor voeten zou hebben ontwikkeld. Het Duitse sportmerk zegt "verheugd" te zijn over de uitspraak.
Nike heeft nog niet gereageerd op een verzoek van persbureau Bloomberg om commentaar. Het Amerikaanse sportmerk kan de uitspraak nog aanvechten bij het Hof van Justitie van de Europese Unie.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in november op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 307 bedrijven failliet. Dat zijn 46 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 13 procent. Ten opzichte van oktober nam het aantal faillissementen wel toe, met 21 procent.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in oktober verder gestegen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, delfstoffen en elektronische apparaten uitgevoerd. De exportgroei kwam uit op 5,6 procent.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Flink meer Nederlandse bedrijven gebruiken kunstmatige intelligentie (AI) bij hun werkzaamheden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS gaat het dit jaar om een op de zes bedrijven, wat een verdubbeling is vergeleken met twee jaar geleden.
49 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse ondernemer Do Kwon, de bedenker van TerraUSD, is veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf voor wat een rechter in New York een "epische fraude" noemde. Do Kwon zat achter twee digitale valuta die in 2022 naar schatting 40 miljard dollar (ruim 34 miljard euro) aan waarde verloren.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een decreet ondertekend dat gericht is op het dwarsbomen van staatsregulering van kunstmatige intelligentie. Trump zei dat de maatregel noodzakelijk is om de opkomende technologie te ondersteunen en een lappendeken van staatsregulering tegen te gaan, waarvan de industrie vreest dat die de groei zal belemmeren.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met een gemengd beeld gesloten. Een tegenvallend kwartaalbericht van softwareconcern Oracle leidde tot zorgen over hoge kosten en waarderingen in de AI-sector. Beleggers weken uit naar aandelen in andere sectoren, die daardoor aan waarde wonnen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.
12 uur geleden