Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nike haalt schoen basketballer Morant van site na tonen wapen

Nike haalt schoen basketballer Morant van site na tonen wapen

BEAVERTON (ANP/RTR) - Sportartikelenmerk Nike heeft de schoen Ja 1, die het concern uitbracht met basketballer Ja Morant, van zijn website en app verwijderd. De 23-jarige speler van de Memphis Grizzlies, een van de beloftes uit de Amerikaanse NBA, is voorlopig uitgesloten van wedstrijden en teamactiviteiten nadat hij onlangs in een video op Instagram Stories te zien was met een wapen.

Op de Nike-site gaat de originele link naar de Ja 1-pagina nu naar een pagina met de tekst "Het product dat je zoekt is niet meer beschikbaar". Het gaat om de tweede schorsing voor Morant in korte tijd. Zijn eerdere bestraffing in het basketbal hield ook al verband met een wapen. Morant maakte eind maart zijn rentree in de competitie nadat hij voor acht wedstrijden was geschorst.

De banden van de basketballer met Powerade, een sportdrank van The Coca-Cola Company, lijken ook in gevaar. Het bedrijf staakte zijn marketingcampagne met Morant eerder dit jaar al. Online was destijds een video verschenen waarin hij in een nachtclub een pistool had laten zien. Hij werd bestraft door zijn club en door de NBA. Morant bood toen zijn excuses aan en zei dat hij zou werken aan een betere manier om te dealen met stress. Deze week zei een woordvoerder van Powerade dat het bedrijf op dit moment geen projecten met Morant heeft lopen.

Het komt vaker voor dat een groot bedrijf per direct de banden verbreekt met een ster. Zo werkte Adidas jarenlang samen met rapper Kanye 'Ye' West aan de zeer lucratieve kledinglijn Yeezy, maar verbrak de samenwerking vorig jaar na een reeks antisemitische uitlatingen van de artiest. De breuk had grote financiƫle gevolgen. Zo verwacht Adidas dit jaar een operationeel verlies van 700 miljoen euro als de volledige Yeezy-voorraad, waaronder enkele gloednieuwe artikelen, zou worden afgeschreven. Dat zou het eerste verlies voor Adidas in zeker dertig jaar zijn.

Meer uit Financieel

Wall Street verder omhoog door hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.

2 uur geleden
Duitse diesel breekt record, maar Nederlanders betalen fors meer

BERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.

4 uur geleden
Ook Amerikanen kopen meer tweedehands elektrische auto's

NEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.

7 uur geleden
Gasvoorraden in Nederland langzaam weer aangevuld na dieptepunt

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

8 uur geleden
Wall Street begint nieuwe beursweek afwachtend

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.

8 uur geleden
Bloomberg: scheepvaartverkeer door Straat van Hormuz neemt toe

NEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.

10 uur geleden
IKEA Duiven door internetprobleem dicht op drukke tweede paasdag

DUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.

10 uur geleden