
Nighttrail bezorgt kinderen nieuwe sneakers
GOES - Sabine Maas en Marjo van Klooster zijn volop in de weer met de organisatie van het eerste evenement van hun nieuwe stichting ‘What Goes On’. Met de Nh1816 Nighttrail door Goes op vrijdagavond 14 oktober zamelen ze geld in voor nieuwe sneakers voor kinderen wiens ouders zijn aangewezen op Voedselbank de Bevelanden. Dat vinden niet alleen zij een mooi doel, blijkt uit de animo voor het wandel- en hardloopevenement met allerlei entertainment, want alle startbewijzen zijn al verkocht.
Maas en Van Klooster zijn ervaren in het organiseren van goededoelenacties. Maas was betrokken bij de oprichting van de Goese Stichting Jayden, die geld inzamelde voor onderzoek naar kinderkanker. De Nightrun werd een succesvolle, jaarlijkse actie, waarbij Van Klooster vanaf de tweede editie betrokken was. Bij het behalen van de mijlpaal van één miljoen euro, besloten Jaydens ouders te stoppen met de stichting en het stokje over te dragen aan Vila Joep. “Wij wilden graag verder met evenementen voor goede doelen organiseren, ook omdat voor ons gevoel de piek, bijvoorbeeld qua aantal deelnemers, nog niet bereikt was”, vertelt Maas. Door de coronapandemie moesten de twee hun aspiraties parkeren, maar nu kunnen ze ertegenaan met hun nieuwe stichting ‘What Goes On’. De komende jaren willen ze allerlei soorten evenementen voor steeds een ander goed doel opzetten. Het is al gelukt om een hoofdsponsor te verbinden aan de stichting voor de komende drie jaar: Nh1816 Verzekeringen. “Daarnaast zijn er nog meer sponsoren die ons ondersteunen. Zoals het er nu naar uitziet kunnen we alle kosten van de Nh1816 Nighttrail daarmee betalen, waardoor het inschrijfgeld van de deelnemers helemaal naar het goed doel kan gaan”, aldus Maas en Van Klooster, die benadrukken dat niemand die zich inzet voor de stichting betaald wordt. “Bovendien hebben we van de deelnemers al ruim 1.800 euro aan extra donaties ontvangen, buitenom het inschrijfgeld.”
Zelf uitkiezen
Inmiddels zetten Maas en Van Klooster zich al vele jaren belangeloos in voor anderen. “We vinden dat leuk en krijgen er energie van. Het doel van onze stichting is binnen Zeeland kinderen en dieren helpen. Dat geeft ons een goed gevoel.” Zo kwamen ze bij Voedselbank de Bevelanden uit. “Tijdens een gesprek kwam naar voren dat ouders die aangesloten zijn bij de Voedselbank het moeilijk vinden dat ze hun kinderen niet af en toe kunnen verwennen met bijvoorbeeld nieuwe sneakers. Omdat ‘What Goes On’ graag concrete hulp biedt, was daarmee het eerste goede doel gevonden. Met de opbrengst van het allereerste evenement kunnen kinderen zelf sneakers uitkiezen bij The Athlete’s Foot. De winkeleigenaren dragen bij in de kosten van de Nh1816 Nighttrail en geven korting op de schoenen. Hierdoor kunnen we meer kinderen blij maken.”
De Nighttrail vindt plaats op vrijdag 14 oktober. De deelnemers rennen of wandelen vanaf 19.30 uur vijf kilometer rond en door het centrum van Goes. Tijdens de tocht passeren ze markante plekken - in café Baarends vindt een mini-spinningmarathon plaats - en komen ze op dertig plaatsen straatartiesten, muzikanten, lichteffecten en andere verrassingen tegen. “We krijgen veel positieve reacties van deelnemers dat ze de Voedselbank een concreet en lokaal goed doel vinden”, zegt Van Klooster.
De stichting verwelkomt ook vrijwilligers en sponsoren. “Op de dag zelf zijn er ruim 65 vrijwilligers nodig.”
Kijk voor meer informatie op www.whatgoeson.nl.
Meer uit Beveland
HEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei bracht maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland in het kader van de plannen voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. Het bezoek stond in het teken van participatie: de minister sprak met jongeren, dorpsraden en deelnemers van onder meer de Borselse Voorwaardengroep over hun zorgen, vragen en ideeën.
9 uur geledenGOES - Afgelopen weekend vond het jaarlijkse 't Beest Brult' weer plaats in 't Beest te Goes. Dit gezellige gratis festival is jaarlijks dé aftrap van het nieuwe film- en concertseizoen. Honderden mensen kwamen samen tijdens het festival en zowel voor het podium buiten als voor het podium in de zaal stond het helemaal vol met publiek.
10 uur geledenOUDELANDE - Bij een aanrijding tussen een auto en een camper in het buitengebied van Oudelande is maandagmiddag een persoon gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de kruising van de Zeedijk met de Vijfzoodijk.
12 uur geledenGOES - Vanaf 1 november 2025 is een Zeeuwse Afvalpas verplicht om toegang te krijgen tot de milieustraten in Zeeland. Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft daarom het Uitvoeringsbesluit Afvalstoffen 2019 aangepast, zodat de invoering van het nieuwe pasjessysteem door de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) doorgang kan vinden.
12 uur geledenCOLIJNSPLAAT - De provincie Zeeland laat weten dat de Zeelandbrug voor gemotoriseerd verkeer maandagnacht 8 september gesloten is. Fietsers kunnen wel over de brug. De provincie voert één keer per maand onderhoudswerkzaamheden uit aan de brug.
17 uur geledenHEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei brengt maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland. De minister bezoekt drie mogelijke locaties voor de bouw van nieuwe kerncentrales: de Paulinapolder bij Terneuzen, het EPZ-terrein in Borssele en het Thermphos-terrein in Vlissingen.
19 uur geleden'S-GRAVENPOLDER- Op de Nieuwe Hoondertsedijk zijn zondagmorgen twee wielrenners met elkaar in botsing gekomen. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Eén van de wielrenners,een 68-jarige man uit Borssele, is gewond overgebracht naar het ziekenhuis. De verkeerspolitie doet onderzoek naar het ongeval en roept getuigen en/of mensen die meer informatie hebben op om zich te melden.
1 dag geleden