Nieuwste cruiseschip 'Rotterdam' komt naar Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Het nieuwe cruiseschip met de naam Rotterdam zal donderdagmorgen rond 10.00 uur voor het eerst aanmeren bij de cruiseterminal aan de Wilhelminakade in Rotterdam. Het is het zevende schip in de geschiedenis van bijna de 150 jaar oude rederij Holland America Line (HAL) met de naam van de stad waar het bedrijf in de 19e eeuw werd opgericht.
Het 300 meter lange nieuwe vaartuig, dat 2668 passagiers en ruim 900 personeelsleden kan herbergen, blijft tot en met vrijdagmiddag in Rotterdam, waarna het koers zal zetten naar Amsterdam. Daar vertrekt het schip op woensdag 20 oktober voor de eerste trans-Atlantische oversteek naar de haven van het Amerikaanse Fort Lauderdale in Florida.
De bekendste voorloper van de nieuwe Rotterdam is ongetwijfeld de vijfde versie, het stoomschip (SS) Rotterdam, dat bij de HAL dienst deed van 1959 tot 1997. Het 228 meter lange schip ligt tegenwoordig in de Rotterdamse Maashaven, een paar honderd meter van de cruiseterminal en doet dienst als hotel, restaurant en evenementenlocatie.
Het zesde schip, MS Rotterdam, heeft van 1997 tot vorig jaar onder de vlag van de HAL gevaren. Vorig jaar is het schip voor 32 miljoen euro verkocht aan Fred Olsen Cruise Lines en vaart verder onder de naam Borcalis.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Wegens mogelijke gladheid door sneeuwval is ook voor de provincies Flevoland en Noord-Holland code geel afgegeven door het KNMI. De sneeuwbuien trekken van het zuiden van het land richting het noorden. Code geel was al gegeven voor Utrecht, Gelderland, Limburg, Noord-Brabant en Zuid-Holland en geldt vanaf de nacht tot het begin van de donderdagmiddag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) wil weten waarom de Technische Universiteit Delft de namen van klimaatactivisten heeft doorgegeven aan de politie. De privacytoezichthouder heeft de universiteit en de politie om uitleg gevraagd. Dat bevestigt de waakhond na een bericht van het Hoger Onderwijs Persbureau.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De Provinciale Staten van Friesland steunen het plan om het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen in 2030 naar schaatsstadion Thialf te halen. De Friese politiek nam een voorstel aan dat het provinciebestuur oproept de lobby voor Thialf breed te ondersteunen. Ook staan de Staten open voor een financiële bijdrage vanuit de provincie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft woensdag een 26-jarige man, verdacht van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten, op vrije voeten gesteld. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie nog tien jaar gevangenisstraf tegen de man. De advocaat van de verdachte, Willem van Vliet, bevestigt een bericht van Crimesite over de vrijlating.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft het afgelopen weekend ongeveer 200.000 mensen van en naar carnavalssteden vervoerd, volgens de vervoerder ongeveer evenveel als vorig jaar. Zij veroorzaakten wel meer viezigheid dan vorig jaar.
8 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Meer mensen gaan met griepachtige klachten naar de huisarts, en daardoor houdt de epidemie aan. Die begon vorige week.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Een 31-jarige man uit Arnhem is woensdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar voor de moord op zijn ex-vrouw in april vorig jaar. Het Openbaar Ministerie had twintig jaar geëist.
10 uur geleden