Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwkomer JetBlue wil meer concurrentie Schiphol ondanks krimp

Nieuwkomer JetBlue wil meer concurrentie Schiphol ondanks krimp

SCHIPHOL (ANP) - Bij het verminderen van het aantal vluchten op Schiphol moet er genoeg concurrentie overblijven tussen luchtvaartmaatschappijen. Dit zei topman Robin Hayes van het Amerikaanse JetBlue woensdag, nadat een toestel van de vliegmaatschappij voor de eerste keer op Schiphol landde. "Er moeten nieuwe luchtvaartmaatschappijen bijkomen. Het is niet goed als er maar één luchtvaartmaatschappij overblijft en er weinig concurrentie is."

Eerder bepaalde de rechter dat Schiphol moet krimpen om geluidsoverlast voor omwonenden terug te dringen. Volgend jaar moet de luchthaven het aantal vluchten verlagen van 500.000 naar 460.000. In 2025 moeten dit 20.000 vluchten minder zijn. Ondanks de krimp is JetBlue sinds woensdag de nieuwste luchtvaartmaatschappij op Schiphol.

Een vliegtuig van JetBlue gaat vanaf woensdag elke dag van en naar New York. Volgende maand komt daar een dagelijkse vlucht tussen Schiphol en Boston bij. De Nederlandse luchthaven is de derde Europese bestemming van JetBlue. De maatschappij vliegt al naar Londen en sinds deze zomer ook naar Parijs. "We verwachten dat het net zo goed gaat in Amsterdam als in Parijs", zegt Hayes. In het Airbus A321-toestel waarmee JetBlue in Nederland vliegt, kunnen 134 passagiers mee.

Sterke vraag

Momenteel vliegen naast JetBlue ook KLM, Delta en American Airlines tussen Schiphol en de Verenigde Staten. De topman zegt dat JetBlue zich onderscheidt omdat de vliegmaatschappij goedkoper is dan concurrenten. Schiphol is volgens hem ook gekozen als nieuwe Europese bestemming omdat er een sterke vraag is naar goedkope vluchten naar Schiphol vanuit de twee Amerikaanse steden.

De topman hoopt in de toekomst vaker te kunnen vliegen tussen Schiphol en de VS. Of dit gaat gebeuren, kan hij nog niet zeggen. "Het is moeilijker om hier slots te krijgen dan op andere bestemmingen."

JetBlue is een lowbudgetmaatschappij met ruim honderd bestemmingen. Naast de VS en Europa vliegt de maatschappij ook naar Latijns-Amerika, het Caribisch gebied, Canada en het Verenigd Koninkrijk.

Meer uit Financieel

EU akkoord met tijdlijn om concurrerender te worden

NICOSIA (ANP) - De EU-landen, de Europese Commissie en het Europees Parlement hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een routekaart om de interne markt te verbeteren. De EU wil vaart maken met het vereenvoudigen van regels voor de interne markt. Daarmee hoopt Europa concurrerender te worden.

29 minuten geleden
Betaalbedrijf Adyen stijgt op Damrak na Duitse overname

AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.

1 uur geleden
EU en VS tekenen vrijdag overeenkomst over kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Europese Unie en de Verenigde Staten ondertekenen vrijdag een voorlopige samenwerkingsovereenkomst over kritieke mineralen, grondstoffen die essentieel zijn voor de economie en maatschappij. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld.

2 uur geleden
Massaproductie vliegende auto's niet ver weg meer, zegt XPENG

GUANGZHOU (ANP/RTR) - De Chinese fabrikant van elektrische voertuigen XPENG verwacht volgend jaar te beginnen met de grootschalige productie van zijn vliegende auto's. Dat heeft president Brian Gu gezegd tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
Lichtproducent Signify verwacht aanhoudende lastige markt in 2026

EINDHOVEN (ANP) - Signify verwacht dat de uitdagende marktomstandigheden de rest van dit jaar zullen aanhouden. De verlichtingsproducent kampt onder meer met een verlaagde vraag en de gevolgen van de Amerikaanse importheffingen en kondigde begin dit jaar al aan wereldwijd 900 banen te schrappen, waarvan 150 in Nederland, om kosten te besparen. In de afgelopen jaren heeft Signify ook al forse reorganisaties uitgevoerd.

2 uur geleden
Onderzoek naar opleidingsklimaat bij UWV na signalen angstcultuur

AMSTERDAM (ANP) - De Registratiecommissie Geneeskundig Specialisten (RGS) doet onderzoek naar de werkcultuur bij een aantal opleidingsplekken van het UWV. Dat bevestigt de toezichthouder na berichtgeving van EenVandaag en het AD. Jonge verzekeringsartsen in opleiding die bij de uitkeringsinstantie in de regio Amsterdam werken, spreken volgens de media over een onveilige werkcultuur en veel te hoge werkdruk.

2 uur geleden
Trump dreigt met heffingen tegen VK om techbelasting

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met importheffingen tegen het Verenigd Koninkrijk als de regering van premier Keir Starmer een belasting op digitale diensten niet schrapt. Dat zei Trump tegen de Britse krant The Telegraph.

4 uur geleden