Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwkomer JetBlue wil meer concurrentie Schiphol ondanks krimp

Nieuwkomer JetBlue wil meer concurrentie Schiphol ondanks krimp

SCHIPHOL (ANP) - Bij het verminderen van het aantal vluchten op Schiphol moet er genoeg concurrentie overblijven tussen luchtvaartmaatschappijen. Dit zei topman Robin Hayes van het Amerikaanse JetBlue woensdag, nadat een toestel van de vliegmaatschappij voor de eerste keer op Schiphol landde. "Er moeten nieuwe luchtvaartmaatschappijen bijkomen. Het is niet goed als er maar één luchtvaartmaatschappij overblijft en er weinig concurrentie is."

Eerder bepaalde de rechter dat Schiphol moet krimpen om geluidsoverlast voor omwonenden terug te dringen. Volgend jaar moet de luchthaven het aantal vluchten verlagen van 500.000 naar 460.000. In 2025 moeten dit 20.000 vluchten minder zijn. Ondanks de krimp is JetBlue sinds woensdag de nieuwste luchtvaartmaatschappij op Schiphol.

Een vliegtuig van JetBlue gaat vanaf woensdag elke dag van en naar New York. Volgende maand komt daar een dagelijkse vlucht tussen Schiphol en Boston bij. De Nederlandse luchthaven is de derde Europese bestemming van JetBlue. De maatschappij vliegt al naar Londen en sinds deze zomer ook naar Parijs. "We verwachten dat het net zo goed gaat in Amsterdam als in Parijs", zegt Hayes. In het Airbus A321-toestel waarmee JetBlue in Nederland vliegt, kunnen 134 passagiers mee.

Sterke vraag

Momenteel vliegen naast JetBlue ook KLM, Delta en American Airlines tussen Schiphol en de Verenigde Staten. De topman zegt dat JetBlue zich onderscheidt omdat de vliegmaatschappij goedkoper is dan concurrenten. Schiphol is volgens hem ook gekozen als nieuwe Europese bestemming omdat er een sterke vraag is naar goedkope vluchten naar Schiphol vanuit de twee Amerikaanse steden.

De topman hoopt in de toekomst vaker te kunnen vliegen tussen Schiphol en de VS. Of dit gaat gebeuren, kan hij nog niet zeggen. "Het is moeilijker om hier slots te krijgen dan op andere bestemmingen."

JetBlue is een lowbudgetmaatschappij met ruim honderd bestemmingen. Naast de VS en Europa vliegt de maatschappij ook naar Latijns-Amerika, het Caribisch gebied, Canada en het Verenigd Koninkrijk.

Meer uit Financieel

Recordjaar voor Zwitserse export naar VS, ondanks handelsruzie

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Zwitserland exporteerde in 2025 een recordhoeveelheid goederen naar de Verenigde Staten, zoals horloges, medische apparatuur, geneesmiddelen en Zwitserse kazen. Dit gebeurde ondanks de hoge importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump op veel Zwitserse goederen had ingesteld.

3 minuten geleden
Witwasonderzoek Deutsche Bank mogelijk gelinkt aan Abramovitsj

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG/AFP) - De doorzoeking van kantoren van Deutsche Bank heeft mogelijk te maken met verdachte transacties rondom de Russische oligarch Roman Abramovitsj. Woensdag vielen Duitse autoriteiten kantoren van de bank in Berlijn en Frankfurt binnen om beschuldigingen van witwassen te onderzoeken. Volgens de krant Süddeutsche Zeitung gingen één of meerdere witwasmeldingen over transacties met betrekking tot bedrijven van Abramovitsj.

1 uur geleden
Toyota verkoopt recordaantal auto's, vergroot voorsprong op VW

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse autoconcern Toyota verkocht in 2025 wereldwijd een recordaantal auto's van 11,3 miljoen, ondanks de handelsspanningen het afgelopen jaar. Het bedrijf behield daarmee zijn titel als 's werelds grootste autofabrikant en vergrootte de voorsprong op de Duitse concurrent Volkswagen.

2 uur geleden
Consumentenbond: veel reisaanbieders onduidelijk over annuleren

DEN HAAG (ANP) - Zeven op de tien grote Nederlandse reisaanbieders communiceren onduidelijk over annuleringsvoorwaarden en de kosten ervan, meldt de Consumentenbond na onderzoek. Tijdens het boeken krijgen consumenten te maken met tegenstrijdige annuleringsvoorwaarden of ontbreekt cruciale informatie.

2 uur geleden
EIB: recordbedrag van 100 miljard naar defensie en duurzaamheid

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Investeringsbank (EIB) heeft vorig jaar een recordbedrag van 100 miljard euro geïnvesteerd in onder meer defensie, groene projecten en digitale transitie, maakte de organisatie donderdag bekend.

2 uur geleden
Makelaars bezorgd: huuraanbod droogt op door verkoopgolf woningen

UTRECHT (ANP) - Het aantal verhuurde woningen in de vrije sector is in het laatste kwartaal van vorig jaar hard gedaald. Makelaarsorganisatie NVM en vastgoedmanagersclub VGM NL melden dat het huuraanbod steeds verder opdroogt, aangezien de nieuwbouw achterblijft en verhuurders er vaak voor kiezen om huurwoningen waarvan het huurcontract stopt in de verkoop te doen. De makelaars en vastgoedmanagers zeggen "erg bezorgd" te zijn. Zij zien dat er nog wel veel vraag is naar huren.

2 uur geleden
Foodwatch stapt in Frankrijk naar de rechter om babyvoeding

PARIJS (ANP) - Foodwatch stapt donderdag samen met getroffen Franse families naar de rechter in Frankrijk rondom de mogelijk besmette babyvoeding. De voedselwaakhond beschuldigt bedrijven, waaronder Nestlé, en autoriteiten van het "veel te laat waarschuwen van het publiek". Franse autoriteiten onderzoeken de dood van twee baby's die babyvoeding van het voedingsconcern hebben gedronken.

2 uur geleden