Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NieuwGoes wil inzicht in brandveiligheid van hoge gebouwen

NieuwGoes wil inzicht in brandveiligheid van hoge gebouwen

GOES - NieuwGoes vraagt of de gemeente weet welke gebouwen van vijf verdiepingen of hoger kwetsbaar zijn als er brand zou uitbreken. 

Gemeenteraadslid Onno van de Velde vraagt dat naar aanleiding van de brand in de Grenfell Tower in Londen in 2017. Daarbij kwamen tachtig mensen om het leven. 

Een belangrijke oorzaak van de ramp was dat de gevelplaten aan de buitenkant brandbaar bleken. Kort na de ramp kwamen er in Nederland ook vragen over dit soort gebouwen. 

Inventarisatie

Den Haag vroeg daarop in 2018 alle gemeenten een risico-inventarisatie te maken van kwetsbare gebouwen waar meestal veel ouderen wonen. Deze inventarisatie zou dan met de gemeenteraad moeten worden gedeeld. 

Richtlijnen

Van de Velde van NieuwGoes vraagt of dit al is gedaan en welke risico’s daaruit naar voren zijn gekomen. Daarnaast wil hij weten welke richtlijnen er zijn in het kader van de brandveiligheid bij bestaande gebouwen. 

Het gaat hem bijvoorbeeld om vluchtwegen, rookmelders en aanleunwoningen. Hij wil sowieso extra aandacht voor brandveiligheid, bijvoorbeeld door middel van een artikel in Samenspel.        

Meer uit Beveland

Waarschuwing: bedwantsen liften na de vakantie mee naar huis

ZEELAND - Met de zomervakantie voor de deur waarschuwt het landelijke netwerk van ongediertebestrijders Beestjes Kwijt voor een toename van bedwantsen in huis. Volgens de organisatie stijgt het aantal meldingen van bedwantsplagen na de zomer met 30 tot 40 procent, vooral in de maand september.

10 uur geleden
Aan de keukentafel met broers Niels en Peter Dominicus: ‘Steen zit in ons DNA’

Specialist in natuursteen Dominicus is al 50 jaar een begrip in Zeeland en inmiddels ook daarbuiten. Broers Niels en Peter Dominicus vertellen aan de keukentafel over hun passie voor steen, familie en de toekomst. 'Steen zit in ons DNA.'

15 uur geleden
Veilingopbrengst voor Oosterscheldekreeft overgedragen aan vissers

GOES - De stichting Oosterschelde Kreeft Zierikzee draagt aanstaande donderdag 10 juli om 17.00 uur een bedrag van 4.700 euro over aan de kreeftenvissers van de Oosterschelde. Dat gebeurd in restaurant De Banjaard in Zierikzee  De opbrengst werd opgehaald tijdens een recente veiling ten bate van onderzoek naar de mysterieuze kreeftensterfte in het gebied.

1 dag geleden
Borsele zet eerste zonnebrandpaal op het strandje van Baarland

BAARLAND - Bij Strandbrasserie De Landing wordt vrijdag 4 juli een zonnebrandpaal geplaatst . De plaatsing van de paal is een samenwerking tussen de gemeente Borsele, de GGD Zeeland en Strandbrasserie De Landing. Wethouder Marga van de Plasse is enthousiast over het project: "Iedereen vergeet wel eens zonnebrand mee te nemen. Dan is zo'n zonnebrandpaal echt een uitkomst."

1 dag geleden
Auto’s beschadigd na botsing bij Wilhelminadorp

WILHELMINADORP - Bij een botsing op de Langeweg bij Wilhelminadorp zijn vrijdagochtend twee auto's beschadigd. Het is niet bekend of er iemand gewond is geraakt.

1 dag geleden
Fiets-voetveer tussen Kortgene en Wolphaartsdijk vaart weer

KORTGENE - Vanaf vrijdag 4 juli tot en met zondag 31 augustus kunnen inwoners en toeristen op dinsdag, woensdag, vrijdag en zondag gebruikmaken van de veerdienst tussen Kortgene en Wolphaartsdijk. Rederij Denick verzorgt, net zoals in 2024, de veerdienst.

1 dag geleden
Traumahelikopter ingezet voor noodsituatie in Goes

GOES - Het Mobiel Medisch Team ( MMT) uit Rotterdam is donderdagavond ingezet voor een noodsituatie in een woning in Goes. Het slachtoffer is naar Rotterdam gebracht.

1 dag geleden