
Nieuwe wolvenwelpen gezien op de Veluwe
ARNHEM (ANP) - Twee wolvenwelpen zijn gezien in het Nationaal Park De Hoge Veluwe, meldt de Zoogdiervereniging zaterdag op basis van een foto uit het gebied. Dat zou de vierde wolvenroedel in Nederland betekenen.
Wie de ouders zijn, is nog niet duidelijk. Mogelijk gaat het om een vrouwelijke wolf afkomstig uit de Barnstorfroedel in Nedersaksen in Duitsland. Zij werd in mei vorig jaar voor het eerst in Nederland gezien. Het mannetje kan een van de jongen zijn van een roedel geboren op de Noord-Veluwe.
Het is de eerste keer sinds de terugkomst van de wolf in Nederland dat er welpen zijn geboren op de Zuid-Veluwe, laat de Zoogdiervereniging weten. Eerder deze zomer zijn wel al in andere gebieden van de Veluwe jongen geboren. Ook maakte een wildcamera afgelopen week beelden van drie wolvenwelpen in de bossen op de grens van Drenthe en Friesland.
De vereniging roept wandelaars en andere mensen in het gebied op om afstand te houden van de welpjes. Als mensen in de buurt komen, durven de ouders de jongen misschien niet te benaderen, waardoor ze onbeschermd zijn. Wel kunnen mensen foto's en video's, gemaakt van een gepaste afstand, insturen naar het Wolvenmeldpunt.
Meer uit Binnenland
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voordat een agent van de Rotterdamse politie in Capelle aan den IJssel zondagmiddag de gewapende verdachte van een beroving neerschoot, is die persoon "heel vaak gewaarschuwd", zegt een politiewoordvoerder ter plaatse tegen de NOS.
51 minuten geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Bij de verdachte die zondagmiddag door de politie in Capelle aan den IJssel is doodgeschoten, is een vuurwapen gevonden. Dat laat een woordvoerster van de politie weten.
1 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De bezoekers en medewerkers van de McDonald's in Capelle aan den IJssel die mogelijk getuige zijn geweest van de dodelijke schietpartij hebben slachtofferhulp aangeboden gekregen. Dat zegt een woordvoerder van het bedrijf.
2 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De politie heeft een verdachte doodgeschoten in Capelle aan den IJssel, meldt een woordvoerder van de Rotterdamse politie. Het gebeurde bij een vestiging van McDonald's aan de Hoofdweg. Aan het schietincident ging een beroving van een fatbike op het Wisselspoor vooraf. Daarbij gebruikte de verdachte een vuurwapen.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - De herfst begint met wisselvallig en koel weer. Op maandagavond start de astronomische herfst, dat is altijd wanneer de zon precies boven de evenaar staat en dag en nacht daarom wereldwijd even lang duren. De meteorologische herfst begon zoals altijd al op 1 september. In tegenstelling tot afgelopen weekend voorziet Weeronline geen nazomerweer meer.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij de ingang van de honkbalclub in Rotterdam waar het EK honkbal wordt gehouden, demonstreerden zondagmiddag enkele tientallen mensen tegen de deelname van Israël. De betogers stonden met Palestijnse vlaggen voor de ingang en riepen boodschappen naar de bezoekers voor de wedstrijd van Nederland tegen Frankrijk die om 15.00 uur begon. Rond 15.30 uur vertrokken de actievoerders.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft na de rellen zaterdag in Den Haag 37 mensen aangehouden. "Meer dan duizend relschoppers" splitsten zich zaterdagmiddag af van de demonstratie voor een strenger asielbeleid op het Malieveld en "schuwden daarbij niet om veel geweld te gebruiken tegen de politie, journalisten en de omgeving". Vier agenten raakten gewond, aldus de politie zondagmiddag.
6 uur geleden