Nieuwe voorleesconsulenten Bibliotheek Oosterschelde
THOLEN - Per april starten er bij Bibliotheek Oosterschelde twee nieuwe voorleesconsulenten: in Tholen en in Goes. Met het landelijke programma ‘BoekStart in de Kinderopvang’ wil de Bibliotheek lezen en taalontwikkeling bevorderen bij jonge kinderen, door een samenwerking met kinderopvangorganisaties en scholen. Deze samenwerking wordt mogelijk gemaakt door de gemeenten Tholen en Goes, die vanuit het Onderwijsachterstandenbeleid middelen vrij maken.
Tholen
In Tholen zijn alle kinderopvanglocaties en peutergroepen betrokken bij de samenwerking met de Bibliotheek.
Daarnaast is de voorleesconsulent in Tholen gekoppeld aan 18 basisscholen om samen met de leerkrachten van de onderbouw meer aandacht te vestigen op voorlezen en leesbevordering.
Zo wordt gezorgd voor een doorgaande lijn tussen kinderopvang en de eerste groepen van de basisschool.
Goes
Net als in Tholen, start ook in Goes een voorleesconsulent op twee kinderopvanglocaties en drie basisscholen in de Goese Polder.
De komst van een voorleesconsulent is een mooie aanvulling op de huidige aanpak met een leesconsulent in de basisscholen.
De voorleesconsulent organiseert laagdrempelige activiteiten, gericht op jonge kinderen en het gezin. Er wordt voorgelezen, geknutseld of muziek gemaakt. Voorlopig zijn deze activiteiten nog digitaal te volgen. Kijk in de agenda op onze website www.bibliotheekoosterschelde.nl voor alle geplande activiteiten.
Digitaal Kenniscafé
Speciaal voor pedagogische medewerkers en leerkrachten van de onderbouw organiseert Bibliotheek Oosterschelde een digitaal Kenniscafé. Dit is ter ere van de start van de nieuwe samenwerking met de voorleesconsulenten. Het thema is ‘Poëzie voor peuters en kleuters’ met prijswinnende kinderboekenauteurs Hans en Monique Hagen.
Deze digitale activiteit vindt plaats op donderdag 15 april van 20.00-21.15 uur en is gratis. Meer informatie en aanmelden via de agenda op onze website: www.bibliotheekoosterschelde.nl.
Meer uit Tholen
THOLEN - De voorlopige uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen is bekend. De SGP blijft opnieuw veruit de grootste partij op Tholen. De VVD en ABT leveren beide een zetel in, terwijl Forum voor Democratie met drie zetels nieuw in de raad komt.
6 uur geledenTHOLEN - Woensdag mochten alle kiesgerechtigde Tholenaren stemmen voor de gemeenteraad. Sinds 21.00 zijn de stembussen gesloten. Het is nu wachten op de uitslag. Lees er alles over in onze liveblog.
12 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Door een lekkage hebben inwoners van Sint Philipsland mogelijk last van een lage waterdruk. Brabant Water werkt momenteel aan een oplossing. De storing wordt naar verwachting in de loop van de middag opgelost.
16 uur geledenTHOLEN - De Oesterdam staat weer op de route van de ZLM Tour. Twee jaar geleden kwamen de wielrenners hier voor het laatst voorbij, maar in september keert Tholen terug op de routekaart tijdens de derde etappe, die start in Roosendaal en eindigt in Bergen op Zoom. De renners steken de Oesterdam daarbij maar liefst twee keer over.
17 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Weet je nog niet op welke partij je gaat stemmen? Alle deelnemende partijen hebben zich in de verkiezingskrant van de Thoolse Bode voorgesteld. Hieronder zetten we de negen fracties en hun boodschap aan de kiezers nog eens op een rij. Zo kun je alle partijen gemakkelijk vergelijken.
1 dag geledenTHOLEN - Op woensdag 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Twintigduizend Tholenaren mogen dan hun stem uitbrengen om de koers van de gemeente te bepalen. Inwoners kunnen terecht bij zeventien stembureaus verspreid over alle kernen. Ook rijdt er een mobiel stembureau langs verschillende locaties. Een compleet overzicht van alle stembureaus staat onderaan dit artikel.
1 dag geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor aan de kiezers. Ook burgemeester Marleen Sijbers heeft een boodschap.
1 dag geleden