Nieuwe verdachte aangehouden voor rellen op Coolsingel
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een 18-jarige man aangehouden die wordt verdacht van het meedoen aan de rellen op de Coolsingel in Rotterdam. De verdachte werd op het Centraal Station van Rotterdam herkend door agenten. Op de avond van de onrust werden 49 mensen aangehouden en nadien zijn er nog zeven opgepakt.
De politie toonde deze week nieuwe beelden van verdachten. Sommige hebben zich gemeld en de politie zegt "behoorlijk wat tips" te hebben gekregen. Hoeveel precies is niet duidelijk.
Op 19 november braken rellen uit op en rond de Coolsingel na een demonstratie tegen het coronabeleid van het kabinet. Relschoppers beschadigden politiewagens, scooters en winkels. Vijf mensen raakten gewond door kogels. De Rijksrecherche onderzoekt of het gaat om politiekogels. Ook agenten liepen verwondingen op.
Supersnelrechtzitting
De rechtbank in Rotterdam veroordeelde vrijdag tijdens een supersnelrechtzitting een 28-jarige man uit Capelle aan den IJssel tot vier maanden cel, waarvan twee voorwaardelijk, voor het gooien van stenen richting een ME-bus. De officier van justitie had een celstraf van zes maanden, waarvan een maand voorwaardelijk geëist. De straf viel lager uit vanwege het schone strafblad van de verdachte.
Tijdens eerdere supersnelrechtzittingen werden vier relschoppers veroordeeld tot een celstraf van vijf maanden, waarvan twee voorwaardelijk.
Meer uit Binnenland
SEXBIERUM (ANP) - Boeren hebben maandagavond in Friesland met trekkers over de snelweg gereden. Dat gebeurde na afloop van een protestactie in Sexbierum.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nog onduidelijk of er Nederlanders zijn onder de slachtoffers van de zware aardbeving maandag in Colombia. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten de situatie op de voet te volgen en te onderzoeken of en hoeveel Nederlanders zijn getroffen.
9 uur geledenSEXBIERUM (ANP) - Boeren houden maandagavond in het Friese Sexbierum een protestactie tegen de stikstofplannen van het kabinet. De boeren hebben zich met meer dan honderd trekkers verzameld op een weiland langs de A31.
9 uur geledenOMMEN (ANP) - Met tientallen trekkers zijn boeren maandagavond samengekomen bij het gemeentehuis van Ommen. Ze overhandigden daar een brandbrief aan het college van burgemeester en wethouders waarin ze hun zorgen uiten over de stikstofplannen van het kabinet. Locoburgemeester Alice van den Nieuwboer nam de brief in ontvangst.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie Sawadee heeft nog vier groepen Nederlanders van ieder ongeveer twintig reizigers in het door een aardbeving getroffen Colombia, zegt een woordvoerder. Volgens de zegsman is niemand gewond geraakt.
10 uur geledenENKHUIZEN (ANP) - De twee mannen die ervan worden verdacht dat ze vorige week iemand hebben doodgestoken in Enkhuizen blijven voorlopig vastzitten. De rechtbank heeft hun voorarrest met veertien dagen verlengd.
12 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - In en rond tien natuurgebieden in het werkgebied van Waterschap Rijn en IJssel mag vanaf woensdag geen grondwater meer worden opgepompt voor beregening. Het schap stelt dat de tijdelijke maatregel nodig is om in deze droge periode "onherstelbare schade aan kwetsbare natuur te voorkomen".
13 uur geleden