
Nieuwe tafel en banken voor kinderboerderij Goes
GOES - Kinderboerderij De Hollandsche Hoeve in Goes krijgt een nieuwe tafel en twee banken. De schenking komt bij het knaagdierenverblijf te staan.
De Goese wethouder Joost de Goffau neemt het buitenmeubilair maandag in ontvangst op de kinderboerderij. Het is geschonken via een verzekeringsbedrijf waarmee de gemeente zaken doet. Dat deed ze op voorwaarde dat de verzekeraar zou investeren in een project waaraan personeel met een afstand tot de arbeidsmarkt kon werken. Dit is de zogenaamde SROI-verplichting (Social Return on Investment) verplichting.
De tafel en banken zijn gemaakt door medewerkers van Stichting Nora Werkt. Deze organisatie is opgericht door een van de accountmanagers van de verzekeraar en vernoemd naar Nora, zijn dochter met het syndroom van Down. Het doel van de stichting is om mensen met een verstandelijke beperking werk te bieden. In de houtwerkplaats van Woodskepping in Tilburg is het meubilair vervaardigd.
Meer uit Beveland
WOLPHAARTSDIJK - De gemeente Goes verplaatst de ondergrondse afvalcontainers aan het Wolfertsplein naar de Hoofdstraat, tegenover Boon's supermarkt. Het college van burgemeester en wethouders heeft dit besloten om het plantsoen bij het Wolfertsplein opnieuw in te richten en tegemoet te komen aan bewoners die al langer klachten hebben over de huidige locatie.
1 uur geledenVLISSINGEN/KLOETINGE - Twee Vlissingers, een man uit Kloetinge en een Kapelse vrouw zijn dinsdagavond aangehouden bij de politie-inval in een woning aan de Aagje Dekenstraat in Vlissingen. Ze worden verdacht van handel en bezit van drugs en het voorhanden hebben van een vuurwapen. Ook is er een drugslab gevonden in een woning.
6 uur geledenHEINKENSZAND - Heel de maand september is in de hal van het gemeentehuis werk te bewonderen van glaskunstenaar Rinus Rentmeester.
8 uur geledenGOES - Vrijdagavond 12 september staat de Goese binnenstad opnieuw in het teken van de WEA Stadsloop. Voor twee iconen van het evenement wordt deze 28e editie echter een bijzondere: Ferdy Weemaes (69) en Acronius Kramer (72) doen na bijna dertig jaar een stapje terug. "Het is mooi geweest. Er is een tijd van komen en een tijd van gaan," zeggen de organisatoren.
10 uur geledenGOES - Voor BMX'er en urban-sportliefhebber Mark Vos (41) draait alles om vrijheid, uitdaging en het overwinnen van angst. Wat begon met een crossfietsje met witte bandjes in 1989 groeide uit tot een levenslange passie. "Voor mij is BMX altijd meer geweest dan een sport," vertelt Mark. "Het is een manier om jezelf uit te dagen, je angsten te overwinnen en je grenzen te verleggen. Dat gevoel wil ik nu doorgeven aan een nieuwe generatie."
1 dag geledenKRABBENDIJKE - Vanwege een aanrijding op een spoorwegovergang in Krabbendijke is het treinverkeer op het traject Vlissingen-Roosendaal momenteel verstoord.
1 dag geledenKATS - De gemeente Noord-Beveland heeft besloten dat de aanleg van een nieuw broedeiland bij de Katse Plaat mag doorgaan. Een bezwaar van een omwonende tegen de vergunning is door het college van burgemeester en wethouders ongegrond verklaard.
1 dag geleden