Nieuwe steigers voor handelshaven Tholen
THOLEN - De handelshaven in Tholen krijgt nieuwe steigers. Dat laat de gemeente Tholen weten. Drie jaar geleden werd de haven geïnspecteerd op veiligheid, beheer en onderhoud. Daar kwam een havenbeleidsplan uit. Een van de onderdelen daaruit zijn de nieuwe steigers.
Goede gesprekken en samenwerking met de gebruikers van de handelshaven zijn volgens de gemeente Tholen de sleutel voor het nieuwe plan dat er nu ligt. Wethouder Corniel van Leeuwen zei: “Wij zijn blij dat na een periode van intensieve voorbereiding en een geslaagde aanbesteding nu gestart gaat worden met de renovatiewerkzaamheden in de haven. Tholen krijgt met deze investering weer een mooie toekomstbestendige voorziening terug waar de gebruikers van kunnen profiteren.”
Scouting
Eén van de wensen is dat het steiger verlaagd wordt ten behoeve van de bootjes van de Scouting Heenetrecht. Hierdoor kunnen de leden van de scouting straks beter en veiliger instappen in hun bootjes. Ook worden er extra palen geplaatst om de bootjes beter te kunnen aanmeren.
Loopbrug
Aan de zuidwestkant van de haven wordt de huidige steiger toegankelijker gemaakt door een extra loopbrug. Hierdoor wordt het voor mensen met een beperking beter bereikbaar. Het enige woonschip de Boreas in de gemeente Tholen ligt ook aan dit steiger. “Met de gemeente hebben we het afgelopen jaar op constructieve wijze overleg gevoerd over het nog te renoveren deel van de handelshaven in Tholen. De gemeente heeft goed naar ons geluisterd en was ook bereid om technische aanpassingen in het ontwerp op te nemen die naar onze mening noodzakelijk waren. We hebben dan ook het volste vertrouwen erin dat het goed komt, want we hebben duidelijke afspraken gemaakt.”: zei de eigenaar van de Boreas. Verder worden er diverse voorzieningen aangebracht zoals bolders en drenkelingenladders.
Renovatie handelshaven
Uit de inspecties is gebleken dat de onderhoudstoestand van de houten steigers in slechte staat is. Maar de overige objecten verkeren nog in redelijke tot voldoende staat. Hierdoor is besloten om tot renovatie van de handelshaven over te gaan. Toch duurde het nog even voor daadwerkelijk kon worden gestart met de renovatiewerkzaamheden. Dit had onder andere te maken met de beschikbare middelen, de overdracht van de passantensteiger naar watersportvereniging De Kogge, de inspraakprocedure en corona. De planning is om binnenkort te starten met de werkzaamheden. Hierdoor zullen enkele schepen tijdelijk even ergens anders moeten liggen. Het is de bedoeling dat de werkzaamheden voor 1 juli klaar zijn.
Meer uit Tholen
THOLEN - Het beachcourt in Tholen staat dit weekend opnieuw in het teken van een sportieve strijd. Volleybalvereniging AVC'87 organiseert weer haar jaarlijkse beachvolleybaltoernooi, dat dit jaar groter wordt aangepakt dan ooit. Voor het eerst wordt er namelijk niet alleen op zaterdag gespeeld, maar trapt het evenement al op vrijdag af met een bedrijventoernooi.
5 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Oud-Vossemeer maakt zich op voor een feestelijk weekend. De kermis strijkt deze dagen weer neer op het Raadhuisplein. Naast de attracties kunnen bezoekers op verschillende locaties genieten van optredens.
9 uur geledenTHOLEN - Waar hangt het oudste carillonklokje van Nederland? Welke bijzondere verhalen schuilen achter de monumentale gevels? Tijdens de stads- en dorpswandelingen ontdekken bezoekers én inwoners de geschiedenis van het eiland op een verrassende en persoonlijke manier.
1 dag geledenSINT-PHILIPSLAND - Samen met de politie organiseert de gemeente Tholen dinsdagavond 16 juni het spel The Hunt in Sint Philipsland. Het doel van dit actieve buitenspel is om politie en handhavers meer in contact te brengen met jongeren en inwoners van een kern of wijk. Er is plaats voor ongeveer 100 deelnemers. Het kat-en-muisspel is echter zo populair dat er inmiddels een wachtlijst is ontstaan.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Op woensdag 10 juni organiseert het Evenementen Comité Smalstad (ECS) de Nationale Buitenspeeldag in Smerdiek. Jantje Beton en Nickelodeon zijn de initiatiefnemers van deze straatspeeldag. Buitenspelen zou weer, net zoals vroeger, terug moeten komen; het zorgt voor ontspanning voor kinderen. Tegenwoordig speelt één op de vijf kinderen niet of slechts één keer per week buiten.
2 dagen geledenTHOLEN - Het KNMI waarschuwt voor stevige onweersbuien en hagel. Vanaf 15.00 uur geldt in Zeeland code geel.
2 dagen geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis staat er financieel goed voor. Het jaar 2025 is afgesloten met een positief resultaat van 13,5 miljoen euro. Dit resultaat is zoals werd verwacht en ligt in lijn met voorgaande jaren. Hiermee ligt het ziekenhuis financieel op koers voor de bouw van het nieuwe ziekenhuis op De Bulkenaar, aan de zuidkant van Roosendaal.
2 dagen geleden