Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe stadswandeling onthult bijzondere band van Oranjes met Middelburg

Nieuwe stadswandeling onthult bijzondere band van Oranjes met Middelburg

MIDDELBURG - In Middelburg zijn Oranjes geboren en getrouwd. Ze kwamen er feesten, dineren en logeren. Ze hebben de stad belegerd en er gewoond. Hoe verweven de Oranjes zijn met de Zeeuwse hoofdstad onthult de stadswandeling ‘In de voetsporen van de Oranjes – vijf eeuwen vorstelijk bezoek aan Middelburg’.

Zo weten veel mensen niet dat Willem van Oranje er een huis koopt aan de Lange Delft en zijn derde vrouw, Charlotte de Bourbon, in Middelburg bevalt van een dochter: Elisabeth. Een reliëf van het gezin is nog te bewonderen in het Prinsenlogement van de Abdij. Willems vierde vrouw, Louise de Coligny, woont een tijd in een vleugel van de Abdij en zijn bastaardzoon Justinus van Nassau trouwt er in de Nieuwe Kerk. Ook bijzonder: op het Abdijplein had bijna een ruiterbeeld van stadhouder-koning Willem III gestaan!

Over recentere generaties Oranjes valt eveneens een hoop te ontdekken in Middelburg. Zo voert de wandeling langs het balkon waar koningin Wilhelma in maart 1945 haar eerste officiële toespraak in bevrijd gebied houdt, kunnen de wandelaars een foto maken op het bordes waar koningin Beatrix in 2010 staat op Koninginnedag en lopen ze langs het prachtige pand waar prins Bernhard in 1944 logeert. In Middelburg staan maar liefst drie standbeelden van Oranjes – uiteraard zijn die ook in de route opgenomen.

Vanmiddag, op 9 aprilm ontvingen de commissaris van de Koning, Han Polman en de kamerheer van de Koning, Danny Hollestelle, de stadswandeling uit handen van de auteur, Marjolijn Bergmann. Dat gebeurde heel toepasselijk in het Prinsenlogement.
De stadswandeling is in Middelburg te koop bij De Drvkkery/Tourist Shop aan de Markt en de winkel van het Zeeuws Archief voor € 2,95. Het boekje is uitgegeven in full color en rijk geïllustreerd met historische beelden. Achterin staat een handige plattegrond met de route.

Meer uit Middelburg

Cultuurtour trekt komende maanden door gemeente Veere

DOMBURG - Deze winter trekt de bibliotheek, in samenwerking met Cultuurpunt Walcheren, met de cultuurtour door de gemeente Veere. Van november tot en met februari wordt wekelijks een gratis creatieve workshop georganiseerd in één van de dorpen van de gemeente. Het doel: kunst en cultuur laagdrempelig naar de inwoners brengen, ontmoeting stimuleren en bijdragen aan het mentale welzijn van de gemeenschap.

15 minuten geleden
Politie waarschuwt voor nieuwe oplichterstruc met ‘volkstellers’

MIDDELBURG/DOMBURG - In diverse buurtapps en via wijkagenten wordt gewaarschuwd voor een nieuwe oplichterstruc. "Wij zien verschillende berichten voorbij komen op social media dat er in buurtapps gewaarschuwd wordt voor zogenaamde volkstellers die met een smoesje bij mensen proberen binnen te komen. Dit zou op meerdere plekken in Nederland zijn gebeurd," meldt een wijkagent. Ook in buurtapps worden inwoners opgeroepen extra alert te zijn.

2 uur geleden
Middelburgers moeten huis uit bij politieactie Dauwendaele; pistool blijkt speelgoedwapen

MIDDELBURG - Bij een flat aan de Vrijlandstraat in de Middelburgse wijk Dauwendaele is donderdagavond politie uitgerukt na een melding over een verdachte situatie met mogelijk een wapen.

6 uur geleden
Zeeland zet met stikstofplan ‘koers naar natuurherstel én ruimte voor boeren, MKB en industrie’

MIDDELBURG/DOMBURG - Gedeputeerde Staten van de provincie Zeeland hebben het Stikstofplan 2025 vastgesteld. 'In dit plan staan duidelijke kaders voor natuurherstel en stikstofreductie, met als doel om sámen met ondernemers, agrariërs, natuurorganisaties, gemeenten en andere betrokkenen te werken aan uitvoerbare oplossingen', staat in een persbericht van de provincie. 

8 uur geleden
Maak kennis met duiksport bij Duikteam Zeeland

MIDDELBURG - Ben je na de film De Wilde Noordzee enthousiast over het duiken geworden, dan ben je welkom voor een introductieduik. Duikvereniging Duikteam Zeeland biedt op de woensdagen 26 november en 17 december gratis introductieduiken aan in het Feel Fit Center Middelburg-Vlissingen. 

17 uur geleden
Veerse Meer presenteert eerste gastheren en -vrouwen

VEERE - Namens de gebiedssamenwerking Veerse Meer zijn de eerste tien gastheren en -vrouwen van het Veerse Meer verwelkomd.

22 uur geleden
Vrienden Loterij blijft Zeeuws Museum in Middelburg steunen: samenwerking met vijf jaar verlengd

MIDDELBURG - De Vrienden Loterij verlengt de samenwerking met het Zeeuws Museum in Middelburg met vijf jaar. Voor de periode van 2026 tot en met 2030 ontvangt het museum opnieuw een jaarlijkse bijdrage van € 250.000. 

1 dag geleden