
Nieuwe samenwerkingsovereenkomst voor verdere verduurzaming woningen
Dinsdag 2 mei 2023 tekenden Zeeuwland, De Kok Bouwgroep, Zizo Energieprojecten en Geluk Onderhoud een nieuw samenwerkingsovereenkomst. Het groot onderhoud van de woningen pakken we samen met deze partijen op. Ook gaan zij voor ons de komende jaren verder met het verduurzamen van ons woningbezit op Walcheren en Schouwen-Duiveland.
Zeeuwland investeerde sinds 2013 tot en met vorig jaar ruim 41 miljoen euro om haar woningbezit te verduurzamen. De huurwoningen zijn beter geïsoleerd en kregen waar mogelijk zonnepanelen. Nu gaat Zeeuwland een nieuwe fase in voor het verduurzamen van haar woningen. Ze heeft een duurzaamheidsbeleidsplan opgesteld. Daarin staat hoe wij tot het jaar 2050 haar woningen steeds duurzamer maakt. In 2050 wil Zeeuwland dat haar woningen CO2 en grondstoffen neutraal zijn.
Nog beter niveau van isoleren
Gemiddeld is het woningbezit van Zeeuwland nu al bijna energielabel A. Dat is in deze dure tijden met hoge energieprijzen gunstig voor haar huurders. Zo beperken de organisatie de maandelijkse energielasten. De komende jaren verbetert Zeeuwland de isolatie van haar woningen nog verder. Men kijkt opnieuw naar de isolatie, maar ook naar kierdichting en ventilatie van woningen. Dit om de woningen nog zuiniger te maken. Zo probeert men de doelen van 2050 te behalen. Dit jaar krijgen bijvoorbeeld 38 woningen in de Moggestraat in Zierikzee een compleet nieuw dak met goede isolatie.
Het aantal huurwoningen met een laag energielabel (E, F of G) pakt Zeeuwland de komende jaren aan. Voor sommige van deze woningen staat vast dat we ze opknappen en energiezuiniger maken. Voor andere woningen gaat Zeeuwland in gesprek met haar huurders om plannen te maken. Dat kan betekenen, dat deze woningen ook groot onderhoud krijgen en ook energiezuiniger worden gemaakt. Óf dat men deze woningen eventueel vervangt door nieuwbouw.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG- In de Zandstraat is in de nacht van zaterdag op zondag een auto uitgebrand. Brandweerlieden van brandweerpost Rooseveltlaan kwamen ter plaatse om het vuur te doven. Zij gebruikten hiervoor twee stralen hogedruk. Eén straal werd gebruikt om een geparkeerde auto naast het brandende voertuig te beschermen, de andere om de brand zelf te blussen. De oorzaak van de brand is niet bekend gemaakt.
1 uur geledenMIDDELBURG - Burgemeester Yvonne van Mastrigt van de gemeente Middelburg heeft zondag een koninklijke onderscheiding uitgereikt aan Gert-Jan de Rooij. Hij is verrast met het lintje tijdens het 25-jarig jubileum van de jaarlijkse boekenmarkt op de Markt in Middelburg.
1 uur geledenGRIJPSKERKE - De 29e editie van het jaarlijkse festival Hrieps zit erop. Op het festivalterrein bij Grijpskerke genoten de duizende bezoekers vrijdag en zaterdag van optredens van meer dan 50 artiesten op zeven podia. Na een drukke en gezellige editie 2025 kan de organisatie zich opmaken voor de jubileumeditie voor volgend jaar.
4 uur geledenMIDDELBURG - In de Nieuwe Kerk in Middelburg is zaterdag het Verdrag van Middelburg ondertekend. Bij deze slotbijeenkomst van de Internationale Jongeren Vrijheidsconferentie, georganiseerd in het kader van tachtig jaar vrijheid, waren jonge mensen uit de hele wereld aanwezig. Ook onder meer minister van Defensie Ruben Brekelmans en voormalig minister-president Jan Peter Balkenende woonden de bijeenkomst bij.
7 uur geledenGRIJPSKERKE- Na het verlaten van het festivalterrein in Hrieps zijn in de nacht van zaterdag op zondag meerdere fietsers gewond geraakt. Zij kwamen ongelukkig ten val na het gebruik van alcohol. De politie meldt dat meerdere personen doorverwezen moesten worden naar de huisartsenpost.
8 uur geledenGRIJPSKERKE - Er is afgelopen nacht een traumahelikopter in Burgh-Haamstede geland. Deze rukte uit vanwege een medische noodsituatie die zich afspeelde in Grijpskerke.
1 dag geledenMIDDELBURG/DOMBURG - Zondagavond 4 mei zijn er in de gemeenten Middelburg en Veere plechtigheden voor de Dodenherdenking. Vanwege de zondagsrust wordt de herdenking in sommige dorpen, zoals Arnemuiden, zaterdagavond 3 mei gehouden.
1 dag geleden