Nieuwe regering Oostenrijk stopt proef met 140 km/u op snelweg
WENEN (ANP) - Nu de Groenen in Oostenrijk meeregeren, is het gedaan met een proef waarbij automobilisten 140 kilometer per uur mochten rijden op twee stukken snelweg tussen Wenen en Salzburg. De onlangs aangetreden minister van Milieu Leonore Gewessler noemt het "belangrijk dat we ophouden de verkeerde richting op te gaan".
Op 1 maart gaat de snelheidslimiet met 10 kilometer omlaag, naar de 130 die normaal is in Oostenrijk. Het besluit om te gaan experimenteren met een hogere snelheidslimiet viel tijdens de vorige regeerperiode, toen de conservatieve ÖVP van premier Sebastian Kurz een coalitie had gevormd met de rechtspopulistische ÖVP.
Het rechtse kabinet viel na anderhalf jaar, nadat een video was opgedoken waarop te zien was dat FPÖ-leider Heinz-Christian Strache zich in een villa op Ibiza bereid had getoond zich te laten omkopen.
Na de verkiezingen die volgden, ging Kurz samenwerken met de Groenen. Het nieuwe kabinet behoudt een conservatieve koers op het gebied van immigratie en integratie, maar maakt meer werk van klimaatbeleid en armoedebestrijding.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen voeren in Genève gesprekken met Russische en Chinese delegaties over kernwapens. Maandag spraken ze al met de Russen, dinsdag volgen de Chinezen, meldt een hooggeplaatst figuur van het Amerikaanse buitenlandministerie.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur Charles Kushner is niet komen opdagen bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat hem zondag had ontboden. Het ministerie legt Kushner daarom beperkingen op voor het contact dat hij kan hebben met de Franse regering.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.
7 uur geleden