Nieuwe regering Oostenrijk stopt proef met 140 km/u op snelweg
WENEN (ANP) - Nu de Groenen in Oostenrijk meeregeren, is het gedaan met een proef waarbij automobilisten 140 kilometer per uur mochten rijden op twee stukken snelweg tussen Wenen en Salzburg. De onlangs aangetreden minister van Milieu Leonore Gewessler noemt het "belangrijk dat we ophouden de verkeerde richting op te gaan".
Op 1 maart gaat de snelheidslimiet met 10 kilometer omlaag, naar de 130 die normaal is in Oostenrijk. Het besluit om te gaan experimenteren met een hogere snelheidslimiet viel tijdens de vorige regeerperiode, toen de conservatieve ÖVP van premier Sebastian Kurz een coalitie had gevormd met de rechtspopulistische ÖVP.
Het rechtse kabinet viel na anderhalf jaar, nadat een video was opgedoken waarop te zien was dat FPÖ-leider Heinz-Christian Strache zich in een villa op Ibiza bereid had getoond zich te laten omkopen.
Na de verkiezingen die volgden, ging Kurz samenwerken met de Groenen. Het nieuwe kabinet behoudt een conservatieve koers op het gebied van immigratie en integratie, maar maakt meer werk van klimaatbeleid en armoedebestrijding.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
3 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
5 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
5 uur geleden