Nieuwe regering Oostenrijk stopt proef met 140 km/u op snelweg
WENEN (ANP) - Nu de Groenen in Oostenrijk meeregeren, is het gedaan met een proef waarbij automobilisten 140 kilometer per uur mochten rijden op twee stukken snelweg tussen Wenen en Salzburg. De onlangs aangetreden minister van Milieu Leonore Gewessler noemt het "belangrijk dat we ophouden de verkeerde richting op te gaan".
Op 1 maart gaat de snelheidslimiet met 10 kilometer omlaag, naar de 130 die normaal is in Oostenrijk. Het besluit om te gaan experimenteren met een hogere snelheidslimiet viel tijdens de vorige regeerperiode, toen de conservatieve ÖVP van premier Sebastian Kurz een coalitie had gevormd met de rechtspopulistische ÖVP.
Het rechtse kabinet viel na anderhalf jaar, nadat een video was opgedoken waarop te zien was dat FPÖ-leider Heinz-Christian Strache zich in een villa op Ibiza bereid had getoond zich te laten omkopen.
Na de verkiezingen die volgden, ging Kurz samenwerken met de Groenen. Het nieuwe kabinet behoudt een conservatieve koers op het gebied van immigratie en integratie, maar maakt meer werk van klimaatbeleid en armoedebestrijding.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
9 uur geledenBAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".
9 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.
9 uur geleden