Nieuwe regering Oostenrijk stopt proef met 140 km/u op snelweg
WENEN (ANP) - Nu de Groenen in Oostenrijk meeregeren, is het gedaan met een proef waarbij automobilisten 140 kilometer per uur mochten rijden op twee stukken snelweg tussen Wenen en Salzburg. De onlangs aangetreden minister van Milieu Leonore Gewessler noemt het "belangrijk dat we ophouden de verkeerde richting op te gaan".
Op 1 maart gaat de snelheidslimiet met 10 kilometer omlaag, naar de 130 die normaal is in Oostenrijk. Het besluit om te gaan experimenteren met een hogere snelheidslimiet viel tijdens de vorige regeerperiode, toen de conservatieve ÖVP van premier Sebastian Kurz een coalitie had gevormd met de rechtspopulistische ÖVP.
Het rechtse kabinet viel na anderhalf jaar, nadat een video was opgedoken waarop te zien was dat FPÖ-leider Heinz-Christian Strache zich in een villa op Ibiza bereid had getoond zich te laten omkopen.
Na de verkiezingen die volgden, ging Kurz samenwerken met de Groenen. Het nieuwe kabinet behoudt een conservatieve koers op het gebied van immigratie en integratie, maar maakt meer werk van klimaatbeleid en armoedebestrijding.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.
1 uur geledenCAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.
3 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
12 uur geleden