
Nieuwe reeks filmcolleges: representatie en vooruitgang in cinema
MIDDELBURG - Onder leiding van filmwetenschapper Rudi de Boer organiseert Cinema Middelburg een nieuwe reeks filmcolleges met als titel: representatie en vooruitgang in cinema. De colleges vinden plaats in de cinema, op drie vrijdagmiddagen, van 15.00 – 17.15 uur. Op vrijdag 30 september 2022; vrijdag 7 oktober 2022; vrijdag 14 oktober.
Toen de jongste generatie Gen’Z-ers voor het eerst massaal keek naar series als Friends en Sex and the City werd duidelijk dat niet alle aspecten van deze series de tand des tijds even goed doorstaan hebben. Zij benoemden dingen die oudere generaties destijds makkelijker accepteerden zoals casual homofobie, seksisme, racisme, fatshaming en transfobie. Dat betekent niet dat we niet meer van de series kunnen genieten, maar het geeft wel aan dat we in de afgelopen twintig jaar anders naar bepaalde onderwerpen zijn gaan kijken. Dit zien we zeker ook terug in films. Die zeggen vaak veel over de tijd waarin ze gemaakt zijn. In deze lezingenreeks laten we een aantal films (en de betere televisieseries) de revue passeren, die enerzijds veel zeggen over ons tijdsbeeld maar ook over de impliciete ambitie en hoop van de filmmakers.
Recht op een getrouwe weergave
Denk hierbij aan de manier waarop vrouwen op het grote doek verbeeld worden. Heeft die verandering te maken met het feit dat we steeds meer vrouwelijke schrijvers en regisseurs zien in de filmwereld? Maar denk ook aan representatie van de LHBTQAI+-community, een specifieke vorm van mannelijkheid, minderheden, ouderen, mensen met een fysieke handicap enzovoort. Deze films en series laten zien dat dit allemaal mensen zijn met recht op een getrouwe weergave — en waarom dit zo belangrijk is. Zien we hierin nog verschillen tussen Hollywood en arthouse cinema? En belangrijker: kunnen filmmakers de toekomst beïnvloeden met hun werk? Meer info via https://www.cinemamiddelburg.nl/cinema-filmcollege-representatie-en-vooruitgang-de-cinema.
Meer uit Middelburg
AAGTEKERKE - Loon- en verhuurbedrijf Melse Maljaars uit Aagtekerke bestaat in 2025 honderd jaar. Deze belangrijke mijlpaal wordt op zaterdag 28 juni gevierd met een feestelijke open dag. Mededirecteur Piet de Visser blijft er graag bescheiden onder: "Het is voor ons een eer om te mogen staan op de schouders van de eerste en tweede generatie."
1 uur geledenARNEMUIDEN - Op donderdag 26, vrijdag 27 en zaterdag 28 juni vinden in Arnemuiden de jaarlijkse Visserijdagen plaats.
10 uur geledenMIDDELBURG - Na dertig jaar neemt 'juffie' Susanne vrijdag afscheid van de Vrije School in Middelburg.
15 uur geledenVROUWENPOLDER - Bij een valpartij van twee fietsers op de Vroondijk bij Vrouwenpoler is woensdagmiddag een vrouw gewond geraakt. Ze is naar het ziekenhuis gebracht.
19 uur geledenMIDDELBURG - Jong en ouder uit heel Middelburg samenbrengen met gratis activiteiten op de Vismarkt. Daar gaan de belangeloos meewerkende particulieren en organisaties achter twee evenementendagen voor. De komst van voormalig voetbalinternational en 'Bekende Zeeuw' Danny Blind naar de Vismarkt resulteert in een programma vol sportieve en creatieve activiteiten op maandag 28 juli en zaterdag 2 augustus. Beide dagen steunen het landelijke Jeugdeducatiefonds, waarbij twintig Zeeuwse scholen - zes in Middelburg - zijn aangesloten.
1 dag geledenSEROOSKERKE - Bij een kop-staartbotsing op de Eeperkweg bij Serooskerke zijn dinsdagmiddag meerdere auto's beschadigd geraakt. Niemand raakte gewond.
1 dag geledenMIDDELBURG - De automobilist die dinsdag van de weg raakte op de N57 bij Middelburg is aan zijn verwondingen overleden. Het gaat om een 61-jarige man uit Serooskerke. Dat maakt de politie bekend.
1 dag geleden