Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe poging verwijderen Boogbrug Vianen

Nieuwe poging verwijderen Boogbrug Vianen

VIANEN (ANP) - Zondag wordt een nieuwe poging ondernomen om de stalen Boogbrug bij Vianen weg te halen. Het optillen en uitvaren van de brug mislukte twee weken geleden, omdat een van de lierkabels van het ponton waarop de brug moet komen beschadigd raakte. De omstandigheden om de in onbruik geraakte brug te verwijderen zijn zondag gunstig, meldt Rijkswaterstaat.

Zondag is er een gunstig springtij vanuit zee en Rijkswaterstaat voert extra water op vanuit Hagestein, waardoor het NAP hoog genoeg is om de Boogbrug veilig op te vijzelen en te vervoeren, aldus Rijkswaterstaat. Het uitvaren van de brug is te volgen via een livestream.

De geplande verwijdering van de brug werd twee weken geleden gestaakt, omdat een van de lierkabels van het ponton onder water beschadigd was geraakt. De lierkabels zijn volgens Rijkswaterstaat van groot belang om het ponton in positie te houden. Een paar dagen na het mislukken van de operatie viste Rijkswaterstaat door middel van sonaronderzoek een verwrongen stuk staal van enkele meters lang uit de Lek op.

Meer uit Binnenland

Iraanse academici: Nederland, doe meer aan veiligheid Iraniërs

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid moet meer doen om de veiligheid van mensen van Iraanse komaf te waarborgen. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland naar aanleiding van het neerschieten van een Iraniër in Schoonhoven. "Ik weet niet hoe, maar dat moeten we bekijken."

8 minuten geleden
Haaksbergers willen azc op één locatie in wat drukkere omgeving

HAAKSBERGEN (ANP) - De opvang van asielzoekers in Haaksbergen (Overijssel) moet gebeuren op één centrale locatie en op een plek waar meer mensen wonen, dus in een drukkere omgeving. Zo oordeelt een meerderheid van deelnemers aan een referendum over het azc. De uitkomst werd vrijdag bekendgemaakt en door burgemeester Gerard van den Hengel (VVD) in ontvangst genomen namens de gemeenteraad.

1 uur geleden
Comité Iran Vrij wil weten wie achter neerschieten Iraniër zit

DEN HAAG (ANP) - Het Comité Iran Vrij vraagt zich af wie het neerschieten van de Iraniër in Schoonhoven op zijn geweten heeft. "We moeten het politieonderzoek afwachten, maar als de lange arm van het mullahregime opnieuw achter deze aanslag zit, kunnen we dit echt niet langer tolereren", schrijft het comité op X.

1 uur geleden
Neergeschoten Iraniër sprak zich uit tegen het Iraanse regime

DEN HAAG (ANP) - De politiemedewerker van Iraanse afkomst die donderdagochtend werd neergeschoten in Schoonhoven heeft zich eerder uitgesproken tegen het Iraanse regime, meldde justitieminister David van Weel voor aanvang van de ministerraad. Hij meldde eerder al dat verschillende autoriteiten alert zijn en maatregelen hebben genomen.

1 uur geleden
OM: gezagvoerder niet schuldig aan fataal luchtballonongeluk

DE HOEVE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft besloten de zaak over het fatale ongeluk met een heteluchtballon in augustus vorig jaar te seponeren. De gezagvoerder treft geen schuld, concludeert de landelijke luchtvaartofficier van justitie.

2 uur geleden
Jongeren volgen nieuws via sociale media, maar wantrouwen die

AMSTERDAM (ANP) - Jongeren gebruiken vooral sociale media als TikTok en Snapchat om op de hoogte te blijven van het nieuws, maar ze hebben weinig vertrouwen in die platforms. Een onderzoek onder ruim duizend tieners concludeert dat.

2 uur geleden
Acht aanhoudingen na vondst honderden kilo's cocaïne in busje

KLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.

9 uur geleden