Nieuwe poging verwijderen Boogbrug Vianen
VIANEN (ANP) - Zondag wordt een nieuwe poging ondernomen om de stalen Boogbrug bij Vianen weg te halen. Het optillen en uitvaren van de brug mislukte twee weken geleden, omdat een van de lierkabels van het ponton waarop de brug moet komen beschadigd raakte. De omstandigheden om de in onbruik geraakte brug te verwijderen zijn zondag gunstig, meldt Rijkswaterstaat.
Zondag is er een gunstig springtij vanuit zee en Rijkswaterstaat voert extra water op vanuit Hagestein, waardoor het NAP hoog genoeg is om de Boogbrug veilig op te vijzelen en te vervoeren, aldus Rijkswaterstaat. Het uitvaren van de brug is te volgen via een livestream.
De geplande verwijdering van de brug werd twee weken geleden gestaakt, omdat een van de lierkabels van het ponton onder water beschadigd was geraakt. De lierkabels zijn volgens Rijkswaterstaat van groot belang om het ponton in positie te houden. Een paar dagen na het mislukken van de operatie viste Rijkswaterstaat door middel van sonaronderzoek een verwrongen stuk staal van enkele meters lang uit de Lek op.
Meer uit Binnenland
HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie.
21 minuten geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
4 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.
5 uur geleden