Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe poging Dutroux om vrij te komen, advocaat zoekt psychiater

Nieuwe poging Dutroux om vrij te komen, advocaat zoekt psychiater

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische seriemoordenaar Marc Dutroux doet een nieuwe poging om vrij te komen. Zijn advocaat wil volgens Belgische media nieuw psychiatrisch onderzoek laten uitvoeren en daarmee voor elkaar krijgen dat zijn cliënt met een enkelband de gevangenis kan verlaten. Hij houdt er rekening mee dat mogelijk in het buitenland moet worden gezocht naar een psychiater.

Advocaat Bruno Dayez laat zich inspireren door de zaak van een andere tot levenslang veroordeelde moordenaar, Freddy Horion. Die stapte vorig jaar naar het Europees Hof voor de Rechten van de Mens. Dat concludeerde dat ook gevangenen met levenslang de mogelijkheid moeten krijgen om te werken aan hun terugkeer in de samenleving. Horion kreeg daarmee voor elkaar dat hij op termijn naar een instelling buiten de gevangenis moet worden overgeplaatst om te werken aan zijn re-integratie.

Het Laatste Nieuws benoemt wel dat er een groot verschil is tussen de seriemoordenaars, omdat Dutroux in tegenstelling tot Horion nog als zeer gevaarlijk wordt gezien. Hij zit een levenslange gevangenisstraf uit voor onder meer ontvoering, verkrachting en moord. "De psychologische experts die Dutroux in 2020 hebben onderzocht, vinden hem nog steeds gevaarlijk en achten de kans op recidive groot als hij wordt vrijgelaten. Dit rapport blokkeert momenteel elke alternatieve oplossing", zegt de raadsman in de krant.

Meer uit Buitenland

FT: leden Wagner Groep richten zich nu op sabotage in Europa

MOSKOU (ANP) - Leden van de voormalige Russische Wagner Groep houden zich tegenwoordig vooral bezig met sabotage in Europese landen, schrijft zakenkrant Financial Times. Westerse inlichtingenfunctionarissen zeggen tegen de Britse krant dat Rusland het netwerk van Wagner gebruikt om mensen te rekruteren die operaties op NAVO-grondgebied kunnen uitvoeren.

8 minuten geleden
Vermeende schutter Bondi Beach verschijnt in rechtszaal

SYDNEY (ANP) - De man die ervan wordt beschuldigd het vuur te hebben geopend op een joodse viering op Bondi Beach in Sydney, is maandag voor het eerst in de rechtszaal verschenen. De 24-jarige Naveed Akram was via een videoverbinding te zien.

3 uur geleden
Dode bij lawine in Italiaanse Alpen, twee gewonden

COURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.

18 uur geleden
Regering Israël akkoord met omstreden plannen Westoever

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.

18 uur geleden
Rubio: VS plaatsen geen vraagtekens bij Navalny-onderzoek

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.

18 uur geleden
Oekraïense oud-minister bij grens opgepakt tijdens vluchtpoging

KYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.

21 uur geleden
Buitenlandchef: EU wil Oekraïne nog geen toetredingsdatum geven

MÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.

22 uur geleden