Nieuwe poging Dutroux om vrij te komen, advocaat zoekt psychiater
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische seriemoordenaar Marc Dutroux doet een nieuwe poging om vrij te komen. Zijn advocaat wil volgens Belgische media nieuw psychiatrisch onderzoek laten uitvoeren en daarmee voor elkaar krijgen dat zijn cliënt met een enkelband de gevangenis kan verlaten. Hij houdt er rekening mee dat mogelijk in het buitenland moet worden gezocht naar een psychiater.
Advocaat Bruno Dayez laat zich inspireren door de zaak van een andere tot levenslang veroordeelde moordenaar, Freddy Horion. Die stapte vorig jaar naar het Europees Hof voor de Rechten van de Mens. Dat concludeerde dat ook gevangenen met levenslang de mogelijkheid moeten krijgen om te werken aan hun terugkeer in de samenleving. Horion kreeg daarmee voor elkaar dat hij op termijn naar een instelling buiten de gevangenis moet worden overgeplaatst om te werken aan zijn re-integratie.
Het Laatste Nieuws benoemt wel dat er een groot verschil is tussen de seriemoordenaars, omdat Dutroux in tegenstelling tot Horion nog als zeer gevaarlijk wordt gezien. Hij zit een levenslange gevangenisstraf uit voor onder meer ontvoering, verkrachting en moord. "De psychologische experts die Dutroux in 2020 hebben onderzocht, vinden hem nog steeds gevaarlijk en achten de kans op recidive groot als hij wordt vrijgelaten. Dit rapport blokkeert momenteel elke alternatieve oplossing", zegt de raadsman in de krant.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt dat het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump "vrede en welvaart" zal brengen. De VN-Veiligheidsraad keurde dat plan maandagavond goed.
14 minuten geledenMANILLA (ANP/AFP) - Filipijnse aanklagers hebben de eerste aanklachten ingediend in een corruptieschandaal rondom de waterwerken in het land. Miljarden euro's zouden verloren zijn gegaan aan ondermaatse projecten voor bescherming tegen overstromingen.
17 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft opnieuw "krachtig geprotesteerd" tegen de Taiwan-uitspraken van de Japanse premier Sanae Takaichi. Dit gebeurde in een overleg met een Japanse afgevaardigde, die door Tokio is gestuurd om de diplomatieke ruzie te sussen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is van plan woensdag naar Turkije te gaan. Hij wil daar de onderhandelingen voor een einde aan de oorlog met Rusland nieuw leven inblazen en zegt oplossingen te hebben ontwikkeld "die we aan onze partners zullen voorstellen".
2 uur geledenBRATISLAVA (ANP/DPA) - Tienduizenden Slowaken hebben maandagavond geprotesteerd tegen de regering van de conservatief-nationalistische premier Robert Fico.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit het zenden van troepen naar Venezuela niet uit. Dat zei hij maandag in het Witte Huis, aldus The Washington Post.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De vooraanstaande Democraat Larry Summers trekt zich terug uit het openbare leven vanwege zijn contact met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat schrijft The Washington Post.
4 uur geleden