Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe poging Dutroux om vrij te komen, advocaat zoekt psychiater

Nieuwe poging Dutroux om vrij te komen, advocaat zoekt psychiater

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische seriemoordenaar Marc Dutroux doet een nieuwe poging om vrij te komen. Zijn advocaat wil volgens Belgische media nieuw psychiatrisch onderzoek laten uitvoeren en daarmee voor elkaar krijgen dat zijn cliënt met een enkelband de gevangenis kan verlaten. Hij houdt er rekening mee dat mogelijk in het buitenland moet worden gezocht naar een psychiater.

Advocaat Bruno Dayez laat zich inspireren door de zaak van een andere tot levenslang veroordeelde moordenaar, Freddy Horion. Die stapte vorig jaar naar het Europees Hof voor de Rechten van de Mens. Dat concludeerde dat ook gevangenen met levenslang de mogelijkheid moeten krijgen om te werken aan hun terugkeer in de samenleving. Horion kreeg daarmee voor elkaar dat hij op termijn naar een instelling buiten de gevangenis moet worden overgeplaatst om te werken aan zijn re-integratie.

Het Laatste Nieuws benoemt wel dat er een groot verschil is tussen de seriemoordenaars, omdat Dutroux in tegenstelling tot Horion nog als zeer gevaarlijk wordt gezien. Hij zit een levenslange gevangenisstraf uit voor onder meer ontvoering, verkrachting en moord. "De psychologische experts die Dutroux in 2020 hebben onderzocht, vinden hem nog steeds gevaarlijk en achten de kans op recidive groot als hij wordt vrijgelaten. Dit rapport blokkeert momenteel elke alternatieve oplossing", zegt de raadsman in de krant.

Meer uit Buitenland

Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

16 minuten geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

1 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

2 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

3 uur geleden
Uitgeweken Cubanen hopen op terugkeer en handel in Cuba

MIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.

3 uur geleden
Twee Indiase olietankers passeren Straat van Hormuz

NEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.

3 uur geleden
Iran waarschuwt dat havens in Emiraten doelwit zijn

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.

4 uur geleden