Nieuwe poging Dutroux om vrij te komen, advocaat zoekt psychiater
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische seriemoordenaar Marc Dutroux doet een nieuwe poging om vrij te komen. Zijn advocaat wil volgens Belgische media nieuw psychiatrisch onderzoek laten uitvoeren en daarmee voor elkaar krijgen dat zijn cliënt met een enkelband de gevangenis kan verlaten. Hij houdt er rekening mee dat mogelijk in het buitenland moet worden gezocht naar een psychiater.
Advocaat Bruno Dayez laat zich inspireren door de zaak van een andere tot levenslang veroordeelde moordenaar, Freddy Horion. Die stapte vorig jaar naar het Europees Hof voor de Rechten van de Mens. Dat concludeerde dat ook gevangenen met levenslang de mogelijkheid moeten krijgen om te werken aan hun terugkeer in de samenleving. Horion kreeg daarmee voor elkaar dat hij op termijn naar een instelling buiten de gevangenis moet worden overgeplaatst om te werken aan zijn re-integratie.
Het Laatste Nieuws benoemt wel dat er een groot verschil is tussen de seriemoordenaars, omdat Dutroux in tegenstelling tot Horion nog als zeer gevaarlijk wordt gezien. Hij zit een levenslange gevangenisstraf uit voor onder meer ontvoering, verkrachting en moord. "De psychologische experts die Dutroux in 2020 hebben onderzocht, vinden hem nog steeds gevaarlijk en achten de kans op recidive groot als hij wordt vrijgelaten. Dit rapport blokkeert momenteel elke alternatieve oplossing", zegt de raadsman in de krant.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.
56 minuten geledenRAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.
57 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.
3 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
14 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
17 uur geleden