Nieuwe noodbakens voor redders KNRM
HANSWEERT - De redders van de KNRM (Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij) krijgen een nieuw noodbaken. “Hiermee kan een redder sneller worden gevonden als hij overboord slaat”, vertelt Mario Rentmeester van KNRM Hansweert.Reddingsacties op het water vinden soms plaats onder gevaarlijke omstandigheden, zoals bij zware storm en in het donker. Op nieuwjaarsdag 1995 sloeg een redder ter hoogte van Schiermonnikoog overboord tijdens een reddingsactie in zware storm. “Hij kon op het nippertje worden gered na ruim 2,5 uur in het ijskoude Noordzeewater te hebben gelegen.”
Zeekaart
“De vrijwillige redders zijn bereid risico’s te nemen om mensen te redden, maar hun eigen veiligheid moet altijd voorop staan.” Daarom worden alle KNRM-bemanningsleden momenteel voorzien van een nieuw persoonlijk noodbaken, dat in het overlevingspak zit. In Zeeland gaat het om zes reddingstations met 125 vrijwillige redders. “Het risico op overboord slaan, verkleinen we met de professionele opleiding en regelmatig oefenen zoveel mogelijk. Maar de kans dat je in het water terecht komt, blijft aanwezig. Door het noodbaken kan een redder sneller worden gevonden.”
Redders dragen een overlevingspak dat beschikt over een geïntegreerd reddingsvest. “Als een bemanningslid te water raakt en zijn of haar reddingsvest activeert, wordt het nieuwe noodbaken automatisch geactiveerd. Daarmee wordt de positie van de persoon weergegeven op de digitale zeekaart van alle omringende schepen. Daarnaast zendt het noodbaken een signaal uit dat opgevangen kan worden door vliegtuigen en helikopters. Zo kan een overboord geslagen persoon sneller worden teruggevonden.”
1.014 bakens
De KNRM is een gecertificeerd goed doel (ANBI). “We ontvangen geen overheidssubsidies, maar worden in stand gehouden door donaties, giften, nalatenschappen en bedrijfssponsoring.” De KNRM heeft 45 reddingstations door het hele land, waar 1.400 vrijwilligers actief zijn. “Ieder noodbaken kost 271 euro. In totaal zijn er 1.014 nodig. Er is dus ruim 275.000 euro nodig om deze investering te bekostigen.” Kijk voor meer informatie op www.knrm.nl/help-mee.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Een fietser is zaterdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding met een auto op de President Rooseveltlaan. Politie en ambulancedienst schoten te hulp. De oorzaak van het ongeluk was waarschijnlijk een voorrangsfout.
5 uur geledenVLISSINGEN - De politie heeft vrijdagavond een man en een vrouw aangehouden na een korte achtervolging door het centrum van Vlissingen. De achtervolging eindigde toen de auto tegen een grote steen botste en tot stilstand kwam. De bestuurster van de auto bleek onder invloed te zijn, en in de auto trof de politie drugs aan. Naast de bestuurster werd ook een omstander aangehouden. Deze man leek een bekende van de vrouw te zijn en bleek na controle ook een aanzienlijke hoeveelheid drugs bij zich te hebben.
6 uur geledenVLISSINGEN - Een sprookjesachtige reis door een haast verlaten vlakte. Over zoeken, dromen, jagen, dwalen en liefhebben. Dat zijn de ingrediënten van 'Niemand in het bijzonder', de nieuwe voorstelling van De Zeeuwse Komedie.
1 dag geledenVLISSINGEN - Op vrijdagavond 12 december verandert de binnenstad van Vlissingen in een groot, verlicht parcours vol muziek, sfeer en kerstbeleving. Tijdens de X-mas City Trail Vlissingen lopen honderden deelnemers een bijzondere route van circa vijf kilometer langs iconische locaties, waar licht, muziek en kleine verrassingen zorgen voor een onvergetelijke avond in winterse sfeer. De opbrengst gaat naar het goede doel: Zorgbeleving De Blauwe Vlinder.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Van vrijdag 7 tot en met zondag 9 november vindt in en om de binnenstad 'Vlissingen Proeft' plaats.
2 dagen geledenOOST-SOUBURG - De Protestantse gemeente Oost-Souburg ondersteunt ook dit jaar tijdens de kerstperiode inwoners van Oost-Souburg en Westerzicht die langdurig op een inkomen op bijstandsniveau zijn aangewezen met een kerstpakket. Hiervoor wordt samen gewerkt met Orionis Walcheren. Het aanvragen van de kerstpakketten kan tot en met zaterdag 15 november.
3 dagen geledenVLISSINGEN - De Jostiband komt volgend jaar als Ambassadeur van de Vrijheid naar het Bevrijdingsfestival Zeeland in Vlissingen.
3 dagen geleden