Nieuwe Nederlandse sprintfinale lonkt bij WK baanwielrennen
BERLIJN (ANP) - Op de slotdag van de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Berlijn staat bij de mannen de sprinttitel op het spel. Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland stonden het afgelopen jaar zowel bij de WK als de EK tegenover elkaar. Dat kan ook nu gebeuren maar eerst moet titelverdediger Lavreysen afrekenen met de Maleisiër Mohd Azizulhasni Awang, terwijl Europees kampioen Hoogland het vanaf 11.00 uur opneemt tegen de Pool Mateusz Rudyk.
De vrouwelijke sprinters komen uit op het onderdeel keirin. Laurine van Riessen en Shanne Braspennincx gelden beiden als outsider voor een medaille. Braspennincx pakte in 2015 al eens zilver.
Jan-Willem van Schip en Yoeri Havik starten op de koppelkoers, Kirsten Wild op de puntenkoers.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo gaat na de eerste dag van de WK sprint ruim aan de leiding. De 22-jarige Groninger won na de 500 meter ook de 1000 meter in Thialf met 1.06,52. Jordan Stolz werd net als in de eerste rit tweede, nu met 1.07,14. Joep Wennemars werd met 1.07,37 derde.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.
5 uur geledenKRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is het WK sprint in Thialf gestart met een zege op de 500 meter. De 22-jarige Groninger noteerde op de eerste afstand in Heerenveen een baanrecord van 33,78. Hij was daarmee ruim sneller dan Jordan Stolz, die tweede werd in 34,13. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde als derde met 34,26.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok is het WK sprint in Heerenveen begonnen met een zege op de 500 meter. De olympisch kampioene was in Thialf met een baanrecord van 36,67 ruim sneller dan landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen.
7 uur geledenMONACO (ANP) - Wielrenner Michael Matthews (35) is donderdag bij een training ten val gekomen en heeft breuken opgelopen in zijn beide polsen. Dat meldt zijn ploeg Jayco AlUla op sociale media. De Australiër is daardoor niet inzetbaar in "alle aankomende wedstrijden", aldus zijn ploeg.
8 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Chef de mission Esther Vergeer heeft gemengde gevoelens bij de prominente aanwezigheid van Russische sporters op de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Ze lopen hier rond in het dorp met best opvallende rood met gouden kleding. Dan vraag je je af: is dat provocatie, propaganda of zouden ze dit in elke omstandigheid hebben gedragen? Daar denk ik dan over na, maar dat vind ik lastig om in te schatten", zegt Vergeer vanuit het Italiaanse Cortina.
15 uur geleden