
Nieuwe leden zijn welkom bij Vrouwengilde Goes
GOES – Het Vrouwengilde Goes, dat vorig jaar honderd jaar bestond, telt zo’n 65 leden. Hoewel ledental redelijk stabiel is en alle bestuursfuncties ingevuld zijn, zoekt het gilde nieuwe leden.
Het Vrouwengilde Goes organiseert jaarlijks activiteiten en bijeenkomsten, zoals een kerstdiner, fietstochten, presentaties, een barbecue en bloemstukjes maken. Ook zijn er elke eerste en derde woensdag van de maand van 14.00 uur tot 16.00 uur soosmiddagen in de Magdalenazaal aan de Singelstraat.
Pensionering
Secretaris Thea van Dijk is bij het gilde terecht gekomen toen ze naar Goes verhuisde en nieuwe contacten wilde opdoen. “De meeste vrouwen die lid worden, doen dit na hun pensionering of het overlijden van hun man. Ze willen iets gezelligs doen met andere vrouwen. Dit is daarvoor de aangewezen club. Er zijn niet veel vrouwenverenigingen die al zo lang bestaan. Deze vereniging telt rond de 65 leden waardoor er gemakkelijk nieuwe contacten ontstaan.”
Aanwas
Het gilde is toch op zoek naar nieuwe leden, want veel leden die ouder worden krijgen te maken met problemen waardoor ze wegblijven. “De meeste vrouwen zijn zo’n vijftien tot twintig jaar lid, maar we zien graag jonge aanwas”, stelt Thea. Door het afwisselende programma en brede aanbod is het gilde voor iedereen aantrekkelijk. “Iedereen kan zich op een activiteit inschrijven die hen aanspreekt. Het gilde is er voor vrouwen die gezellig wat met elkaar willen ondernemen en kan er voor zorgen dat mensen minder eenzaam zijn. De leden zijn tussen de 55 en 85 jaar oud, maar iedereen is welkom. Het draait in het gilde om gezamenlijkheid. Het leuke is dat er een goede klik is tussen de leden. Daardoor is het altijd gezellig.”
Vriendschappen
Volgens Thea vervult het Vrouwengilde Goes een maatschappelijke rol. “Het is belangrijk dat het Vrouwengilde Goes blijft bestaan, want het verbindt mensen. De meesten kijken in het begin de kat uit de boom, maar uiteindelijk ontstaan er veel mooie vriendschappen. Er is vanuit bestuur en leden veel aandacht voor leden die ziek zijn. Het is een heel betrokken club. Het is beslist de moeite waard om eens binnen te lopen tijdens een van de soosmiddagen, die altijd vrij zijn te bezoeken.”
Meer op www.vrouwengildegoes.nl.
Meer uit Beveland
GOES - De gemeente Goes behoort tot de duurste gemeenten in Zeeland om te trouwen op vrijdagmiddag. Een bruidspaar betaalt 503 euro voor een vrijdagmiddagceremonie. Daarmee staat Goes op de vijfde plek qua kosten. Middelburg is met 730 euro de duurste gemeente.
3 uur geledenGOES - Vrijwilligers bij sportverenigingen in Zeeland kunnen in mei deelnemen aan een cursus tot vertrouwenscontactpersoon (VCP-V). Het Coördinatiepunt Clubondersteuning Zeeland organiseert de training in samenwerking met Centrum Veilige Sport. De bijeenkomsten vinden plaats op woensdagavond 14 en 21 mei.
1 dag geledenGOES - Hulpdiensten zijn afgelopen nacht in actie gekomen nadat een levenloos persoon werd aangetroffen in de buurt van de Westwal in Goes. Het slachtoffer zou zijn gereanimeerd, maar de hulp mocht niet baten. De politie heeft onderzoek gedaan en liet vanochtend weten dat er sprake is van een natuurlijke dood.
1 dag geledenGOES- Een traumahelikoper is zaterdagavond ingezet voor een geplande overplaatsing van een patiënt van het ADRZ-ziekenhuis aan de 's-Gravenpolderseweg naar het Erasmus MC in Rotterdam. Ook de brandweer werd opgeroepen. Wanneer patiënten van het ene naar het andere ziekenhuis moeten worden vervoerd, worden doorgaans ambulances ingezet. Vanwege specifieke omstandigheden werd dit keer voor vervoer door de lucht gekozen.
1 dag geledenGOES - De provincie Zeeland heeft besloten dat vervoerder EBS vanaf december 2026 het busvervoer in de hele provincie mag uitvoeren. Dit geldt voor een periode van twaalf jaar. EBS neemt het werk over van de huidige vervoerder Connexxion.
2 dagen geledenGOES - De politie heeft vrijdagavond een minderjarige verdachte aangehouden na de steekpartij eerder die dag in het centrum van Goes. Bij het geweldsincident raakte een jongen gewond.
2 dagen geledenWie kan er mooier vertellen over zijn werk dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan? En hoe ziet een werkdag eruit? Deze keer in de rubriek 'Op de werkvloer bij': Rubin Timmer (planner/coördinator) en Ferry van Yperen (Lead Engineer) van TA Control Systems.
2 dagen geleden