Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe Kerk Middelburg start nieuwe zomerserie orgelconcerten

Nieuwe Kerk Middelburg start nieuwe zomerserie orgelconcerten

MIDDELBURG - Op dinsdag 12 juli start de jaarlijkse zomerserie orgelconcerten in de Nieuwe Kerk te Middelburg. Deze zomer worden er 6 concerten gegeven op dinsdagavonden, tot 16 augustus.

De serie wordt geopend door de van oorsprong Zeeuwse organist Jaco van Leeuwen (1962, Goes). Van Leeuwen kreeg orgellessen bij Adriaan Kousemaker en Kees van Eersel. Aan het Nederlands Instituut voor Kerkmuziek te Utrecht studeerde hij vervolgens orgel, piano (resp. bij Elly Kooiman en Theo Saris), koordirectie en kerkmuziek (diploma´s Docerend Musicus voor orgel en piano en einddiploma Kerkmuziek).

Hij vervolgde zijn orgelstudie bij Piet Kee aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam waar hij het diploma Uitvoerend Musicus behaalde.Aan de Internationale Zomeracademie voor Organisten te Haarlem volgde Jaco van Leeuwen cursussen en masterclasses bij o.a. Marie-Claire Alain, Hans Haselböck, Daniel Roth en Montserrat Torrent. Hij won 1e prijzen op het Internationaal Orgelconcours Utrecht (1988) en het Internationaal Hendrik Andriessen Orgelconcours (1992). Met het koor Cappella pro Cantibus uit Oegstgeest nam hij een aantal cd’s op, onder andere ook met eigen composities (uitgebracht bij de Stichting Nieuwe Kerkmuziek).Jaco van Leeuwen is sinds 1986 als cantor-organist verbonden aan de Oude Jeroenskerk te Noordwijk.

Het programma vermeldt werken van o.m. Buxtehude, Bach, Schumann, Reger en Wammes. Aanvang 20 uur, toegang € 10, studenten 8, kinderen tot 12 jaar gratis.

Meer uit Middelburg

Vrijwillige brandweer in actie voor buitenbrand Achillesweg

WESTKAPELLE- De vrijwillige brandweer van Westkappele is in de nacht van zaterdag op zondag in actie gekomen om een buitenbrand te bestrijden. Aan de Achillesweg stond een aantal autobanden in brand. De brand was snel onder controle. Het is onduidelijk waardoor de brand ontstaan is.

9 uur geleden
Jonge talenten verzorgen moederdagconcert in Doopsgezinde kerk Middelburg

MIDDELBURG - Zondag (11 mei) is er een bijzonder, gratis toegankelijk concert in de Doopsgezinde kerk in Middelburg, in het teken van moederdag.

1 dag geleden
Brandweer en politie ingezet voor brandje in auto op de A58

NIEUW- EN SINT JOOSLAND- De brandweer en politie zijn zaterdagmiddag ingezet na de melding van een autobrand op de A58 bij Nieuw- en Sint Joosland. Ter plaatse bleek er geen sprake te zijn van een autobrand maar van een brandje in de auto. De politie heeft de weg afgezet. De brandweer stelde de situatie veilig. 

1 dag geleden
Man aangehouden op verdenking betrokkenheid bij inbraak tankstation De Haan

MIDDELBURG- De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag één man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een inbraak bij tankstation De Haan aan de Laan der Verenigde Naties. De verdachte betreft een 30-jarige man zonder vaste woon-of verblijfplaats. 

1 dag geleden
Jongen (15) uit Vlissingen aangehouden na doorslijpen slot gestolen bromfiets

MIDDELBURG- Een 15-jarige jongen uit Vlissingen is vrijdagavond door de politie aangehouden op de Briljant. Zij kreeg een melding van een getuige dat de jongen samen met een vriend het slot van een gestolen bromfiets stond door te slijpen. De jongen kon aangehouden worden, zijn maatje wist te ontkomen.

1 dag geleden
Winnaars fotowedstrijd en Publieksprijs tijdens opening Zilveren Camera Tentoonstelling bekendgemaakt

MIDDELBURG -  Op vrijdag 9 mei werden in De Oostkerk de winnaar van de Zilveren Camera Publieksprijs én de winnaars van de door De Oostkerk georganiseerde fotowedstrijd bekend gemaakt. 

1 dag geleden
Alles klaar voor een hoogtepunt van het jaar: Zaterdag is het tijd voor de Zeelandiarun

VLISSINGEN - De Zeelandiarun rijdt zaterdag voor de 37e keer door Walcheren en de Bevelanden. De start is, zoals gebruikelijk, om 9.30 uur op het Stadhuisplein in Vlissingen, waar de burgemeester het startschot geeft. Deze tocht voor mensen met een beperking is al jaren populair. Zij stappen in bij deelnemers met trikes en zijspannen en worden massaal toegejuicht onderweg.

2 dagen geleden