Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe ExxonMobil-bestuurder vindt zichzelf geen klimaatactivist

Nieuwe ExxonMobil-bestuurder vindt zichzelf geen klimaatactivist

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Een van de nieuwe gezichten in het bestuur van de Amerikaanse olie- en gasproducent ExxonMobil bestempelt zichzelf niet als een radicale klimaatactivist. Kaisa Hietala verkreeg een zetel in het bestuur door de campagne van de activistische investeerder Engine No.1, die van het bedrijf eiste om een duurzamere koers te varen. Het leverde uiteindelijk drie bestuurszetels op.

Hietala zegt in een interview met persbureau Bloomberg eerder een realist dan een activist te zijn. Ze begrijpt dat het belangrijk is om oog te houden voor het belang van de "traditionele en bestaande activiteiten" van ExxonMobil. "Ik ben realistisch. Je kunt niet van de ene op de andere dag overgaan op fossielvrij", zegt ze. Wel benadrukt Hietala dat bedrijven daarvoor een strategie moeten hebben. "De energie-industrie laten afstappen van fossiele brandstoffen is een geleidelijke verschuiving. Bedrijven moeten daarbij ook nadenken over hun rol over 20 of 30 jaar."

Tot vorige maand was Hietala nog onbekend in het bedrijfsleven. Met de steun van grote investeerders als BlackRock en Vanguard neemt ze nu zitting in het bestuur van een van de grootste olie- en gasconcerns ter wereld. De wijzigingen in de raad van bestuur van de ExxonMobil beteken een keerpunt voor het bedrijf, die de kandidaat-bestuurders van Engine No.1 eerder als "ongekwalificeerd" had weggezet. De overwinning van de activistische investeerder wordt ook als een waarschuwing gezien voor de rest van de olie-industrie.

Het hedgefonds wil dat ExxonMobil zijn strategie herziet, kosten omlaag brengt en met een plan komt om klimaatverandering aan te pakken. In tegenstelling tot Europese sectorgenoten als BP en Shell heeft Exxon geen doelstelling voor netto nul uitstoot. In plaats daarvan heeft ExxonMobil altijd ingezet op technologie om CO2 op te vangen en op te slaan.

Meer uit Financieel

Beleggers in New York hopen op einde oorlog, zetten beurzen hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. Optimisme over de mogelijkheden voor een einde aan de oorlog in Iran zorgde ervoor dat beleggers weer geld staken in aandelen. De olieprijzen daalden licht.

2 uur geleden
Centrale bank Frankrijk somberder over groei door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - De centrale bank van Frankrijk is pessimistischer geworden over de economische groei van het land door de oorlog in Iran. De sterke stijging van de gas- en olieprijzen door het conflict beperkt de uitgaven van consumenten en investeringen van bedrijven waarschijnlijk.

3 uur geleden
Trump medio mei naar China voor gesprek met Xi

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump bezoekt 14 en 15 mei China voor een topontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Dat meldde een woordvoerder van het Witte Huis, nadat Trump zijn bezoek aan China onlangs had uitgesteld vanwege de Iranoorlog. Xi en Trump spreken in Beijing waarschijnlijk over de sterk verslechterde handelsrelatie tussen de twee landen.

4 uur geleden
Trump benoemt techprominenten tot nieuwe adviesraad, Musk niet

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een nieuwe adviesraad voor technologie opgericht met prominente leden als Facebook-oprichter Mark Zuckerberg en Nvidia-topman Jensen Huang. Trumps voormalige nauwe bondgenoot Elon Musk is een opvallende afwezige.

5 uur geleden
Jury: Meta en Google aansprakelijk voor socialemediaverslaving

LOS ANGELES (ANP/RTR/AFP) - Meta en Google zijn aansprakelijk voor een verslaving die een Amerikaanse vrouw zegt te hebben ontwikkeld voor socialemedia-apps zoals Instagram en YouTube, zo heeft een jury in Los Angeles geoordeeld.

5 uur geleden
Optimisme over Iranoorlog wint terrein op beurs in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Ook op andere Europese beurzen had het optimisme de overhand, terwijl de olieprijzen licht zakten. Beleggers verwerken signalen vanuit de Verenigde Staten en Iran over gesprekken die moeten leiden tot een einde aan de gevechten in de Golfregio. Daarbij lijken ze rekening te houden met vooruitgang in onderhandelingen over vrede of een staakt-het-vuren.

6 uur geleden
Duitse vakbond naar rechter om beïnvloeding or-verkiezing Tesla

GRÜNHEIDE (ANP/AFP) - Een vakbond in Duitsland sleept Tesla voor de rechter vanwege een verkiezing voor de ondernemingsraad van een grote fabriek in Grünheide. Volgens de bond IG Metall moet de uitslag van die verkiezing nietig worden verklaard, omdat er aanwijzingen zijn dat Tesla zich tijdens de verkiezingscampagne schuldig maakte aan intimidatie.

7 uur geleden