Nieuwe elektrische Skoda moet gamechanger worden, zegt topman
PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - Skoda heeft woensdag zijn nieuwste model Elroq gepresenteerd, een elektrische auto van 33.000 euro. Die moet concurreren met goedkope elektrische auto's uit China. De Elroq kost ongeveer hetzelfde als zijn tegenhanger met verbrandingsmotor.
Volgens topman Klaus Zellmer van Skoda, dat deel uitmaakt van de Volkswagen-groep, moet de Elroq "een gamechanger" worden door zijn concurrerende prijs. Nadat diverse Europese landen de subsidies voor elektrische auto's hadden geschrapt, veroverden Chinese merken, aangevoerd door BYD, steeds meer marktaandeel met hun goedkopere modellen.
Skoda is een van de weinige lichtpuntjes binnen het Volkswagenconcern, dat kampt met tegenvallende resultaten. Het merk, dat produceert in goedkope landen zoals Tsjechië en China, zag zijn Europese verkopen dit jaar tot en met augustus met ongeveer 9 procent stijgen. De Elroq moet de verkopen in Europa verder stimuleren. Hij is uitgerust met een achteruitrijcamera, een infotainmentscherm en een digitale spraakassistent, die wordt aangestuurd door ChatGPT.
Meer uit Financieel
APELDOORN (ANP) - In het tweede kwartaal van dit jaar zijn 4 procent meer woningen verkocht dan een jaar geleden, meldt het Kadaster. De groei vlakt wel af. In het eerste kwartaal van dit jaar was de toename 18 procent in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - In het tweede kwartaal van dit jaar zijn 4 procent meer woningen verkocht dan een jaar geleden, meldt het Kadaster. De groei vlakt wel af. In het eerste kwartaal van dit jaar was de toename 18 procent in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder.
3 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Chipbedrijf Nvidia heeft in het afgelopen kwartaal de omzet en winst meer dan verdubbeld in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. Grote techbedrijven investeren gigantische bedragen in datacenters voor AI-toepassingen en kopen daarvoor halfgeleiders van Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie. Volgens topman Jensen Huang blijft de vraag naar extra rekenkracht voor AI-toepassingen sneller groeien.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Beleggers zijn op Wall Street in afwachting van kwartaalcijfers van Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van AI-chips en het waardevolste bedrijf ter wereld. De cijfers worden na sluiting van de beurs bekendgemaakt.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft woensdag een rapport naar buiten gebracht waarin het stap voor stap beschrijft hoe AI-modellen van het bedrijf vorige maand tijdens een test wisten in te breken bij een ander AI-bedrijf, Hugging Face. Daarin toont het bedrijf zich schuldbewust over het incident. Ook vertelt OpenAI over de inspanningen die het doet om zulke incidenten in de toekomst te voorkomen.
5 uur geledenBURLINGTON (ANP) - Ben & Jerry's-oprichter Ben Cohen heeft opnieuw uitgehaald naar Magnum, het moederbedrijf van het ijsmerk. Ben & Jerry's benoemde woensdag drie nieuwe directeuren van de onafhankelijke raad van bestuur. Cohen beschuldigt Magnum ervan deze bestuursleden te hebben benoemd zonder daarvoor bevoegd te zijn. De nieuwe directeuren zijn Nora Benavidez, Michael McAfee en Eva Schulte.
7 uur geledenGENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - De grote reder MSC vaart voorlopig niet naar de Russische havenstad Novorossiejsk aan de Zwarte Zee na een droneaanval op een van zijn schepen. Dat staat in een melding aan klanten, die is ingezien door persbureau Bloomberg.
8 uur geleden