Nieuwe elektrische Skoda moet gamechanger worden, zegt topman
PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - Skoda heeft woensdag zijn nieuwste model Elroq gepresenteerd, een elektrische auto van 33.000 euro. Die moet concurreren met goedkope elektrische auto's uit China. De Elroq kost ongeveer hetzelfde als zijn tegenhanger met verbrandingsmotor.
Volgens topman Klaus Zellmer van Skoda, dat deel uitmaakt van de Volkswagen-groep, moet de Elroq "een gamechanger" worden door zijn concurrerende prijs. Nadat diverse Europese landen de subsidies voor elektrische auto's hadden geschrapt, veroverden Chinese merken, aangevoerd door BYD, steeds meer marktaandeel met hun goedkopere modellen.
Skoda is een van de weinige lichtpuntjes binnen het Volkswagenconcern, dat kampt met tegenvallende resultaten. Het merk, dat produceert in goedkope landen zoals Tsjechië en China, zag zijn Europese verkopen dit jaar tot en met augustus met ongeveer 9 procent stijgen. De Elroq moet de verkopen in Europa verder stimuleren. Hij is uitgerust met een achteruitrijcamera, een infotainmentscherm en een digitale spraakassistent, die wordt aangestuurd door ChatGPT.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
19 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
19 uur geleden