Nieuwe elektrische Skoda moet gamechanger worden, zegt topman
PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - Skoda heeft woensdag zijn nieuwste model Elroq gepresenteerd, een elektrische auto van 33.000 euro. Die moet concurreren met goedkope elektrische auto's uit China. De Elroq kost ongeveer hetzelfde als zijn tegenhanger met verbrandingsmotor.
Volgens topman Klaus Zellmer van Skoda, dat deel uitmaakt van de Volkswagen-groep, moet de Elroq "een gamechanger" worden door zijn concurrerende prijs. Nadat diverse Europese landen de subsidies voor elektrische auto's hadden geschrapt, veroverden Chinese merken, aangevoerd door BYD, steeds meer marktaandeel met hun goedkopere modellen.
Skoda is een van de weinige lichtpuntjes binnen het Volkswagenconcern, dat kampt met tegenvallende resultaten. Het merk, dat produceert in goedkope landen zoals Tsjechiƫ en China, zag zijn Europese verkopen dit jaar tot en met augustus met ongeveer 9 procent stijgen. De Elroq moet de verkopen in Europa verder stimuleren. Hij is uitgerust met een achteruitrijcamera, een infotainmentscherm en een digitale spraakassistent, die wordt aangestuurd door ChatGPT.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.
10 uur geleden