Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe elektrische Skoda moet gamechanger worden, zegt topman

Nieuwe elektrische Skoda moet gamechanger worden, zegt topman

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - Skoda heeft woensdag zijn nieuwste model Elroq gepresenteerd, een elektrische auto van 33.000 euro. Die moet concurreren met goedkope elektrische auto's uit China. De Elroq kost ongeveer hetzelfde als zijn tegenhanger met verbrandingsmotor.

Volgens topman Klaus Zellmer van Skoda, dat deel uitmaakt van de Volkswagen-groep, moet de Elroq "een gamechanger" worden door zijn concurrerende prijs. Nadat diverse Europese landen de subsidies voor elektrische auto's hadden geschrapt, veroverden Chinese merken, aangevoerd door BYD, steeds meer marktaandeel met hun goedkopere modellen.

Skoda is een van de weinige lichtpuntjes binnen het Volkswagenconcern, dat kampt met tegenvallende resultaten. Het merk, dat produceert in goedkope landen zoals Tsjechiƫ en China, zag zijn Europese verkopen dit jaar tot en met augustus met ongeveer 9 procent stijgen. De Elroq moet de verkopen in Europa verder stimuleren. Hij is uitgerust met een achteruitrijcamera, een infotainmentscherm en een digitale spraakassistent, die wordt aangestuurd door ChatGPT.

Meer uit Financieel

Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

2 uur geleden
Oxfam: vermogen miljardairs naar record van 18,3 biljoen dollar

DEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.

5 uur geleden
Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

18 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

18 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

19 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

1 dag geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

1 dag geleden