Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe Dokbrug draagt gedicht van Wim Hofman

Nieuwe Dokbrug draagt gedicht van Wim Hofman

VLISSINGEN - In het gemeentehuis van Vlissingen is donderdagavond het ontwerp voor de nieuwe Dokbrug in het Scheldekwartier gepresenteerd. Op de onderkant van de brug is straks het gedicht 'Waar zijn onze schepen?' van Wim Hofman te lezen.

De brug over het dok bij de binnenstad van Vlissingen is aan vervanging toe. De gemeente Vlissingen verwacht dat de bouw van de nieuwe brug halverwege dit jaar kan beginnen. Als eerste wordt de toevoerweg naar de brug en een nieuw, tijdelijk parkeerterrein aangelegd. Van het bouwen van de nieuwe brug is voorlopig niets te zien, want dit gebeurt in de fabriek. Als alles volgens plan verloopt, is de brug volgend jaar klaar.

Gedicht

Wanneer wegverkeer bij de Dokbrug moet wachten, is op de onderkant van de brug het gedicht van schrijver, illustrator en dichter Wim Hofman uit Vlissingen te lezen:

'Waar zijn onze schepen?

Het gebonk van hamers op nagels
Het ponsen van flenzen het gerakketak
Het walsen van platen het geronk
Van machines het geluid van de stoomfluit
Van kettingen en ankers de fles
Die stuk slaat het schip dat weggaat
Alles komt terug als ik wacht bij de brug'

Verblijfsrecreatie

De locatie van de nieuwe brug wijzigt iets ten opzicht van de oude brug. Hierdoor kan de oude brug in gebruik blijven tijdens het plaatsen van het nieuwe exemplaar. De toegangsweg komt achter de Timmerfabriek te liggen, in plaats van langs het Kanaal door Walcheren. De huidige Koningsweg verdwijnt om verblijfsrecreatie mogelijk te maken langs het kanaal.

Meer uit Vlissingen

Rescue Zeeland: ‘Defensie pakt uit met ongekende militaire presentaties in Vlissingen’

VLISSINGEN - Het gratis toegankelijke evenement Rescue Zeeland vindt donderdag 14 augustus voor de dertiende keer plaats in en om de Vlissingse boulevards.

22 uur geleden
Achteruitrijdende automobiliste rijdt scooterbestuurder aan in binnenstad

VLISSINGEN - Een scooterbestuurder is dinsdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding in het centrum van Vlissingen. 

1 dag geleden
Muziekquiz bij ontmoetingspunt Samenstroom in Vlissingen

VLISSINGEN - Ontmoetingspunt Samenstroom is iedere vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur open in Museum Scheldewerf in Vlissingen.

1 dag geleden
Turners VTV sluiten seizoen af met zonnig eindfeest

VLISSINGEN - Tijdens een zeer zonnige zondag sloot turnvereniging VTV Vlissingen een succesvol en actief seizoen af met het jaarlijkse eindfeest, met vooral veel waterpret.

2 dagen geleden
Feyenoord komt naar Vlissingen met Feyenoord Soccer Camp

VLISSINGEN - De Rotterdamse voetbalclub Feyenoord komt in de zomervakantie naar s.v. Walcheren in Vlissingen met een Feyenoord Soccer Camp voor kinderen van 6 tot en met 16 jaar. Het Feyenoord Soccer Camp duurt twee dagen, 7 en 8 juli, en staat onder leiding van gekwalificeerde trainers.

3 dagen geleden
Rubriek ‘Maurits tekent Vlissingen’

VLISSINGEN - In deze nieuwe rubriek 'Maurits tekent Vlissingen' mogen we iedere twee weken een tekening van Maurits Schoenmaker plaatsen in de Vlissingse Bode.

4 dagen geleden
Botsing tussen twee auto’s op A58 bij Oost-Souburg levert vertraging op

OOST-SOUBURG - Op de A58 ter hoogte van Oost-Souburg zijn zaterdagochtend twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Het ongeval gebeurde rond 11.15 uur, net na de oprit vanaf Oost-Souburg richting Vlissingen.

4 dagen geleden