Nieuwe bondscoach voetbalsters hoopt bij debuut vooral op winst
ZEIST (ANP) - De nieuwe bondscoach Mark Parsons van de Nederlandse voetbalsters heeft voor zijn debuut één duidelijk doel. "Winnen en dus 3 punten pakken, dat zou heel fijn zijn", antwoordt de Engelsman lachend op de vraag wat hij hoopt te zien van zijn ploeg in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Tsjechië. "De focus ligt al de hele week op zo goed mogelijk presteren, groeien en steeds beter worden."
De opvolger van Sarina Wiegman beschikt over een volledig fitte selectie. In Groningen begint voor de 'Leeuwinnen' de weg die moet leiden naar het WK van 2023 in Australië en Nieuw-Zeeland. "Ik heb nog nooit zoveel energie in mijn lichaam gevoeld als nu", zegt Parsons. "Toen ik hier arriveerde, had ik twee, drie dagen last van een jetlag. Maar vanaf het moment dat ik met deze groep op het veld sta, voel ik me vol leven. We zijn nu vier dagen samen, ik heb vooral gekeken en geluisterd naar de ploeg. Het was niet mijn doel om direct mijn eigen draai aan de ploeg te geven. Dat doen we stap voor stap. Dit elftal heeft heel wat goede leiders en echte persoonlijkheden. Ze moeten vooral vanuit hun eigen kracht spelen."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.
52 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft om de volgende ronde van de Champions League te bereiken. De landskampioen staat na vier van de acht speelronden op 5 punten en wacht woensdagavond om 21.00 uur een uitduel met de Engelse kampioen Liverpool.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De boekpresentatie van de Braziliaan Romário bij PSV gaat komend weekend niet door. De Braziliaanse oud-voetballer van de club kan niet komen door medische redenen, bevestigt PSV.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Cristiano Ronaldo hoeft tijdens het WK van komende zomer geen schorsing meer uit te zitten na zijn rode kaart tegen Ierland eerder deze maand. De FIFA heeft de 40-jarige Portugees voor drie duels geschorst, waarvan twee voorwaardelijk. De andere wedstrijd schorsing zat Ronaldo eerder deze maand in het kwalificatieduel met Armenië al uit.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-coach Arne Slot liet zich dinsdag vol lof uit over PSV en zijn collega Peter Bosz. "Teams onder Peter zijn altijd leuk om naar te kijken", zei Slot tijdens de persconferentie, een dag voordat beide teams elkaar treffen op de vijfde speeldag van de Champions League.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - De man die in mei inreed op feestende supporters van Liverpool heeft bij de start van zijn proces 31 aanklachten ontkend, waaronder zwaar lichamelijk letsel, opzettelijke verwonding en gevaarlijk rijgedrag.
6 uur geleden