Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe bondscoach voetbalsters hoopt bij debuut vooral op winst

Nieuwe bondscoach voetbalsters hoopt bij debuut vooral op winst

ZEIST (ANP) - De nieuwe bondscoach Mark Parsons van de Nederlandse voetbalsters heeft voor zijn debuut één duidelijk doel. "Winnen en dus 3 punten pakken, dat zou heel fijn zijn", antwoordt de Engelsman lachend op de vraag wat hij hoopt te zien van zijn ploeg in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Tsjechië. "De focus ligt al de hele week op zo goed mogelijk presteren, groeien en steeds beter worden."

De opvolger van Sarina Wiegman beschikt over een volledig fitte selectie. In Groningen begint voor de 'Leeuwinnen' de weg die moet leiden naar het WK van 2023 in Australië en Nieuw-Zeeland. "Ik heb nog nooit zoveel energie in mijn lichaam gevoeld als nu", zegt Parsons. "Toen ik hier arriveerde, had ik twee, drie dagen last van een jetlag. Maar vanaf het moment dat ik met deze groep op het veld sta, voel ik me vol leven. We zijn nu vier dagen samen, ik heb vooral gekeken en geluisterd naar de ploeg. Het was niet mijn doel om direct mijn eigen draai aan de ploeg te geven. Dat doen we stap voor stap. Dit elftal heeft heel wat goede leiders en echte persoonlijkheden. Ze moeten vooral vanuit hun eigen kracht spelen."

Meer uit Voetbal

Feyenoord begint met Borges en Plug tegen FC Twente

ROTTERDAM (ANP) - Gonçalo Borges begint om 14.30 uur met Feyenoord aan het thuisduel met FC Twente. Hij krijgt de voorkeur boven Aymen Sliti, die woensdag niet kon overtuigen in het verloren bekerduel met SC Heerenveen. Jan Plug vervangt linksback Jordan Bos, die niet bij de selectie zit.

7 minuten geleden
Real Sociedad haalt trainer Matarazzo als vervanger van Francisco

SAN SEBASTIÁN (ANP/DPA) - Real Sociedad heeft Pellegrino Matarazzo aangetrokken als nieuwe trainer. De 48-jarige Amerikaan is de opvolger van Sergio Francisco, die een week eerder werd ontslagen.

1 uur geleden
Voetbalbond Azië maakt plannen voor eigen Nations League

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Aziatische voetbalbond komt met een eigen Nations League. De bond wil hiervoor de periodes voor interlands van de FIFA gebruiken, maar kwam nog niet met een datum voor de eerste editie.

2 uur geleden
PSV in uitwedstrijd tegen FC Utrecht nog met Veerman in de basis

UTRECHT (ANP) - Joey Veerman doet zondag in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht nog gewoon mee bij PSV. De middenvelder maakt in de winterstop vermoedelijk de overstap naar Fenerbahçe. Veerman vormt in de Galgenwaard een middenveld met Paul Wanner en Guus Til.

2 uur geleden
Voetballer Simons verontschuldigt zich bij Van Dijk

LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zijn excuses aangeboden na zijn overtreding op Virgil van Dijk in de competitiewedstrijd van Tottenham Hotspur tegen Liverpool. De aanvaller van de Spurs werd van het veld gestuurd in de door Liverpool gewonnen wedstrijd (1-2) na een zware tackle op Van Dijk.

3 uur geleden
Real Madrid boekt tegen Sevilla tweede competitiezege op rij

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.

14 uur geleden
NAC verliest thuis van Telstar en neemt laatste plaats over

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1

14 uur geleden