Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe bondscoach voetbalsters hoopt bij debuut vooral op winst

Nieuwe bondscoach voetbalsters hoopt bij debuut vooral op winst

ZEIST (ANP) - De nieuwe bondscoach Mark Parsons van de Nederlandse voetbalsters heeft voor zijn debuut één duidelijk doel. "Winnen en dus 3 punten pakken, dat zou heel fijn zijn", antwoordt de Engelsman lachend op de vraag wat hij hoopt te zien van zijn ploeg in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Tsjechië. "De focus ligt al de hele week op zo goed mogelijk presteren, groeien en steeds beter worden."

De opvolger van Sarina Wiegman beschikt over een volledig fitte selectie. In Groningen begint voor de 'Leeuwinnen' de weg die moet leiden naar het WK van 2023 in Australië en Nieuw-Zeeland. "Ik heb nog nooit zoveel energie in mijn lichaam gevoeld als nu", zegt Parsons. "Toen ik hier arriveerde, had ik twee, drie dagen last van een jetlag. Maar vanaf het moment dat ik met deze groep op het veld sta, voel ik me vol leven. We zijn nu vier dagen samen, ik heb vooral gekeken en geluisterd naar de ploeg. Het was niet mijn doel om direct mijn eigen draai aan de ploeg te geven. Dat doen we stap voor stap. Dit elftal heeft heel wat goede leiders en echte persoonlijkheden. Ze moeten vooral vanuit hun eigen kracht spelen."

Meer uit Voetbal

Spanje en Argentinië spelen tweede editie 'Finalissima' in Qatar

NYON (ANP) - Spanje en Argentinië spelen de tweede editie van de 'Finalissima' op vrijdag 27 maart in het Lusail-stadion in Qatar. Dat meldt de Europese voetbalbond UEFA.

31 minuten geleden
Deense middenvelder Jensen langer bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.

1 uur geleden
Voormalig Ecuadoraans international op straat doodgeschoten

GUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.

5 uur geleden
Groningen-coach Lukkien verlengt aflopend contract met twee jaar

GRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.

6 uur geleden
Feyenoord verliest ook van Heerenveen en ligt uit KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.

9 uur geleden
Almere City schakelt Fortuna Sittard uit in KNVB-beker

SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.

16 uur geleden
Paris Saint-Germain wint ook de FIFA Intercontinental Cup

DOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).

17 uur geleden