Nieuwe bondscoach voetbalsters hoopt bij debuut vooral op winst
ZEIST (ANP) - De nieuwe bondscoach Mark Parsons van de Nederlandse voetbalsters heeft voor zijn debuut één duidelijk doel. "Winnen en dus 3 punten pakken, dat zou heel fijn zijn", antwoordt de Engelsman lachend op de vraag wat hij hoopt te zien van zijn ploeg in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Tsjechië. "De focus ligt al de hele week op zo goed mogelijk presteren, groeien en steeds beter worden."
De opvolger van Sarina Wiegman beschikt over een volledig fitte selectie. In Groningen begint voor de 'Leeuwinnen' de weg die moet leiden naar het WK van 2023 in Australië en Nieuw-Zeeland. "Ik heb nog nooit zoveel energie in mijn lichaam gevoeld als nu", zegt Parsons. "Toen ik hier arriveerde, had ik twee, drie dagen last van een jetlag. Maar vanaf het moment dat ik met deze groep op het veld sta, voel ik me vol leven. We zijn nu vier dagen samen, ik heb vooral gekeken en geluisterd naar de ploeg. Het was niet mijn doel om direct mijn eigen draai aan de ploeg te geven. Dat doen we stap voor stap. Dit elftal heeft heel wat goede leiders en echte persoonlijkheden. Ze moeten vooral vanuit hun eigen kracht spelen."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
10 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
11 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
19 uur geleden