Nieuwe beelden van ICE-agent tonen schietpartij Minneapolis
MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Er zijn beelden verschenen van de fatale schietpartij in Minneapolis woensdag waarbij de 37-jarige Amerikaanse vrouw Renee Nicole Good om het leven kwam. Het lokale Alpha News publiceerde een video die zou zijn gemaakt met de telefoon van de agent van de immigratiepolitie ICE die de schoten loste. Reuters bevestigde de authenticiteit van de beelden en een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid liet aan CNN weten dat de beelden echt zijn.
Op de beelden is te zien hoe de agent de auto van Good benadert en er een rondje omheen loopt. Er is een korte woordenwisseling met de bestuurster, die zegt: "Het is oké, man, ik ben niet boos op je." Bij de auto staat ook een andere vrouw, mogelijk de echtgenote van het slachtoffer, Becca Good.
Vervolgens wordt Good gevraagd uit te stappen. In plaats daarvan rijdt ze achteruit, stuurt ze naar rechts, weg van de agenten, en rijdt ze naar voren. Op dat moment draait de camera weg en klinken er kort na elkaar drie schoten.
'Rotwijf'
De auto waar Good in zit, rijdt weg en komt even verderop met een klap tot stilstand. Te horen is nog hoe iemand "rotwijf" zegt.
Vicepresident JD Vance deelde de beelden en noemde dit op X het bewijs dat de agent "uit zelfverdediging handelde". Die lezing wordt door lokale politici in de staat Minnesota openlijk in twijfel getrokken. De nieuwe video kan de spanningen tussen de regering-Trump en lokale bestuurders verder doen oplopen, verwacht Reuters.
ICE-agent 'getraumatiseerd'
Vance stelde eerder dat de ICE-agent "getraumatiseerd" is, omdat hij zes maanden geleden werd aangereden door een automobilist. Good wordt volgens de regering-Trump verdacht van binnenlands terrorisme. Volgens de burgemeester van Minneapolis, Jacob Frey, is dat "flauwekul".
Becca Good liet aan lokale media weten dat het stel naar de plek was gegaan waar de ICE-actie plaatsvond om hun buurtbewoners te steunen. "Wij hadden fluitjes, zij hadden wapens", liet ze weten.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister Sergej Lavrov schuift eind deze week aan bij de vergadering van buitenlandministers van de G20 in de Verenigde Staten. De VS, dit jaar voorzitter van de groep van twintig grote economieën, hadden Rusland uitgenodigd.
38 minuten geledenMIAMI (ANP/AFP) - Het vliegtuig met daarin de Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro is geland in Miami in de Amerikaanse staat Florida. Daar verliet hij het toestel met zijn vrouw en twee dochters, aldus journalisten van persbureau AFP ter plaatse.
41 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft in een video gezegd dat alles in het werk gesteld moet worden om nieuwe verkiezingen in het land te voorkomen, al zal het niet eenvoudig worden een coalitie te vormen.
55 minuten geledenMADRID (ANP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez is onderweg naar de plaats van het dodelijke treinongeval in de provincie Toledo, schrijft El País. Hij wil ter plaatse meer te weten komen over wat er precies is gebeurd en hoe de situatie zich ontwikkelt.
57 minuten geledenTOLEDO (ANP) - Het dodental na het treinongeluk in Spanje is verder opgelopen tot 64, meldt het regiobestuur van Castilla-La Mancha.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Bij het treinongeval in Spanje zijn meer dan tachtig gewonden gevallen, zegt de regiopresident van Castilla-La Mancha, Emiliano García-Page. Vijftig mensen raakten zwaargewond, en nog eens dertig mensen liepen lichte verwondingen op, schrijft El País.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De voorman van de Arabische Gezamenlijke Lijst, Yousef Jabareen, pleit voor een "oprecht Joods-Arabisch partnerschap" om premier Benjamin Netanyahu weg te krijgen. De Arabische partijen stevenen af op een recordaantal zetels, waarmee ze mogelijk een beslissende rol bij de coalitievorming kunnen spelen.
3 uur geleden