Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe baas Vodafone schrapt 11.000 banen komende jaren

Nieuwe baas Vodafone schrapt 11.000 banen komende jaren

NEWBURY (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe baas van Vodafone gaat in de komende drie jaar in totaal 11.000 banen wereldwijd schrappen bij het Britse telecomconcern. De banenreductie volgt op een herziening van de strategie in de afgelopen maanden en is bedoeld om kosten te besparen en de bedrijfsstructuur te vereenvoudigen. Ook op het hoofdkantoor in het Engelse Newbury zullen banen verdwijnen.

Bij Vodafone werkten vorig jaar wereldwijd ongeveer 100.000 mensen, waarmee het banenverlies uitkomt op meer dan 10 procent van het personeelsbestand. Of er ook in Nederland banen verdwijnen is nog onduidelijk. In Nederland is Vodafone samen met Ziggo eigenaar van het fusiebedrijf VodafoneZiggo. Die aanbieder van televisie, internet en telefonie is een aparte Nederlandse onderneming. Bij VodafoneZiggo was nog niemand bereikbaar voor commentaar.

"Onze prestaties zijn niet goed genoeg. Om consequent te kunnen leveren, moet Vodafone veranderen", zei Margherita Della Valle in een verklaring. "Mijn prioriteiten zijn onze klanten, eenvoud en groei. Wij zullen onze organisatie vereenvoudigen en complexiteit wegnemen om onze concurrentiekracht terug te winnen." Naast de banenreductie wil de topvrouw, die eerder al diende als financieel directeur en interim-baas bij Vodafone, de Duitse activiteiten verbeteren en de activiteiten in Spanje tegen het licht houden.

Meer uit Financieel

Beursgraadmeters VS dicht bij records aan het begin van kerstweek

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.

59 minuten geleden
Alphabet koopt energiebedrijf Intersect voor stroom datacenters

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Trump pauzeert bouw windenergieparken om 'nationale veiligheid'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.

4 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

4 uur geleden
3M betaalt ondernemers Westerschelde voor PFAS-schade

DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.

4 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

5 uur geleden
Grondstoffenbedrijf FincoEnergies verkocht aan concern Glencore

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.

6 uur geleden