
Nieuwe atletiekcompetitie voor fanatiekste atleten
GOES - Jan Roose heeft een nieuwe atletiekcompetitie in het leven geroepen.
Het is geen competitie waarin de beste wint, maar degene die de meeste wedstrijden loopt, gaat met de prijzen aan de haal.
De competitie is uit een lolletje ontstaan toen twee hardlopers uit Walcheren er eind vorig jaar achter kwamen dat ze meer dan zeventig wedstrijden hadden gelopen. De beloning kwam er in de vorm van een leverworst. Roose zag er een leuke competitie in en ging op zoek naar serieuze prijzen.
Televisie
Voor de winnaars is er een televisie, zowel voor de mannen als vrouwen. Daarnaast zitten er een radio, stofzuiger, mixer en koffiezetapparaat in het prijzenpakket. Hier bovenop is er een geldprijs van duizend euro voor de club waarvan de atleten aan de meeste wedstrijden meedoen. Voorwaarde voor die laatste prijs is dat er minstens honderd deelnemers aan de competitie moeten zijn.
Inschrijven
Dat is nu nog niet het geval. Jonge, oude, snelle en minder snelle sporters die mee willen doen, kunnen aan het einde van elke maand hun wedstrijden (met naam, geslacht, leeftijd, club of loopgroep en een verwijzing naar de uitslagen) doorgeven aan [email protected]. Tot eind april mogen deelnemers hun wedstrijden van de eerste vier maanden nog doorgeven. Vanaf 1 mei gelden alleen de wedstrijden vanaf de maand ervoor.
Kogelstoten
Alle hardloop- en crosswedstrijden tellen mee, ook clubwedstrijden, zolang er maar een uitslag is. Omdat ook onderdelen als kogelstoten, discuswerpen en verspringen tot de atletiek behoren worden deze meegeteld. "We zijn er niet op uit dat hardlopers vier keer per week aan wedstrijden meedoen en daar stad en land voor afreizen, maar deze competitie kan wel een stimulans zijn voor met name de kleinere wedstrijden", zegt Roose.
Traditioneel
De jaarprijzen voor de atleten met de meeste wedstrijden worden naar alle waarschijnlijkheid uitgereikt tijdens de Wallenloop van AV'56, die traditioneel op de eerste zaterdag van januari is in het centrum van Goes.
Plan is om daarnaast kwartaalprijzen uit te reiken, voor het eerst tijdens de Oosterscheldeloop. Deze wedstrijd van AV'56 vindt plaats op 4 april.
Meer uit Middelburg
GRIJPSKERKE - Er is afgelopen nacht een traumahelikopter in Burgh-Haamstede geland. Deze rukte uit vanwege een medische noodsituatie die zich afspeelde in Grijpskerke.
12 uur geledenMIDDELBURG/DOMBURG - Zondagavond 4 mei zijn er in de gemeenten Middelburg en Veere plechtigheden voor de Dodenherdenking. Vanwege de zondagsrust wordt de herdenking in sommige dorpen, zoals Arnemuiden, zaterdagavond 3 mei gehouden.
1 dag geledenVLISSINGEN - In het Maritiem Muzeeum Zeeland in Vlissingen mocht burgemeester Bas van den Tillaar donderdag het monumentale wandkleed 'Draden van ons Nederlandse slavernijverleden Zeeland gepresenteerd' onthullen. Acht maanden is er op verschillende locaties in Zeeland door honderden vrijwilligers aan dit kleed, naar ontwerp van Middelburgse kunstenaar Liesbeth Labeur, gewerkt.
1 dag geledenMELISKERKE - Bij Meliskerke zijn vrijdag aan het einde van de ochtend een auto en bestelbus op elkaar gebotst, waarna de hulpdiensten een persoon uit de sloot moesten halen. In totaal raakten drie personen gewond. De bestelbus belandde in de sloot.
1 dag geledenARNEMUIDEN - Een personenauto is donderdag aan het begin van de avond bij Arnemuiden in de sloot beland. Volgens de politie was de bestuurder onder invloed.
1 dag geledenSEROOSKERKE - Zwembad De Goudvijver in Serooskerke is het nieuwe seizoen extra feestelijk begonnen. Het buitenbad is deze meivakantie met prachtig weer én een nieuw waterspraypark geopend. "We hadden al jaren een nieuw speeltoestel op ons verlanglijstje staan en we zijn heel blij dat het er nu is", vertelt bedrijfsleider Iris Oomkens van De Goudvijver.
2 dagen geledenDOMBURG/VEERE - In de nieuwe Michelin reisgids krijgt Domburg 2 sterren en Veere 1 ster.
2 dagen geleden