Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe arrestatie in zaak verijdelde aanslag Taylor Swift-concert

Nieuwe arrestatie in zaak verijdelde aanslag Taylor Swift-concert

WENEN (ANP/RTR) - In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen is een nieuwe verdachte aangehouden in het onderzoek naar een verijdelde aanslag op een concert van Taylor Swift. Het gaat om een 18-jarige man uit Irak, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken.

Zijn aanhouding vond donderdagavond plaats. De man had contact met de hoofdverdachte, een 19-jarige Oostenrijker met Noord-Macedonische roots. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Gerhard Karner kan de 18-jarige man momenteel niet direct in verband worden gebracht met de aanslagplannen. Hij zou een paar dagen geleden trouw hebben gezworen aan Islamitische Staat (IS). Ook de hoofdverdachte heeft dat gedaan. Waar de 18-jarige precies van wordt verdacht, is niet bekendgemaakt.

De Irakees behoort tot de kring van de hoofdverdachte. Die man heeft een volledige bekentenis afgelegd. Hij wilde mensen buiten de concertlocatie ombrengen met explosieven en messen. De hoofdverdachte werd woensdag aangehouden, net als een 17-jarige jongen. Oostenrijkse media melden dat de 15-jarige jongen in de zaak is aangemerkt als getuige en niet als verdachte. De Oostenrijkse krant Kurier schrijft dat hij is vrijgelaten.

De Amerikaanse zangeres Taylor Swift heeft haar drie uitverkochte concerten in Wenen afgelast. Bondskanselier Karl Nehammer noemde dit een "zeer verantwoordelijk en begrijpelijk besluit". De concerten zouden donderdag, vrijdag en zaterdag plaatsvinden in het Ernst Happel Stadion, waar zeker 55.000 mensen in kunnen.

Meer uit Buitenland

Media: Maduro aangekomen in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.

4 uur geleden
Vicepresident Venezuela: we worden geen kolonie

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.

6 uur geleden
Nieuwe doden bij protesten in Iran

TEHERAN (ANP/DPA) - De aanhoudende protesten in Iran hebben tot nieuwe doden geleid. Dat schrijft het Duitse persbureau DPA op basis van verklaringen van ooggetuigen.

7 uur geleden
Trump zegt dat vicepresident van Venezuela bereid is samen te werken

CARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten.

8 uur geleden
Trump: Venezuela heeft onze olie gestolen

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei na de Amerikaanse aanval op Venezuela dat het land Amerikaanse olie heeft gestolen. "Ze hebben onze olie gestolen. Wij hebben daar de hele industrie opgebouwd", verklaarde hij op een persconferentie. "Ze pikten het in alsof we niets waren. En we hadden een president die besloot er niets aan te doen. Dat hebben we nu alsnog gedaan. We zijn laat, maar we hebben er iets aan gedaan."

8 uur geleden
Topmilitair VS: 150 vliegtuigen ingezet bij operatie

PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten hebben meer dan 150 vliegtuigen ingezet bij de militaire operatie tegen Venezuela. Dat meldt de Amerikaanse legerleider John Dan Caine op een gezamenlijke persconferentie met president Donald Trump. Het gaat volgens de generaal onder meer om gevechtsvliegtuigen, bommenwerpers en verkenningstoestellen.

9 uur geleden
Trump verklaart dat Monroe-doctrine in Latijns-Amerika terug is

MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verklaart dat de Monroe-doctrine terug is. Die term stamt uit het begin van de negentiende eeuw, toen president James Monroe de basis legde voor Amerikaanse dominantie in Latijns-Amerika.

9 uur geleden