Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe arrestatie in zaak verijdelde aanslag Taylor Swift-concert

Nieuwe arrestatie in zaak verijdelde aanslag Taylor Swift-concert

WENEN (ANP/RTR) - In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen is een nieuwe verdachte aangehouden in het onderzoek naar een verijdelde aanslag op een concert van Taylor Swift. Het gaat om een 18-jarige man uit Irak, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken.

Zijn aanhouding vond donderdagavond plaats. De man had contact met de hoofdverdachte, een 19-jarige Oostenrijker met Noord-Macedonische roots. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Gerhard Karner kan de 18-jarige man momenteel niet direct in verband worden gebracht met de aanslagplannen. Hij zou een paar dagen geleden trouw hebben gezworen aan Islamitische Staat (IS). Ook de hoofdverdachte heeft dat gedaan. Waar de 18-jarige precies van wordt verdacht, is niet bekendgemaakt.

De Irakees behoort tot de kring van de hoofdverdachte. Die man heeft een volledige bekentenis afgelegd. Hij wilde mensen buiten de concertlocatie ombrengen met explosieven en messen. De hoofdverdachte werd woensdag aangehouden, net als een 17-jarige jongen. Oostenrijkse media melden dat de 15-jarige jongen in de zaak is aangemerkt als getuige en niet als verdachte. De Oostenrijkse krant Kurier schrijft dat hij is vrijgelaten.

De Amerikaanse zangeres Taylor Swift heeft haar drie uitverkochte concerten in Wenen afgelast. Bondskanselier Karl Nehammer noemde dit een "zeer verantwoordelijk en begrijpelijk besluit". De concerten zouden donderdag, vrijdag en zaterdag plaatsvinden in het Ernst Happel Stadion, waar zeker 55.000 mensen in kunnen.

Meer uit Buitenland

Trump laat zijn foto op Amerikaanse paspoorten plaatsen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.

1 uur geleden
Senaat VS tegen voorkomen militair optreden tegen Cuba door Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.

1 uur geleden
Nieuwe verkiezingen Kosovo omdat parlement geen president kiest

PRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.

2 uur geleden
Charles dringt aan op westerse eenheid in toespraak Congres VS

WASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.

3 uur geleden
Oud-FBI-directeur Comey aangeklaagd voor bedreigen president

WASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige FBI-directeur James Comey is aangeklaagd voor het bedreigen van de Amerikaanse president. Eerder meldden internationale media al dat Comey opnieuw werd vervolgd, maar de precieze aanklacht was toen nog onduidelijk. Tegen Comey is ook een arrestatiebevel uitgevaardigd, meldt CNN.

4 uur geleden
Trump haalt uit naar Duitse bondskanselier Merz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.

5 uur geleden
Bultrug Timmy onderweg naar de Noordzee

WISMAR (ANP) - Bultrug Timmy, die weken vastlag voor de kust van Duitsland, is onderweg naar de Noordzee. Hij ligt in de waterbak van een schip en wordt naar diepe wateren gebracht, meldt de krant Bild. Eerder op de dag wist het reddingsteam de walvis in de waterbak te krijgen.

6 uur geleden