Nieuwe arrestatie in zaak verijdelde aanslag Taylor Swift-concert
WENEN (ANP/RTR) - In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen is een nieuwe verdachte aangehouden in het onderzoek naar een verijdelde aanslag op een concert van Taylor Swift. Het gaat om een 18-jarige man uit Irak, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken.
Zijn aanhouding vond donderdagavond plaats. De man had contact met de hoofdverdachte, een 19-jarige Oostenrijker met Noord-Macedonische roots. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Gerhard Karner kan de 18-jarige man momenteel niet direct in verband worden gebracht met de aanslagplannen. Hij zou een paar dagen geleden trouw hebben gezworen aan Islamitische Staat (IS). Ook de hoofdverdachte heeft dat gedaan. Waar de 18-jarige precies van wordt verdacht, is niet bekendgemaakt.
De Irakees behoort tot de kring van de hoofdverdachte. Die man heeft een volledige bekentenis afgelegd. Hij wilde mensen buiten de concertlocatie ombrengen met explosieven en messen. De hoofdverdachte werd woensdag aangehouden, net als een 17-jarige jongen. Oostenrijkse media melden dat de 15-jarige jongen in de zaak is aangemerkt als getuige en niet als verdachte. De Oostenrijkse krant Kurier schrijft dat hij is vrijgelaten.
De Amerikaanse zangeres Taylor Swift heeft haar drie uitverkochte concerten in Wenen afgelast. Bondskanselier Karl Nehammer noemde dit een "zeer verantwoordelijk en begrijpelijk besluit". De concerten zouden donderdag, vrijdag en zaterdag plaatsvinden in het Ernst Happel Stadion, waar zeker 55.000 mensen in kunnen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft de VS gewaarschuwd dat een aanval op het land zal leiden tot represailles. Volgens de voorzitter van het Iraanse parlement zal zo'n actie resulteren in vergeldingsaanvallen tegen Israël en Amerikaanse bases in de regio. De voorzitter sprak van die locaties als "legitieme doelen".
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Inwoners van Teheran en andere Iraanse steden zijn in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het regime, ondanks harde repressie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.
6 uur geledenCARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.
8 uur geledenTAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.
9 uur geledenWASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.
10 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.
10 uur geleden