Nieuwe aanslagpoging leidt tot discussie over beveiliging Trump
PALM BEACH (ANP) - De mogelijke poging tot een aanslag op Donald Trump in Florida leidt opnieuw tot discussie over de beveiliging van de oud-president. De sheriff in Palm Beach merkte volgens Amerikaanse media op dat de Republikein nog altijd minder goed wordt bewaakt dan een zittende president. "Daar hadden we deze hele golfbaan voor omsingeld."
De Secret Service, de dienst die Trump beveiligt, kreeg eerder al kritiek nadat de oud-president in juli was beschoten. Het lijkt erop dat dit keer opnieuw een zwaarbewapende schutter in de buurt kon komen. De man zou zich op enkele honderden meters van Trump hebben bevonden. Die stond op dat moment golf te spelen in West Palm Beach. Een lijfwacht liep vooruit en zag volgens de sheriff het geweer van de verdachte, die zich kennelijk had verstopt in de bosjes.
Trump bedankte de Secret Service en de sheriff later op sociale media. Hij zei dat ze "ongelofelijk knap werk hebben geleverd" en concludeerde dat hij een "interessante dag" achter de rug heeft. De beveiliging van Trump was al aangescherpt na het eerdere incident en dat gaat nu mogelijk weer gebeuren. De sheriff voorspelde dat er vermoedelijk "iets meer mensen worden ingezet" om de omgeving af te schermen als Trump weer besluit om naar een golfbaan te gaan.
Meer uit Buitenland
LJUBLJANA (ANP/AFP) - De parlementsverkiezingen in Slovenië worden volgens de exitpoll nipt gewonnen door de liberale Vrijheidsbeweging van premier Robert Golob. Zijn partij ging in de peilingen nek-aan-nek met de rechts-populistische SDS van oud-premier Janez Janša, een man die binnen de Europese Unie wordt gezien als een potentiële dwarsligger.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.
10 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft samen met premier Benjamin Netanyahu de Israëlische krijgsmacht (IDF) opgedragen om "sneller Libanese huizen te slopen in frontliniedorpen" in het zuiden van Libanon. Dat is naar eigen zeggen nodig om een eind te maken aan de "bedreigingen voor Israëlische gemeenschappen".
12 uur geledenARAD (ANP) - Het aantal gewonden na Iraanse aanvallen op de Zuid-Israëlische steden Arad en Dimona is opgelopen naar zeker 180, meldt Al Jazeera op basis van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid. Iraanse raketten troffen de steden zaterdag. Op foto's en video's zijn zwaar beschadigde gebouwen te zien.
13 uur geledenMANAMA (ANP/RTR) - Een Patriot-raket van de Verenigde Staten was hoogstwaarschijnlijk betrokken bij een explosie in Bahrein waarbij tientallen burgers gewond raakten. Dat blijkt uit een expertanalyse die door persbureau Reuters is ingezien. Zowel Bahrein als Washington gaven Iran de schuld van de explosie op 9 maart. Daar werd geen bewijs voor geleverd.
14 uur geleden