Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe aanslagpoging leidt tot discussie over beveiliging Trump

Nieuwe aanslagpoging leidt tot discussie over beveiliging Trump

PALM BEACH (ANP) - De mogelijke poging tot een aanslag op Donald Trump in Florida leidt opnieuw tot discussie over de beveiliging van de oud-president. De sheriff in Palm Beach merkte volgens Amerikaanse media op dat de Republikein nog altijd minder goed wordt bewaakt dan een zittende president. "Daar hadden we deze hele golfbaan voor omsingeld."

De Secret Service, de dienst die Trump beveiligt, kreeg eerder al kritiek nadat de oud-president in juli was beschoten. Het lijkt erop dat dit keer opnieuw een zwaarbewapende schutter in de buurt kon komen. De man zou zich op enkele honderden meters van Trump hebben bevonden. Die stond op dat moment golf te spelen in West Palm Beach. Een lijfwacht liep vooruit en zag volgens de sheriff het geweer van de verdachte, die zich kennelijk had verstopt in de bosjes.

Trump bedankte de Secret Service en de sheriff later op sociale media. Hij zei dat ze "ongelofelijk knap werk hebben geleverd" en concludeerde dat hij een "interessante dag" achter de rug heeft. De beveiliging van Trump was al aangescherpt na het eerdere incident en dat gaat nu mogelijk weer gebeuren. De sheriff voorspelde dat er vermoedelijk "iets meer mensen worden ingezet" om de omgeving af te schermen als Trump weer besluit om naar een golfbaan te gaan.

Meer uit Buitenland

Denemarken steekt miljarden in extra defensie Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.

23 minuten geleden
Mensenrechtenorganisatie meldt 3428 doden door protesten in Iran

OSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.

32 minuten geleden
VS kondigen tweede fase aan van bestandsakkoord Gazastrook

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".

44 minuten geleden
Egypte meldt akkoord over leden interim-bestuur voor Gaza

CAÏRO (ANP/AFP) - Egypte meldt dat overeenstemming is bereikt over de leden van het vijftienkoppige Palestijnse technocratische comité dat de Gazastrook moet besturen. Dat moet dienen als overgangsautoriteit in het Palestijnse gebied, dat nu nog onder controle staat van Hamas.

1 uur geleden
Zweedse militairen gearriveerd in Groenland

STOCKHOLM (ANP/RTR) - Enkele officieren van het Zweedse leger zijn woensdag aangekomen in Groenland, meldt de Zweedse premier Ulf Kristersson op X. Zij zullen samen met Denemarken en een aantal andere bondgenoten de militaire aanwezigheid in en rond het eiland vergroten, na dreigementen van de Amerikanen om het eiland in te nemen.

1 uur geleden
Denemarken versterkt militaire aanwezigheid Groenland per direct

NUUK (ANP) - Denemarken gaat "vanaf vandaag" de militaire aanwezigheid in Groenland versterken, meldt de Groenlandse regering. De aankondiging kwam vlak voor een cruciaal overleg over Groenland woensdag in Washington.

2 uur geleden
Oekraïne zoekt 2 miljoen ontduikers van militaire dienst

KYIV (ANP) - De nieuwe Oekraïense defensieminister Mychajlo Fedorov heeft gezegd dat 2 miljoen landgenoten worden gezocht voor het ontduiken van de mobilisatie. Ook zijn volgens hem 200.000 militairen ongeoorloofd afwezig.

2 uur geleden