Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwbouw voor basisscholen Smerdiek in 2021 klaar

Nieuwbouw voor basisscholen Smerdiek in 2021 klaar

SINT-MAARTENSDIJK - In het meest gunstigste geval kan de nieuwbouw voor de twee basisscholen in Sint-Maartensdijk medio 2021 in gebruik worden genomen. Dat stelt wethouder Peter Hoek.

Vanaf aanstaande vrijdag, 29 maart, ligt het ontwerpbestemmingsplan voor het nieuwe schoolgebouw voor de Juliana van Stolbergschool en de Rieburch ter inzage bij de gemeente Tholen. "We hebben twee inloopavonden gehouden over de nieuwbouwplannen en de uitkomsten daarvan zijn positief", stelt wethouder Hoek. Wel is er één zienswijze binnengekomen van een omwonende. "Die zienswijze heeft betrekking op de privacy van die inwoner. Het gebouw wordt twee verdiepingen hoog en die inwoner wil weten wat voor consequenties dat heeft op de inkijk in zijn woning en tuin." De gemeente neemt die zienswijze mee en probeert daar in het ontwerp rekening mee te houden.

"Een bestemmingsplanprocedure duurt meestal ongeveer één jaar en we hopen natuurlijk dat traject zonder vertraging te kunnen doorlopen." Daarna zou nog één jaar gebouwd moeten worden dus in het gunstigste geval gaan de deuren van de nieuwe school medio 2021 open. "Maar er moet nog veel gebeuren, onder andere een aantal woningen van Stadlander moeten tegen de vlakte maar we gaan er vol goede moed tegenaan." 

Meer uit Tholen

Ondanks de regen beleefde de Thoolse braderie een gezellige editie

THOLEN - De Thoolse braderie zit er weer op. Vrijdag 28 en zaterdag 29 augustus stonden ruim tachtig kramen verspreid door het historische centrum van Tholen. Ondanks het wisselvallige en vooral natte weer kijkt organisator Ralph Damen terug op een geslaagde editie."Het was nat", blikt Damen realistisch terug. Waar de zomer afgelopen maanden vooral droog is verlopen, kregen bezoekers en standhouders tijdens de braderie flink wat regen te verduren. Toch waren er gelukkig ook droge momenten. "Op zich was het op momenten echt wel gezellig druk. Zaterdagochtend was het droog en toen was er veel volk. Daar mogen we niet over klagen."

14 uur geleden
Westerscheldetunnel maanden beperkt beschikbaar: wie erdoor moet, kan ontheffing aanvragen

ZEELAND - Wie voor werk afhankelijk is van de Westerscheldetunnel, krijgt vanaf januari te maken met beperkingen. De tunnel wordt vanaf 11 januari 2027 vier maanden lang aangepakt. Organisaties en instellingen die in die periode toch door de tunnel moeten, kunnen vanaf nu een ontheffing aanvragen.

17 uur geleden
Extra gemeenteraadsvergadering vanwege MFA Poortvliet en noodopvang

THOLEN - Op verzoek van de Thoolse FVD- en ABT-fractie komt de gemeenteraad van Tholen op dinsdag 1 september a.s. om 20.00 uur bijeen voor een extra vergadering. Aanleiding voor de bijeenkomst is vragen over de lopende processen rondom MFA Poortvliet en de tijdelijke noodopvang aan Postweg in Tholen.

20 uur geleden
Voetganger met rollator komt ten val na aanrijding met achteruitrijdende auto

THOLEN- Op de Kaaij heeft zaterdagochtend een aanrijding plaatsgevonden tussen een voetganger met een rollator en een achteruitrijdende auto. De voetganger kwam hierbij ten val. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse in verband met mogelijk letsel. Gelukkig bleek de wandelaar niet gewond te zijn geraakt.

1 dag geleden
Aan de keukentafel met oud-drugsbaron en evangelist Joop Gottmers [AAN DE KEUKENTAFEL]

FIJNAART - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Joop Gottmers van Stichting De Goede Aarde.

1 dag geleden
Brandweer rukt uit na kleine explosie in chalet op Vakantiepark De Striene

POORTVLIET- De brandweer is zaterdagmiddag uitgerukt naar een chalet op Vakantiepark De Striene aan de Van der Slikkeweg. Daar had bij het opstarten van de pelletkachel een kleine explosie plaatsgevonden. Bij aankomst van de hulpdiensten was van brand geen sprake meer. Vermoedelijk had er een stofexplosie plaatsgevonden bij het opstarten van de kachel die kort een felle vlam veroorzaakte. De brandweerlieden voerden diverse metingen uit. De resultaten waren dusdanig laag dat de bewoners veilig naar hun chalet konden terugkeren.

1 dag geleden
Werkzaamheden aan Krammersluizen: stremming noordelijke kolk duwvaartsluis

THOLEN / BRUINISSE - Van maandag 5 oktober tot en met zondag 22 november 2026 voert Rijkswaterstaat werkzaamheden uit aan de noordelijke kolk van de duwvaartsluis van het Krammersluizencomplex.

1 dag geleden