Nieuwbouw voor basisscholen Smerdiek in 2021 klaar
SINT-MAARTENSDIJK - In het meest gunstigste geval kan de nieuwbouw voor de twee basisscholen in Sint-Maartensdijk medio 2021 in gebruik worden genomen. Dat stelt wethouder Peter Hoek.
Vanaf aanstaande vrijdag, 29 maart, ligt het ontwerpbestemmingsplan voor het nieuwe schoolgebouw voor de Juliana van Stolbergschool en de Rieburch ter inzage bij de gemeente Tholen. "We hebben twee inloopavonden gehouden over de nieuwbouwplannen en de uitkomsten daarvan zijn positief", stelt wethouder Hoek. Wel is er één zienswijze binnengekomen van een omwonende. "Die zienswijze heeft betrekking op de privacy van die inwoner. Het gebouw wordt twee verdiepingen hoog en die inwoner wil weten wat voor consequenties dat heeft op de inkijk in zijn woning en tuin." De gemeente neemt die zienswijze mee en probeert daar in het ontwerp rekening mee te houden.
"Een bestemmingsplanprocedure duurt meestal ongeveer één jaar en we hopen natuurlijk dat traject zonder vertraging te kunnen doorlopen." Daarna zou nog één jaar gebouwd moeten worden dus in het gunstigste geval gaan de deuren van de nieuwe school medio 2021 open. "Maar er moet nog veel gebeuren, onder andere een aantal woningen van Stadlander moeten tegen de vlakte maar we gaan er vol goede moed tegenaan."
Meer uit Tholen
THOLEN - Afgelopen zaterdag trok de jaarlijkse Truckersrit opnieuw veel bekijks op Tholen. Onder een stralende zon reed een stoet van ongeveer negentig trucks over het eiland, terwijl langs de route enthousiast werd gezwaaid door jong en oud. Zowel in de cabines als langs de kant van de weg waren vooral veel blije gezichten te zien.
18 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Nadat enkele jaren geleden zowel de jaarlijkse rommelmarkt als de braderie wegvielen, dachten de creatievelingen van Hervormde Kerk Oud-Vossemeer maar één ding: dit kan zo niet langer. Het dorp herleefde zaterdagmiddag onder een stralende zon dan ook oude tijden tijdens de eerste editie van de Roosevelt Fair.
22 uur geledenHOOGERHEIDE/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Richard en Anouska Wouts, Wouts Groenprojecten Hoogerheide.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Fase die de spotlight mocht vangen.
2 dagen geledenTHOLEN - Bruinvis, brokkelster, kluut, kanoet, gezaagde zee-eik, schelpkokerworm, gele hoornpapaver en zilte rus: in Nationaal Park Oosterschelde leven honderden verschillende planten en dieren. In het water, in de omliggende natuurgebieden en in de lucht. Van 9 tot en met 31 mei gaan inwoners en bezoekers op zoek naar zoveel mogelijk soorten planten en dieren tijdens de Nationale Parken Soorten Challenge.
3 dagen geledenTHOLEN - Op 9 en 10 mei openen honderden kunstenaars in heel Nederland hun atelier voor het publiek. Tijdens de vijftiende editie van het Landelijk Atelierweekend krijgen liefhebbers een uniek kijkje achter de schermen. Ook het atelier van Puck Meijer in Sint-Maartensdijk is dit weekend geopend.
3 dagen geledenTHOLEN - Op zaterdag 9 mei rijden ongeveer negentig trucks over het eiland Tholen tijdens de Truckersrit. Deze rit is mede mogelijk gemaakt door verschillende middenstanders van het eiland, maar ook van daarbuiten. Transportbedrijven stellen hun wagens beschikbaar en chauffeurs mogen hun vrije zaterdag er belangeloos voor gebruiken. Vrijwilligers zijn al geruime tijd achter de schermen bezig om deze dag wederom tot een succes te maken.
4 dagen geleden