Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwbouw voor basisscholen Smerdiek in 2021 klaar

Nieuwbouw voor basisscholen Smerdiek in 2021 klaar

SINT-MAARTENSDIJK - In het meest gunstigste geval kan de nieuwbouw voor de twee basisscholen in Sint-Maartensdijk medio 2021 in gebruik worden genomen. Dat stelt wethouder Peter Hoek.

Vanaf aanstaande vrijdag, 29 maart, ligt het ontwerpbestemmingsplan voor het nieuwe schoolgebouw voor de Juliana van Stolbergschool en de Rieburch ter inzage bij de gemeente Tholen. "We hebben twee inloopavonden gehouden over de nieuwbouwplannen en de uitkomsten daarvan zijn positief", stelt wethouder Hoek. Wel is er één zienswijze binnengekomen van een omwonende. "Die zienswijze heeft betrekking op de privacy van die inwoner. Het gebouw wordt twee verdiepingen hoog en die inwoner wil weten wat voor consequenties dat heeft op de inkijk in zijn woning en tuin." De gemeente neemt die zienswijze mee en probeert daar in het ontwerp rekening mee te houden.

"Een bestemmingsplanprocedure duurt meestal ongeveer één jaar en we hopen natuurlijk dat traject zonder vertraging te kunnen doorlopen." Daarna zou nog één jaar gebouwd moeten worden dus in het gunstigste geval gaan de deuren van de nieuwe school medio 2021 open. "Maar er moet nog veel gebeuren, onder andere een aantal woningen van Stadlander moeten tegen de vlakte maar we gaan er vol goede moed tegenaan." 

Meer uit Tholen

Koninklijke Fanfare Accelerando viert 145-jarig jubileum met een reünie

SINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar en viert dit bijzondere jubileum met een feestelijke reünie op vrijdag 12 juni 2026. Oud-leden, leerlingen en iedereen die zich betrokken voelt bij de vereniging zijn van harte uitgenodigd om dit moment samen te beleven. Met deze hoge leeftijd is het de oudste muziekvereniging in de gemeente Tholen. Echter nog piepjong  wat betreft uitstraling, muzikaliteit en organisatietalent. Zo ook voor het de te organiseren reünie voor de honderden (oud-)muzikanten die actief zijn geweest bij onze vereniging.

9 uur geleden
Nieuwe Thoolse Floraroute brengt natuur en historie samen in Tholen

THOLEN - De Thoolse Floraroute wordt op vrijdag 22 mei tijdens de Dag van de Biodiversiteit officieel geopend op de Landtong in Tholen, langs de Schelde-Rijnweg richting De Punt, ter hoogte van het keermiddel. De opening vindt plaats om 14.00 uur en is vrij toegankelijk voor belangstellenden.

16 uur geleden
High tea mondt uit in lintje voor Ella de Rooij (53): ‘Een grote waardering’

POORTVLIET - Ella de Rooij-van de Vreede (53) uit Poortvliet is tijdens de lintjesregen op 24 april benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Zij zet zich al jarenlang in als mantelzorger en vrijwilliger bij De Schutse, maar is ook organisator van de Truckersrit Tholen. De onderscheiding kwam volledig onverwacht voor haar.

1 dag geleden
‘Hier kan ik gewoon mijn ding doen’: WHS-jeugd trots op eigen club

SINT-ANNALAND - "Gelukkig spelen we in de competitie beter dan de afgelopen dagen in het toernooi. Meedoen is belangrijker dan winnen. Het zijn nu ook wel hele goede internationale teams waar we tegen moeten spelen. Op één wedstrijd na hebben we helaas alles verloren", zo vertellen Liam Borst en Finn van der Graaf.

1 dag geleden
Vrienden van Siem klaar voor tweede Roparun: ‘We hebben de smaak te pakken’

SINT-ANNALAND - Op zaterdag 23 mei starten meer dan tweehonderd teams aan de Roparun. Dag en nacht leggen zij kilometers af  om geld in te zamelen voor palliatieve zorg voor mensen met kanker. Teamcaptain Mustafa Khuder reist dit weekend met zijn team Vrienden van Siem naar Frankrijk voor de estafetteloop. Het team uit Tholen deed vorig jaar voor het eerst mee en had de smaak meteen te pakken.

2 dagen geleden
Van jeugdspeler tot voorzitter: Anco Fase al halve eeuw gezicht van WHS

SINT-ANNALAND - In 1974 begon Anco Fase bij de jeugd. Vervolgens heeft bij nagenoeg bij elk team binnen WHS gespeeld. Op het veld is hij anno 2026 nog steeds actief bij het walking football, maar naast het veld is hij één van de onmisbare krachten van WHS.

2 dagen geleden
‘Dezelfde plek, andere tijd’: Rico Verhoeven eert overleden moeder in Egypte

OUD-VOSSEMEER - Kickbokser Rico Verhoeven heeft tijdens een reis door Egypte een emotioneel eerbetoon gebracht aan zijn moeder, die begin februari overleed. De sporter bezocht plekken waar zijn moeder ruim 33 jaar geleden ook foto's maakte en recreëerde die beelden nu zelf. Verhoeven groeide de eerste zes jaar van zijn leven op bij zijn moeder in Oud-Vossemeer, voordat hij bij zijn vader Jos in Tholen ging wonen.

3 dagen geleden