Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwbouw voor basisscholen Smerdiek in 2021 klaar

Nieuwbouw voor basisscholen Smerdiek in 2021 klaar

SINT-MAARTENSDIJK - In het meest gunstigste geval kan de nieuwbouw voor de twee basisscholen in Sint-Maartensdijk medio 2021 in gebruik worden genomen. Dat stelt wethouder Peter Hoek.

Vanaf aanstaande vrijdag, 29 maart, ligt het ontwerpbestemmingsplan voor het nieuwe schoolgebouw voor de Juliana van Stolbergschool en de Rieburch ter inzage bij de gemeente Tholen. "We hebben twee inloopavonden gehouden over de nieuwbouwplannen en de uitkomsten daarvan zijn positief", stelt wethouder Hoek. Wel is er één zienswijze binnengekomen van een omwonende. "Die zienswijze heeft betrekking op de privacy van die inwoner. Het gebouw wordt twee verdiepingen hoog en die inwoner wil weten wat voor consequenties dat heeft op de inkijk in zijn woning en tuin." De gemeente neemt die zienswijze mee en probeert daar in het ontwerp rekening mee te houden.

"Een bestemmingsplanprocedure duurt meestal ongeveer één jaar en we hopen natuurlijk dat traject zonder vertraging te kunnen doorlopen." Daarna zou nog één jaar gebouwd moeten worden dus in het gunstigste geval gaan de deuren van de nieuwe school medio 2021 open. "Maar er moet nog veel gebeuren, onder andere een aantal woningen van Stadlander moeten tegen de vlakte maar we gaan er vol goede moed tegenaan." 

Meer uit Tholen

Oudere fietsers leren tijdens Doortrapdag Tholen hoe ze ongevallen voorkomen

THOLEN - Veiliger fietsen tot je honderdste, wie wil dat nou niet? Op woensdag 15 april kunnen 55-plussers op Tholen meedoen aan de Doortrapdag. Ze krijgen tips van specialisten, zoals een fysiotherapeut en een fietsenmaker, en leren veilig fietsen op een oefenparcours. De dag wordt afgesloten met een groepsfietstocht.

11 uur geleden
Flex rijdt vanaf 20 april ook op Tholen: Dit zijn alle hub-opstappunten

THOLEN - De Flex is vanaf maandag 20 april ook beschikbaar in de gemeente Tholen. Onlangs zijn in alle kernen al groene hub-borden geplaatst. Er zijn meer dan zeventig opstapplaatsen. Met dit flexibele vervoer kun je wanneer je wil door heel Zeeland reizen, ook 's avonds en in het weekend.

14 uur geleden
Sterke concurrentie: Zo keerde Jan van Tienen terug in de finaleweek van De Slimste Mens

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Jan van Tienen maakte woensdagavond zijn opwachting in de finaleweek van De Slimste Mens. De oud-Tholenaar werd in meerdere afleveringen de slimste van de dag en keerde daarom terug. Maar al snel bleek dat hij het nu een stuk lastiger had.

16 uur geleden
Vrijwilligers gezocht voor klusdag bij zwembaden De Spetter en Haestinge

THOLEN/SINT-MAARTENSDIJK - Op 5 mei openen de gemeentelijke zwembaden De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk weer hun deuren. Om de zwembaden klaar te maken voor het nieuwe seizoen is er op zaterdag 11 april een klusdag.

1 dag geleden
Bravis haalt uit voorzorg systemen offline na hack met gijzelsoftware

WEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis Ziekenhuis ondervindt ook hinder van het data-incident bij ChipSoft. Woensdagochtend werd bekend dat meerdere Brabantse ziekenhuizen hiermee te kampen hebben. Uit voorzorg heeft Bravis diverse systemen offline gehaald, zoals MijnBravis en de HiX Patiënt App. "De zorgverlening kan gewoon doorgang vinden. Voor zover bekend zijn er geen persoonsgegevens buitgemaakt", laat het ziekenhuis weten.

1 dag geleden
Deze oud-Tholenaar is vanavond te zien in de finaleweek van De Slimste Mens

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Jan van Tienen is vanavond te zien in de finaleweek van De Slimste Mens. Hij neemt het op tegen Bibi Roos en Maaike Schoon. Aan het eind van de week weten we of hij de winnaar van dit seizoen is.

1 dag geleden
Wel of niet goed geplaatst: VVD Tholen stelt vragen over locaties HUB-borden

THOLEN - De spreiding van de HUB-borden binnen de gemeente Tholen roept vragen op bij de VVD. De fractie vindt dat de borden niet altijd op logische plekken zijn geplaatst. Volgens hen is dat een gemiste kans. "Zeker in deze tijd van hoge brandstofprijzen, waardoor alternatieve vervoersmogelijkheden relevanter zijn dan ooit."

2 dagen geleden