Nieuwbouw voor basisscholen Smerdiek in 2021 klaar
SINT-MAARTENSDIJK - In het meest gunstigste geval kan de nieuwbouw voor de twee basisscholen in Sint-Maartensdijk medio 2021 in gebruik worden genomen. Dat stelt wethouder Peter Hoek.
Vanaf aanstaande vrijdag, 29 maart, ligt het ontwerpbestemmingsplan voor het nieuwe schoolgebouw voor de Juliana van Stolbergschool en de Rieburch ter inzage bij de gemeente Tholen. "We hebben twee inloopavonden gehouden over de nieuwbouwplannen en de uitkomsten daarvan zijn positief", stelt wethouder Hoek. Wel is er één zienswijze binnengekomen van een omwonende. "Die zienswijze heeft betrekking op de privacy van die inwoner. Het gebouw wordt twee verdiepingen hoog en die inwoner wil weten wat voor consequenties dat heeft op de inkijk in zijn woning en tuin." De gemeente neemt die zienswijze mee en probeert daar in het ontwerp rekening mee te houden.
"Een bestemmingsplanprocedure duurt meestal ongeveer één jaar en we hopen natuurlijk dat traject zonder vertraging te kunnen doorlopen." Daarna zou nog één jaar gebouwd moeten worden dus in het gunstigste geval gaan de deuren van de nieuwe school medio 2021 open. "Maar er moet nog veel gebeuren, onder andere een aantal woningen van Stadlander moeten tegen de vlakte maar we gaan er vol goede moed tegenaan."
Meer uit Tholen
THOLEN - Organisaties in Zeeland kunnen subsidie aanvragen voor culturele projecten die in 2027 én 2028 plaatsvinden. Voor de Oosterschelderegio, waar ook de gemeente Tholen onder valt, is hiervoor 215.000 euro beschikbaar.
9 uur geledenPOORTVLIET - Houd je van zingen, popmuziek en samen muziek maken? Dan is Voices in Harmony misschien wel iets voor jou.
13 uur geledenSTAVENISSE - Het historische Nöhren-orgel in de Hervormde Kerk van Stavenisse klinkt zaterdagavond 26 september tijdens een concert. Organist Jan Noordzij verzorgt het programma ter gelegenheid van de ingebruikname van het gerestaureerde orgel.
16 uur geledenTHOLEN/SINT PHILIPSLAND - Langs de Broekseweg en de N257 (Philipsdam) komen twee nieuwe flitspalen. De camera's controleren alleen op snelheid. Het is nog niet bekend wanneer de flitspalen geplaatst gaan worden.
1 dag geledenTHOLEN - Na een koele donderdag en een koude nacht keert de warmte dit weekend snel terug. Vanaf vrijdag loopt de temperatuur op en kan het zondag lokaal 25 graden worden. Ook de laatste dagen van september kunnen warm verlopen, al is dat nog onzeker.
1 dag geledenZEELAND - De eerste stallingslocatie van EBS voor de nieuwe elektrische bussen in Zeeland is opgeleverd. Groen Goud Biervliet realiseerde de stalling op het eigen terrein aan de Middenweg. Vanaf 13 december vormt Biervliet een van de uitvalsbases voor de elektrische bussen die EBS inzet voor Reizen door Zeeland. Het is de eerste EBS-stalling in Zeeland die wordt opgeleverd voor de start van de nieuwe concessie.
1 dag geledenTHOLEN - Tholenaren lijken zich geen zorgen te hoeven maken over de olie die de afgelopen dagen op stranden langs de Walcherse kust is aangespoeld. Op de Thoolse stranden is geen olie waargenomen. De Provincie Zeeland acht het bovendien zeer onwaarschijnlijk dat de vervuiling Tholen bereikt.
2 dagen geleden