Nieuw seizoen College Tour begint met 408.000 kijkers
AMSTERDAM (ANP) - Het nieuwe seizoen van College Tour is zondagavond van start gegaan met 408.000 kijkers. Het NPO 2-programma staat daarmee volgens Stichting KijkOnderzoek op de een na laatste plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag.
De aflevering waarin Tim Hofman werd ondervraagd door Twan Huys en studenten over onder meer de aflevering van zijn onlineserie BOOS over de misstanden bij The Voice of Holland trok iets meer kijkers dan de meeste uitzendingen van vorig seizoen. Die reeks leverde gemiddeld zo rond de 300.000 kijkers op. Dat was een lager aantal dan de jaren daarvoor. Toen lag het gemiddelde net boven de 500.000. Wel fluctueerden de cijfers vaker. De best bekeken aflevering ooit is het gesprek met Heineken-ontvoerder Willem Holleeder in oktober 2012. Daar keken meer dan 1,4 miljoen mensen naar.
De nieuwe reeks van de RTL 4-kennisquiz Beat the Champions kende zondagavond een betere start. De show trok 834.000 kijkers, goed voor een zesde plek in de top 25.
Boer zoekt Vrouw was zondag weer de winnaar van de dag. Ruim 2,8 miljoen mensen keken naar het programma op NPO 1.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft maandagavond het gebied rond het gemeentehuis in het Noord-Hollandse dorp Loosdrecht ontruimd. Dat gebeurde tijdens een anti-azc-demonstratie. Dat bevestigt de gemeente, die spreekt van een grimmig einde. Eerder hadden de gemeente en politie nog aangekondigd "niet te zullen tolereren dat personen de demonstratie aangrijpen om strafbare feiten te plegen of ernstige wanordelijkheden te organiseren".
38 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch werd maandagavond gedemonstreerd op de Beverspijken, op een bedrijventerrein waar een toekomstig azc moet komen. Het was het derde protest daar in een week tijd.
1 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Drie van de acht verdachten die afgelopen weekend zijn aangehouden na een steekpartij in het Friese dorp Noardburgum zijn vrijgelaten. Het gaat om een 18-jarige vrouw uit de gemeente Westerwolde en twee meisjes uit Franeker en Leeuwarden, meldt de politie. Ze blijven net als de vijf die nog vastzitten verdachten in het onderzoek.
4 uur geledenVENLO (ANP) - De burgemeester van Venlo, Antoin Scholten, is "geschokt" door het nieuws dat een meisje is doodgestoken in Blerick, dat in de gemeente Venlo ligt. De burgemeester zal "zich vanzelfsprekend blijvend laten informeren door de politie", zo staat in een schriftelijke reactie. "Inhoudelijk zal de burgemeester niet op de zaak ingaan zolang het onderzoek door politie nog loopt."
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt voor vijf libidoverhogende middelen. Het gaat om LibiForMe, Mr Stiff (in vloeibare vorm en als capsules), Night Longer Mixed Herbal Blend en Ayibogan Natural.
6 uur geledenDOKKUM (ANP) - Bij de gemeente Noardeast-Fryslân zijn tot nu toe drie demonstraties aangemeld rond Koningsdag. Dat meldt een woordvoerder van de Friese gemeente waar Dokkum onder valt, de stad waar koning Willem-Alexander en zijn familie maandag Koningsdag vieren. Demonstraties die vooraf zijn aangemeld, krijgen een vak toegewezen aan de route, "binnen hoor- en zichtafstand van de koninklijke familie", laat de woordvoerder weten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn positief over de energiemaatregelen die het kabinet heeft aangekondigd. "Het kabinet houdt hiermee regie. Het is goed dat veel maatregelen in het teken staan van verduurzaming, en daarmee ook onze strategische autonomie", zegt branchekoepel Energie-Nederland.
7 uur geleden