Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw onderzoek Italië naar redding oudste bank ter wereld

Nieuw onderzoek Italië naar redding oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP) - Een rechtbank in Milaan begint een nieuw onderzoek naar de redding van Monte dei Paschi di Siena. De oudste bank ter wereld zou mogelijk fraude hebben gepleegd, volgens documenten die persbureau Bloomberg heeft ingezien.

De Italiaanse regering stak in 2017 miljarden euro's in Monte dei Paschi, maar het is de vraag of de rekeningen toen een eerlijke weergave gaven van de werkelijke financiële situatie. Er lopen momenteel meer onderzoeken naar de boekhouding van de bank. Het nieuws komt op een moment dat premier Giorgia Meloni probeert het staatsbelang in Monte dei Paschi af te bouwen, zoals overeengekomen met de Europese Commissie.

Monte dei Paschi moest in 2009 voor het eerst worden gered nadat slechte leningen en derivatentransacties bijna tot de ondergang van de bank hadden geleid. De 551 jaar oude bank zag zich eind 2016 genoodzaakt om opnieuw staatssteun aan te vragen. De regering is nog altijd voor ruim 64 procent eigenaar.

Meer uit Financieel

Advocaten: gekke transacties tussen E. en Van Eerd geen omkoping

GRONINGEN (ANP) - Tussen oud-Jumbo-baas Frits van Eerd en autohandelaar Theo E. vonden weliswaar dubieuze transacties plaats, maar het ging niet om omkoping. Dat zeggen advocaten van E., die door het Openbaar Ministerie wordt verdacht van corruptie, hypotheekfraude en belastingontduiking. Mogelijk werd supermarktketen Jumbo wel benadeeld.

2 minuten geleden
H&M profiteert van kostenverlagingen en sterke vraag damesmode

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Het Zweedse kledingconcern Hennes & Mauritz (H&M) heeft afgelopen kwartaal geprofiteerd van kostenverlagingen en een sterke vraag naar zijn dames- en sportcollecties.

37 minuten geleden
Website Consumentenbond plat door drukte massaclaim Booking.com

DEN HAAG (ANP) - De website van de Consumentenbond lag donderdag tijdelijk plat, door de grote drukte van mensen die zich willen aanmelden voor de massaclaim tegen Booking.com. Dat bevestigde een woordvoerster na berichtgeving door verschillende media. Inmiddels is de website wel weer bereikbaar.

1 uur geleden
Shell stijgt op Damrak na ontkenning interesse in concurrent BP

AMSTERDAM (ANP) - Shell stond donderdag bij de stijgers op de Amsterdamse beurs. Het olie- en gasconcern verklaarde geen bod op zijn Britse branchegenoot BP te overwegen en geen gesprekken met BP te hebben gevoerd over een mogelijke overname. Shell reageerde daarmee op berichtgeving van zakenkrant The Wall Street Journal dat het in onderhandeling zou zijn over een overname van BP.

1 uur geleden
Odido: iedereen weer online na grote mobiele storingen

DEN HAAG (ANP) - Alle mobiele klanten van telecomprovider Odido zijn weer online, na de grote landelijke storingen met bellen en mobiel internetten op woensdag. Dat meldt een woordvoerder van Odido. Een kleine groep klanten had nog last van de storingen, maar dat is nu dus voorbij.

2 uur geleden
Rabo: Nederlandse beleggers negatiever over VS door Trump

UTRECHT (ANP) - Nederlandse beleggers zijn in de afgelopen zes maanden negatiever geworden over beleggen in de Verenigde Staten, meldt RaboResearch op basis van een enquête onder 1868 beleggers. De Amerikaanse president Donald Trump wordt door een grote meerderheid van de beleggers genoemd als reden voor hun negatievere blik op de VS.

3 uur geleden
Japan: Amerikaanse autoheffingen van 25 procent zijn onacceptabel

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse invoerheffingen op auto's zijn voor Japan onaanvaardbaar, stelt Ryosei Akazawa, de belangrijkste handelsgezant van het land. Volgens hem hebben Japanse bedrijven inmiddels meer dan 60 miljard dollar geïnvesteerd in de Verenigde Staten en 2,3 miljoen lokale banen gecreëerd.

3 uur geleden