
Nieuw kruispunt N286 zorgt voor geluidsoverlast, maar gemeente neemt maatregelen
THOLEN - De gemeente Tholen gaat een nieuw kruispunt ter hoogte van de N286 aanleggen. Hiermee wordt de bereikbaarheid van de stad en het bedrijventerrein verbeterd. Op basis van onderzoek concludeert de gemeente dat door de realisatie van het kruispunt en de aansluiting van de Molenvlietsedijk de geluidsbelasting op de omgeving toeneemt. Daarom vindt de gemeente het noodzakelijk om maatregelen te nemen om geluidsoverlast te beperken. Dinsdag 13 april staat er een online informatiebijeenkomst gepland waarin de gemeente omwonenden en andere betrokken bijpraat over de plannen die betrekking hebben op Toekomstig Tholen.
Inmiddels is het verkeerskundig onderzoek voor de Molenvlietsedijk en de derde aansluiting op de N286 afgerond. Ook stelde de gemeente een schetsontwerp van zowel de Molenvlietsedijk als de inrichting van het kruispunt op. Hierbij hield de gemeente rekening met eerder geuite zorgen en wensen van buurtbewoners. De gemeente onderzocht ook de geluidsinvloeden van de nieuwe aansluiting op de omgeving. Deze zijn op basis van de verwachte verkeersbewegingen theoretisch berekend. Op basis van dit onderzoek concludeert de gemeente dat door de realisatie van het kruispunt en de aansluiting van de Molenvlietsedijk de geluidsbelasting op de omgeving toeneemt. Daarom vindt de gemeente het noodzakelijk om maatregelen te nemen om geluidsoverlast te beperken. Daarnaast voerden de gemeente de afgelopen maanden diverse andere onderzoeken uit, zoals archeologisch onderzoek en milieukundige onderzoeken.
Inloggen
Om omwonenden en betrokkenen bij te praten, is er dinsdag 13 april een online informatiebijeenkomst over het project Toekomstig Tholen. In verband met de coronamaatregelen is het niet mogelijk om dit fysiek te doen. De informatiebijeenkomst wordt vooraf opgenomen en op 13 april vanaf 19.30 uur uitgezonden op www.toekomstigtholen.nl/informatiebijeenkomst. Aanmelden is niet nodig. Tijdens de uitzending is er van 19.30 – 21.00 uur gelegenheid om via een chatfunctie vragen te stellen. Na afloop van de online informatiebijeenkomst is de uitzending terug te kijken op de website www.toekomstigtholen.nl/informatiebijeenkomst. Op donderdag 22 april om 19.00 uur organiseert de gemeente Tholen een online sessie waarin ze in gesprek gaan met omwonenden en andere betrokkenen. Deze bijeenkomst wordt 13 april verder toegelicht.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Aan de Grote Nol bij Sint-Annaland is zaterdag een nieuw oorlogsmonument onthuld ter nagedachtenis aan drie Britse militairen die tachtig jaar geleden omkwamen tijdens een Duitse overval. Zestien familieleden van de omgekomen soldaten waren aanwezig bij de plechtigheid.
9 uur geledenTHOLEN - Concordia Tholen viert haar 140-jarig bestaan met meerdere optredens in het kader van dit jubileum. Van vrijdag 16 tot zaterdag 17 mei vindt er een muziekmarathon plaats waarbij er geprobeerd wordt om 24 uur lang aan één stuk door muziek wordt gespeeld.
1 dag geledenTHOLEN - De Stichting Anthonie Keldermans Concerten sluit op zaterdag 10 mei haar concertseizoen af met een bijzonder optreden van gitarist Fernando Riscado Cordas. Het laatste avondconcert vindt plaats in het Oude Stadhuis van Tholen en in het teken van Zuid-Amerikaanse muziek.
1 dag geledenTHOLEN - Precies honderd jaar na de geboorte van Marus Klippel werd afgelopen donderdag 't Huysje van Klippel geboren. Deze vakantiewoning aan de Kettingdijk in Tholen biedt een onderkomen aan mensen met een intensieve zorgvraag. De feestelijke opening werd verricht door Carolien Bierens en Hugo de Jonge.
2 dagen geledenTHOLEN - Het 4 mei Comité organiseert samen met de gemeente Tholen zondagavond de officiële herdenking in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort. Tijdens de plechtigheid houdt burgemeester Sijbers een toespraak en is er een kranslegging. Ook is er een Poolse delegatie aanwezig uit zusterstad Ilawa.
2 dagen geledenTHOLEN - Met de start van het nieuwe seizoen zijn de stranden in de gemeente Tholen sinds vandaag weer open voor recreatief zwemmen. Tot en met 30 september kunnen inwoners en toeristen terecht op meerdere officiële zwemlocaties. Een overzicht waar je op Tholen veilig kunt zwemmen én waar je op moet letten.
3 dagen geledenSINT-ANNALAND - De brandweer is woensdagavond ingezet voor een nacontrole bij een woning aan de Tienhoven in Sint-Annaland. De oorzaak van het probleem was vermoedelijk een inductiekookplaat.
3 dagen geleden