Nieuw Jeugdgevolg op Grôôt Pesôôt
OUD-VOSSEMEER - De spanning was afgelopen zaterdag van de gezichtjes van alle deelnemers aan het Endjesdurpbal af te lezen, wie zijn dit jaar de gelukkigen en mogen zich jeugprinsesje, jeugdnarretje, jeugboertje of jeugdpliessie noemen?
In een goed gevuld Café de Hoop werd er flink op los gefeest en gehost. Prins Kevin en zijn
gevolg kozen namelijk het jeugdgevolg voor de komende Woaidaehen. Twaalf Luusjes hadden
zich opgegeven en enkel degenen die het beste polonaise konden lopen, het hardst het nieuwe
liedje mee konden zingen en het beste konden hossen maakte kans om vier weken lang op pad
te gaan met de prins, nar, boer en pliessie.
Na optredens van hofband Luuze Leven en Bentje Betoetert maakte Boer Neuze eindelijk een
eind aan de spanning en maakte de winnaars bekend. Denna de Vogel werd gekozen als
prinsesje, zij heet de komende weken Prinses Dientje. Britt van Bale zal als Nar Britt de boel op
stelten zetten. Nikkie van Aart is Boerin Nikkie en Nicholas Verhoeven zal als Pliessie Nic over
de veiligheid van alle Luusjes waken!
Vrijdagavond 7 februari zal het nieuwe Jeugdgevolg zich voor de eerste keer tonen op de
carnavalsviering van Jeugdhonk Jong Vosmaer. De dag erna zijn ze te gast op het nieuwe
evenement 'Crème de la Kraem'.
Meer uit Tholen
SCHERPENISSE- In de Hervormde kerk vond op vrijdag 12 juni de presentatie plaats van het boek 'Ik zal raadgeven', geschreven door dominee D.J. Budding. Wethouder P. Hoek en de plaatselijke predikant, dominee J. Lohuis, ontvingen de eerste exemplaren. Dominee Budding deed 48 jaar geleden intrede in de gemeente Scherpenisse, die tevens zijn eerste gemeente was.
4 uur geledenTHOLEN - Met het concert van 19 juni in de Grote Kerk van Tholen gaat de jaarlijkse concertserie van drie orgelconcerten van start. Deze reeks staat in het teken van het gerestaureerde Van Dam-orgel uit 1832, dat sinds de afronding van de restauratie opnieuw een prominente plaats inneemt in het Thoolse muziekleven.
7 uur geledenZEELAND - Werknemers en werkzoekenden krijgen de komende jaren te maken met een arbeidsmarkt die in beweging blijft, maar weinig groeikansen biedt. Volgens de arbeidsmarktprognose van UWV groeit het aantal banen in Zeeland tussen 2026 en 2028 beperkt met ongeveer 1.300 extra banen.
11 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - In sport- en gemeenschapscentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk wordt op woensdag 17 juni van 14.30 tot 16.30 uur een gratis Beweegmeemarkt georganiseerd voor jonge kinderen van 0 tot en met 6 jaar. Aanmelden is verplicht en kan via de website van Jij op Tholen.
1 dag geledenTHOLEN - De provincie Zeeland wil een bedrag van 750.000 euro beschikbaar stellen aan de gemeente Tholen om een jarenlang slepend dossier rond Dalempolder en Welgelegen af te ronden. Met de financiële tegemoetkoming hopen beide overheden verdere juridische procedures te voorkomen.
1 dag geleden[Advertorial] THOLEN - De glasvezelcampagne op Tholen verloopt positief en ligt op koers om het benodigde aantal inschrijvingen voor de aanleg te behalen. Een van de eerste inwoners die een oranje-wit vlaggetje voor zijn huis mocht plaatsen was Floris Langendam (76) uit Poortvliet. Inmiddels zet hij zich als ambassadeur in om de campagne onder de aandacht te brengen.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - De politie heeft donderdag het rijbewijs ingenomen van een automobilist die even daarvoor in Sint-Maartensdijk een botsing had gehad met een bromfietser. Dat meldt HVZeeland.
1 dag geleden