Nieuw initiatief moet overgang naar elektrisch rijden versnellen
EINDHOVEN (ANP) - Een grote groep Nederlandse bedrijven en instellingen gaat samenwerken om de overgang naar elektrisch rijden te versnellen. De initiatiefnemers, waaronder specialist in energieoplossingen Alfen, denken dit te kunnen realiseren door gebruik te maken van elkaars kennis en kunde. Ook vragen de partijen steun bij het Nationaal Groeifonds.
Naast Alfen zijn ABB, ElaadNL, Fastned, Lightyear, NKL, Rocsys, Technische Universiteit Eindhoven en VDL onderdeel van het initiatief. De groep kan nog worden uitgebreid.
In 2025 moeten Nederlandse steden emissievrij zijn voor wat betreft logistiek vervoer. Vanaf 2030 komt er een verbod op de verkoop van traditionele verbrandingsmotoren en moeten nieuwe auto's uitstootvrij zijn. Daarnaast moet in 2050 al het wegvervoer emissievrij zijn. Dit geldt zowel voor personenwagens als voor zwaardere voertuigen.
Klimaatdoelen
Om de ambities van de Nederlandse overheid te realiseren moeten grote stappen worden gezet, menen de initiatiefnemers. Elektrisch vervoer moet slimmer en efficiƫnter worden en de laadinfrastructuur moet de snelle groei straks kunnen bijbenen.
Volgens Alfen-topman Marco Roeleveld is een belangrijk onderdeel van het halen van de klimaatdoelen het aanpakken van de uitstoot in de transportsector, aangezien deze sector volgens hem verantwoordelijk is voor ongeveer 25 procent van de CO2-uitstoot in Europa. Om de doelen te halen, moet ook deze groep overstappen op elektrische voertuigen.
Volgens Michel Langezaal van Fastned zou het geweldig zijn als het Groeifonds de plannen van het consortium kan ondersteunen. Het consortium hoort binnenkort of het plan geselecteerd is om verder ontwikkeld te worden tot een definitieve aanvraag voor het Nationaal Groeifonds.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
9 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
10 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
12 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
13 uur geleden