Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw initiatief moet overgang naar elektrisch rijden versnellen

Nieuw initiatief moet overgang naar elektrisch rijden versnellen

EINDHOVEN (ANP) - Een grote groep Nederlandse bedrijven en instellingen gaat samenwerken om de overgang naar elektrisch rijden te versnellen. De initiatiefnemers, waaronder specialist in energieoplossingen Alfen, denken dit te kunnen realiseren door gebruik te maken van elkaars kennis en kunde. Ook vragen de partijen steun bij het Nationaal Groeifonds.

Naast Alfen zijn ABB, ElaadNL, Fastned, Lightyear, NKL, Rocsys, Technische Universiteit Eindhoven en VDL onderdeel van het initiatief. De groep kan nog worden uitgebreid.

In 2025 moeten Nederlandse steden emissievrij zijn voor wat betreft logistiek vervoer. Vanaf 2030 komt er een verbod op de verkoop van traditionele verbrandingsmotoren en moeten nieuwe auto's uitstootvrij zijn. Daarnaast moet in 2050 al het wegvervoer emissievrij zijn. Dit geldt zowel voor personenwagens als voor zwaardere voertuigen.

Klimaatdoelen

Om de ambities van de Nederlandse overheid te realiseren moeten grote stappen worden gezet, menen de initiatiefnemers. Elektrisch vervoer moet slimmer en efficiënter worden en de laadinfrastructuur moet de snelle groei straks kunnen bijbenen.

Volgens Alfen-topman Marco Roeleveld is een belangrijk onderdeel van het halen van de klimaatdoelen het aanpakken van de uitstoot in de transportsector, aangezien deze sector volgens hem verantwoordelijk is voor ongeveer 25 procent van de CO2-uitstoot in Europa. Om de doelen te halen, moet ook deze groep overstappen op elektrische voertuigen.

Volgens Michel Langezaal van Fastned zou het geweldig zijn als het Groeifonds de plannen van het consortium kan ondersteunen. Het consortium hoort binnenkort of het plan geselecteerd is om verder ontwikkeld te worden tot een definitieve aanvraag voor het Nationaal Groeifonds.

Meer uit Financieel

Armoede Duitsland naar 'treurig record' met 13,3 miljoen mensen

BERLIJN (ANP/DPA) - De armoede in Duitsland is vorig jaar naar een nieuw recordniveau gestegen. Volgens de organisatie Der Paritätische, die zich inzet voor armoedebestrijding, leefde vorig jaar 16,1 procent van de Duitse bevolking onder de armoedegrens, oftewel 13,3 miljoen mensen. De organisatie spreekt van een "treurig record".

30 minuten geleden
Metrostaking in Londen om conflict over werktijden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - In Londen heeft dinsdag een deel van de metrobestuurders het werk neergelegd vanwege een conflict over werktijden. Er rijden geen metro's op de Circle line, de Piccadilly line en delen van de Metropolitan en Central lines. Andere metrolijnen rijden wel, maar kampen met ernstige vertragingen. De Elizabeth line, Docklands Light Railway, London Overground en bussen rijden gewoon, maar zijn naar verwachting veel voller dan normaal.

46 minuten geleden
ABN AMRO stijgt in hogere AEX-index na koopadvies

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak. De bank werd door analisten van ING op de kooplijst gezet en steeg ruim 2 procent. De algehele stemming op de beurzen was eveneens positief, ondanks de aanhoudende onzekerheid over de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.

1 uur geleden
Trump verlaagt importheffingen op landbouwmachines

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft aangekondigd de importtarieven op landbouwmachines zoals maaidorsers en oogstmachines te verlagen om de kosten voor Amerikaanse boeren en fabrikanten te drukken. De tarieven dalen van 25 naar 15 procent. Buitenlandse bedrijven kunnen daarbij in aanmerking komen voor een lager tarief van 10 procent als hun apparatuur voor minstens 85 procent uit Amerikaans staal of aluminium bestaat.

2 uur geleden
Wachtlijst voor stroomaansluiting bij Liander opgelopen tot 7300

ARNHEM (ANP) - Bij de regionale netbeheerder Liander staan op dit moment 7300 huishoudens en kleine ondernemers op een wachtlijst voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting. Huishoudens gebruiken steeds meer elektriciteit en op sommige plekken op het stroomnet is het daardoor te druk geworden voor de aangevraagde aansluitingen.

2 uur geleden
Inflatie stijgt tot 3,5 procent in mei door hogere energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in mei 3,5 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder gestegen ten opzichte van de 2,8 procent in april.

3 uur geleden
Jonge ondernemers hebben miljoen meer nodig voor top 100 Quote

AMSTERDAM (ANP) - Jonge ondernemers hebben dit jaar 1 miljoen euro meer nodig om bij de honderd rijkste 'selfmade' miljonairs onder de 40 jaar te horen. Er is nu minimaal 18 miljoen euro nodig voor een plekje in de lijst van zakenblad Quote. Het gezamenlijke vermogen van de honderd rijkste jonge ondernemers is in een jaar met 6 procent gegroeid, tot bijna 6,4 miljard euro.

4 uur geleden