
Nieuw herdenkingskruis geplaatst in Valkenisse
VALKENISSE - Afgelopen zaterdag is in de duinen van Valkenisse een nieuw herdenkingskruis geplaatst op de plaats waarop 11 en 19 september 1944 zes mannen zijn geëxecuteerd door de Duitse bezetters. Het nieuwe kruis is er gekomen op initiatief van veteraan Colin Bal en de gemeente Veere. Het vorige kruis stond er sinds november 1979 en was vervallen geraakt door de invloed van weer en wind.
Het kruis in de duinen van Valkenisse markeert de plek waar op 11 september 1944 vijf mannen zijn geëxecuteerd: André Pierets (39), Albert De Colvenaer (46) en Yvan De Colvenaer (17) uit Zelzate, Andries Pieter Dieleman (36) uit Wissenkerke en Willem Niesthoven (28) uit Middelburg. Op 19 september werd ook Johan van der Weij (19) uit Middelburg in de duinen standrechtelijk geëxecuteerd. De mannen werden verdacht van het bieden van hulp aan een Britse piloot en sabotage. Na de oorlog zijn de stoffelijke overschotten van de zes mannen opgegraven en elders herbegraven. De plek van de executie werd aanvankelijk gemarkeerd met een houten kruis. Op initiatief van timmerman Pieter Schreijenberg is dit kruis in november 1979 vervangen door een kruis van beton.
Inmiddels was ook het tweede kruis dusdanig verweerd dat het nodig aan vervanging toe was. Het nieuwe kruis is gemaakt door leerlingen van Scalda in Vlissingen en is afgelopen zaterdag door een aantal veteranen in de duinen gezet. Daarnaast is er een nieuw informatiebord geplaatst waarop het verhaal van de zes geëxecuteerden staat vermeld.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - De gemeentesecretaris van de gemeente Middelburg is geschorst vanwege een 'onoverbrugbaar verschil van inzicht'. Dat antwoordt het college van burgemeester en wethouders op vragen van de VVD-fractie in de Middelburgse gemeenteraad. 'Van een integriteitskwestie is nadrukkelijk geen sprake.'
1 dag geledenVLISSINGEN/DOMBURG - De NPO-documentaire Swingtij: Blue Notes Higher Grounds van de Zeeuwse filmmaker Erik de Bruyn, die in april te zien was op televisie bij MAX, heeft op het Europe Film Festival in Barcelona de Best Music Film Award gewonnen. Binnenkort is de film te zien bij Film by the Sea in Vlissingen en Jazz by the Sea in Domburg.
1 dag geledenRijkswaterstaat voert geplande onderhoudswerkzaamheden uit aan de A4. Hierdoor is de A4 tussen knooppunt Markiezaat en de Belgische grens richting Antwerpen afgesloten van vrijdag 19 september 21.00 uur tot maandag 22 september 05.00 uur. Weggebruikers dienen rekening te houden met een extra reistijd die kan oplopen tot 30 minuten.
1 dag geledenDOMBURG - Ook dit jaar organiseert de Protestantse Gemeente Aagtekerke-Domburg een boekenmarkt in De Poort. Die is te bezoeken op de zaterdagen 13 en 20 september, van 10.00 tot 17.00 uur.
2 dagen geledenVEERE - Terug van weggeweest in Veere is de Power Horse Competition. Dit evenement met trekpaarden vindt zaterdag en zondag plaats.
2 dagen geledenMIDDELBURG - Stichting Evenementen Middelburg houdt zaterdag de 25e editie van de Oldtimerdag Middelburg.
2 dagen geleden'In 2024 werden maar liefst 2.4 miljoen Nederlanders slachtoffer van online oplichting en fraude.' Dat meldt Intercept, die cijfers analyseerde van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), afkomstig uit een onderzoek onder ruim 33.000 Nederlanders. 'Hieruit blijkt dat aankoopfraude het meest voorkomt. Maar ook verkoopfraude, phishing en identiteitsfraude nemen toe.'
2 dagen geleden