Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw Goes voelt zich niet serieus genomen en stapt uit coalitie

Nieuw Goes voelt zich niet serieus genomen en stapt uit coalitie

GOES - Nieuw Goes is dinsdagavond per direct uit de coalitie van de gemeente Goes gestapt. Als reden noemt de fractie onvrede over haar rol in de coalitie en gebrek aan openheid en vertrouwen.

‘Met bijna 3.000 stemmen en 4 zetels wilden wij graag meebesturen’, schrijft Nieuw Goes in een verklaring op haar website. ‘Na intensieve coalitieonderhandelingen was een coalitieakkoord tot stand gekomen op basis waarvan wij voldoende vertrouwen hadden in een evenwichtige coalitie waar wij zo veel mogelijk van onze standpunten konden realiseren.’

‘Besluitvorming achter gesloten deuren’

Gaandeweg ontstond steeds meer ontevredenheid over ‘zowel onze rol in de coalitie als de wijze waarop de coalitie samenwerkt’, aldus de partij. ‘Om op het eerste in te gaan: wij hebben het gevoel dat enkele coalitiegenoten ons niet serieus namen als coalitiepartner. Wij zijn van mening dat we ons partij-karakter onvoldoende naar voren konden brengen binnen deze coalitie.’

Dit heeft voor de fractie een duidelijke relatie met de wijze waarop de coalitie samenwerkt. ‘Nieuw Goes staat voor een open discussie waarbij ieders inbreng op inhoud wordt beoordeeld. Helaas was hier naar onze mening onvoldoende sprake van. Te vaak heeft besluitvorming achter gesloten deuren plaatsgevonden. Hier hebben wij heel veel moeite mee gehad, daar het niet strookt met onze politieke moraal.’

‘Wij hadden een samenwerking voor ogen waar op hoofdlijnen beleidsrichtingen worden geformuleerd en er geen sprake is van een harde scheiding tussen coalitie en oppositie. Voor ons houdt dat in dat er ook voorstellen kunnen zijn van het college (van burgemeester en wethouders, redactie) die wij niet steunen of moties van de oppositie die wij als coalitiepartij wel steunen. Soms gebeurde dit wel, maar dit werd binnenskamers niet getolereerd.’

‘Onverenigbaar’

De gemeente Goes staat volgens Nieuw Goes de komende jaren voor grote uitdagingen die tijdens het smeden van het coalitieakkoord nog niet voor ogen waren. ‘De oplossingen die de huidige coalitie voor ogen heeft, zijn onverenigbaar met de standpunten van Nieuw Goes. Wij zijn niet van plan om onze kiezers, die ons het vertrouwen hebben gegeven, te laten vallen. Kortom hebben het gebrek aan openheid van onze voormalige coalitiegenoten, besluitvorming achter gesloten deuren en de manier waarop met ons werd omgegaan geresulteerd in een gebrek aan vertrouwen. Voor ons is het dan ook duidelijk: Opstappen uit deze coalitie. Wij wensen de resterende coalitiepartijen sterkte en wijsheid toe. Tot slot willen wij de hoop uitspreken dat de nieuwe coalitie en oppositie op constructieve wijze op de inhoud zullen gaan samenwerken.’

Meer uit Beveland

Duitse windsurfer overleden bij Veerse Meer Kamperland

KAMPERLAND - Een windsurfer is zaterdagmiddag overleden bij het Veerse Meer ter hoogte van Kamperland. Hulpdiensten rukten massaal uit, maar hulp mocht niet meer baten.

13 uur geleden
Rubriek op de werkvloer: ‘Ik hoor regelmatig: ik kom hier al vanaf mijn studententijd’

Goes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid. 

17 uur geleden
Politie waarschuwt voor nepagenten in Goes

GOES - In de regio Oosterscheldebekken zijn momenteel oplichters actief die zich voordoen als politieagenten. De politie waarschuwt via sociale media en roept op om direct actie te ondernemen bij contact met deze fraudeurs.

19 uur geleden
Zeeuwse dag van het paard in Heinkenszand

HEINKENSZAND - De 54e Zeeuwse dag van het paard wordt zaterdag 28 juni gehouden in Heinkenszand. Er is de hele dag van 08.30 tot 17.00 van alles te doen bij Stal Vermue aan de Plattedijk 3.

1 dag geleden
Boeken, plantjes en soep in de deelkast

Ze duiken de laatste jaren steeds vaker op in het straatbeeld: kastjes waar je iets uit mag pakken of juist iets in kunt leggen. Drie bewoners van Goes en Kloetinge vertellen hoe een simpel kastje een plek werd om te delen.

1 dag geleden
Deltaweekend viert gouden jubileum op de Oosterschelde

COLIJNSPLAAT - Dit weekend staat Colijnsplaat in het teken van het Deltaweekend, dat dit jaar zijn 50e editie viert. Drie dagen lang, op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 juni, kleuren tientallen zeilboten het water van de Oosterschelde tijdens deze bijzondere jubileumuitgave. Het Deltaweekend is inmiddels uitgegroeid tot een toonaangevend zeilevenement in Nederland en brengt jaarlijks zeilliefhebbers uit het hele land en daarbuiten samen voor sportieve competitie en gezelligheid.

1 dag geleden
Stop op gebruik staalslakken in Zeeuwse Wateren

KAMPERLAND - De samenwerkende groene organisaties in Zeeland zijn blij met een besluit van de Tweede Kamer om te stoppen met het gebruik van staalslakken in de natuur. Staalslakken zijn een afvalproduct uit de staalindustrie en kunnen slecht zijn voor het milieu en de gezondheid. Toch werden ze de afgelopen jaren zonder melding gebruikt in Zeeuwse wateren om oevers te verstevigen. Het RIVM en de Inspectie Leefomgeving en Transport waarschuwden al eerder voor de risico's.  

1 dag geleden