Nieuw Europees avontuur Vitesse ver weg na verlies in Utrecht
UTRECHT (ANP) - Een nieuw Europees avontuur is ver weg voor Vitesse. De Arnhemmers verloren donderdag in de halve finales van de play-offs met 3-1 bij FC Utrecht. Afgelopen seizoen strandde Vitesse pas in de achtste finales van de Conference League, tegen finalist AS Roma.
De winnaar van de play-offs, waar verder sc Heerenveen en AZ aan meedoen, plaatst zich nu voor de tweede voorronde van de Conference League.
FC Utrecht begon voor eigen publiek voortvarend. De 35-jarige routinier Willem Janssen, die komend seizoen aan de slag gaat als technisch manager van VVV-Venlo, kopte Utrecht uit een hoekschop al in de 3e minuut op voorsprong. Voor Janssen was het al zijn 31e duel in de Europese play-offs. Daarmee is de verdediger recordhouder.
Strafschop
Anastasios Douvikas leek Utrecht in de 7e minuut op 2-0 te zetten, maar het doelpunt van de Griekse spits werd afgekeurd wegens buitenspel. Niet veel later kon het thuispubliek alsnog juichen. Na balverlies van Thomas Buitink kon Othmane Boussaid de bal in de diepte spelen op Sander van de Streek. De middenvelder verraste doelman Jeroen Houwen met een een schot met zijn linkerbeen in de korte hoek.
Vitesse maakte een machteloze indruk en zag Simon Gustafson in de 81e minuut een strafschop benutten. Daarmee leek de return van zondag een soort formaliteit te worden, maar dankzij een late treffer van invaller Patrick Vroegh heeft Vitesse toch nog een beetje hoop.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
4 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
8 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
1 dag geleden