Nieuw Europees avontuur Vitesse ver weg na verlies in Utrecht
UTRECHT (ANP) - Een nieuw Europees avontuur is ver weg voor Vitesse. De Arnhemmers verloren donderdag in de halve finales van de play-offs met 3-1 bij FC Utrecht. Afgelopen seizoen strandde Vitesse pas in de achtste finales van de Conference League, tegen finalist AS Roma.
De winnaar van de play-offs, waar verder sc Heerenveen en AZ aan meedoen, plaatst zich nu voor de tweede voorronde van de Conference League.
FC Utrecht begon voor eigen publiek voortvarend. De 35-jarige routinier Willem Janssen, die komend seizoen aan de slag gaat als technisch manager van VVV-Venlo, kopte Utrecht uit een hoekschop al in de 3e minuut op voorsprong. Voor Janssen was het al zijn 31e duel in de Europese play-offs. Daarmee is de verdediger recordhouder.
Strafschop
Anastasios Douvikas leek Utrecht in de 7e minuut op 2-0 te zetten, maar het doelpunt van de Griekse spits werd afgekeurd wegens buitenspel. Niet veel later kon het thuispubliek alsnog juichen. Na balverlies van Thomas Buitink kon Othmane Boussaid de bal in de diepte spelen op Sander van de Streek. De middenvelder verraste doelman Jeroen Houwen met een een schot met zijn linkerbeen in de korte hoek.
Vitesse maakte een machteloze indruk en zag Simon Gustafson in de 81e minuut een strafschop benutten. Daarmee leek de return van zondag een soort formaliteit te worden, maar dankzij een late treffer van invaller Patrick Vroegh heeft Vitesse toch nog een beetje hoop.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
13 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
15 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
16 uur geleden