Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw beleid voor testen op coronabesmetting: vanaf vandaag is zelftest de norm

Nieuw beleid voor testen op coronabesmetting: vanaf vandaag is zelftest de norm

THOLEN - Vanaf maandag 11 april verandert het landelijk beleid voor testen op een mogelijke coronabesmetting. Een zelftest wordt de norm. Dit betekent dat mensen bij een positieve zelftest niet meer naar de GGD hoeven voor een zogenoemde confirmatietest. Ook hoeft een positieve zelftest niet meer gemeld te worden.

Een zelftest wordt de norm bij klachten, voor reizigers die Nederland binnenkomen en naar aanleiding van een Bron- en contactonderzoek. Ook om een quarantaineperiode te beëindigen volstaat vanaf 11 april een zelftest op dag vijf. Maar let op: er zijn uitzonderingen. Voor bepaalde groepen mensen is het advies te testen met een PCR-test. Dit kan nog altijd bij de GGD. Deze groepen mensen zijn: Zorgmedewerkers (ook om op dag 5 uit quarantaine te mogen), mensen die in een verpleeghuis of in een andere instelling wonen met kwetsbare personen, mensen die thuis wonen en naar een dagbesteding gaan en mensen die geen zelftest kunnen doen, ook niet als zij daarbij hulp krijgen. Verder kunnen mensen zich voorlopig bij de GGD laten testen om een herstelbewijs te krijgen waarmee zij op reis kunnen. 

Wat blijft ongewijzigd?
De GGD West-Brabant blijft, zoals alle GGD’en, mensen testen waarvoor een PCR-test van belang en nodig blijft. Maar ook voor mensen die zich liever bij de GGD laten testen. Via bron- en contactonderzoek blijft de GGD de pandemie nauwgezet monitoren en mensen adviseren over de coronamaatregelen. In specifieke gevallen zoals clusters en uitbraken, kunnen regionale GGD’en blijvend een rol spelen. Echter de groep die een PCR test moet krijgen, wordt kleiner.

Toekomstige inzet GGD’en
De komende weken voeren GGD GHOR Nederland, namens de GGD’en, met het ministerie van VWS en het RIVM gesprekken over de toekomstige basiscapaciteit die de GGD’en in stand houden. En waar zij voor klaar moeten staan bij een eventuele nieuwe piek of andere variant. Het idee is toe te werken naar een robuust stelsel en de financiering daarvan, met een basiscapaciteit die makkelijk opschaalbaar en wendbaar is. Waarbij we mee kunnen bewegen op basis van behoefte en beleidsaanpassingen.

Meer uit Tholen

Koninklijke onderscheiding voor oud-kerkrentmeester Rien de Graaf uit Stavenisse

STAVENISSE - Rien de Graaf is vrijdagmiddag tijdens de onthulling van het gerestaureerde grafmonument in de Hervormde Kerk van Stavenisse verrast met een Koninklijke onderscheiding. De onderscheiding kreeg hij vanwege zijn jarenlange inzet voor onder meer de kerk en de restauratie van het monument Hieronymus van Tuyll van Serooskerke.

8 uur geleden
Engedi viert 30 jaar begeleiding bij verlies, trauma en herstel

[Advertorial] POORTVLIET - Dertig jaar geleden schreef Jolanda Geelen haar praktijk Engedi in bij de Kamer van Koophandel. Inmiddels heeft zij al vele cliënten mogen begeleiden bij uiteenlopende hulpvragen, zoals trauma, verlies, relatieproblemen en misbruik. Vanuit haar praktijk in Poortvliet blikt ze dankbaar terug op een intense maar waardevolle periode.

15 uur geleden
Winactie: Doe mee aan de WK-prijsvraag en win een LG Televisie

THOLEN - Ben jij dé WK-kenner van de regio? Doe mee met de WK-prijsvraag van Uitgeverij de Bode en win een LG televisie!

1 dag geleden
Weervisserij in de Oosterschelde vecht voor toekomst: ‘Jonge aanwas hard nodig’

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Ooit waren er 23 weervissers actief op de Oosterschelde, nu is er nog maar één: Henk van Schilt, schoonzoon van Cor van Dort, de bekendste weervisser van Bergen op Zoom, die in september 2025 overleed op 93-jarige leeftijd.

1 dag geleden
Bravis Ziekenhuis test oplossing tegen medicijnresten in het rioolwater

WEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis zet een speciaal IC-filter in om medicijnresten, zoals antibiotica, uit het rioolwater te houden. Het filter wordt ingezet op de Intensive Care en is ontwikkeld in samenwerking met Zereau.

2 dagen geleden
Meisje op brommer raakt gewond na botsing met paaltje bij Poortvliet

POORTVLIET - Een minderjarig meisje is dinsdagavond gewond geraakt toen zij met haar brommer ten val kwam op de Kadijk bij Poortvliet. Volgens de politie botste ze daarbij tegen een paaltje.

2 dagen geleden
Opgelet: Slaakbrug vanaf donderdagavond tijdelijk dicht vanwege onderhoud

SINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - De Slaakbrug (N257) is van donderdag 28 tot en met vrijdag 29 mei afgesloten vanwege onderhoud. Rijkswaterstaat voert dan werkzaamheden uit aan de voegovergangen en opleggingen. Zowel de hoofdrijbaan als de parallelbaan zijn dicht. Als het werk uitloopt, wordt er doorgewerkt tot en met zaterdag.

2 dagen geleden