Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw beleid voor testen op coronabesmetting: vanaf vandaag is zelftest de norm

Nieuw beleid voor testen op coronabesmetting: vanaf vandaag is zelftest de norm

THOLEN - Vanaf maandag 11 april verandert het landelijk beleid voor testen op een mogelijke coronabesmetting. Een zelftest wordt de norm. Dit betekent dat mensen bij een positieve zelftest niet meer naar de GGD hoeven voor een zogenoemde confirmatietest. Ook hoeft een positieve zelftest niet meer gemeld te worden.

Een zelftest wordt de norm bij klachten, voor reizigers die Nederland binnenkomen en naar aanleiding van een Bron- en contactonderzoek. Ook om een quarantaineperiode te beëindigen volstaat vanaf 11 april een zelftest op dag vijf. Maar let op: er zijn uitzonderingen. Voor bepaalde groepen mensen is het advies te testen met een PCR-test. Dit kan nog altijd bij de GGD. Deze groepen mensen zijn: Zorgmedewerkers (ook om op dag 5 uit quarantaine te mogen), mensen die in een verpleeghuis of in een andere instelling wonen met kwetsbare personen, mensen die thuis wonen en naar een dagbesteding gaan en mensen die geen zelftest kunnen doen, ook niet als zij daarbij hulp krijgen. Verder kunnen mensen zich voorlopig bij de GGD laten testen om een herstelbewijs te krijgen waarmee zij op reis kunnen. 

Wat blijft ongewijzigd?
De GGD West-Brabant blijft, zoals alle GGD’en, mensen testen waarvoor een PCR-test van belang en nodig blijft. Maar ook voor mensen die zich liever bij de GGD laten testen. Via bron- en contactonderzoek blijft de GGD de pandemie nauwgezet monitoren en mensen adviseren over de coronamaatregelen. In specifieke gevallen zoals clusters en uitbraken, kunnen regionale GGD’en blijvend een rol spelen. Echter de groep die een PCR test moet krijgen, wordt kleiner.

Toekomstige inzet GGD’en
De komende weken voeren GGD GHOR Nederland, namens de GGD’en, met het ministerie van VWS en het RIVM gesprekken over de toekomstige basiscapaciteit die de GGD’en in stand houden. En waar zij voor klaar moeten staan bij een eventuele nieuwe piek of andere variant. Het idee is toe te werken naar een robuust stelsel en de financiering daarvan, met een basiscapaciteit die makkelijk opschaalbaar en wendbaar is. Waarbij we mee kunnen bewegen op basis van behoefte en beleidsaanpassingen.

Meer uit Tholen

Beurkens (SGP) vraagt aandacht voor toegankelijke stembureaus op Tholen

THOLEN - Hoe toegankelijk zijn de stembureaus op Tholen? Dat wil raadslid Aron Beurkens (SGP) graag weten van de burgemeester en wethouders. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen heeft hij hierover schriftelijke vragen gesteld.

7 uur geleden
Zeven nummers, zeven verhalen: Top2000-muziek brengt kerk en publiek samen [FOTOALBUM]

ANNA JACOBAPOLDER - Een nummer uit de Top 2000 hoor je bijna dagelijks op de radio, maar live in een kerk? Dat is niet iets wat je vaak hoort of ziet. "Het is geen alledaagse kerkmuziek, maar wel muziek met een verhaal. Met deze dienst proberen we de kerk voor iedereen toegankelijk te maken", zo vertelt Wim van Nieuwenhuijzen, voorzitter van de Protestantse Kerk in Anna Jacobapolder, die gastheer is voor het concert. Toch is er tijdens de dienst ook ruimte voor gebed, het blijft immers een kerkdienst.

12 uur geleden
Traumateam naar Sint-Maartensdijk voor medische noodsituatie op Provincialeweg

SINT-MAARTENSDIJK - In de nacht van zondag op maandag is een traumateam opgeroepen voor een medische noodsituatie aan de Provincialeweg in Sint-Maartensdijk.

16 uur geleden
Leerlingen kruipen in de huid van raadsleden tijdens Democracity in Tholen

THOLEN - Donderdagochtend vond de aftrap van het educatieve programma Democracity plaats in de raadzaal van het gemeentehuis in Tholen. Hierbij kunnen leerlingen uit 30 schoolklassen in de huid kruipen van raadsleden en raadsvergaderingen naspelen. Groep 7 van CNS De Regenboog mocht het programma als allereerste meemaken en in de middag volgde groep 8 van dezelfde school. Een gastdocent van ProDemos, de organisator van het programma, leidde alles in goede banen.

1 dag geleden
Op de werkvloer bij TanteLouise: ‘Diversiteit wordt hier gewaardeerd, dat zie je terug in de teams’ [OP DE WERKVLOER]

BERGEN OP ZOOM - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: teamleider Miranda Mentzij en hbo-verpleegkundige Nienke Stins van TanteLouise.

1 dag geleden
Voor deze Thoolse activiteiten tijdens NLdoet is hulp van vrijwilligers nodig

THOLEN - Over ruim een maand is het alweer tijd voor de jaarlijkse grote vrijwilligersactie NLdoet. Op vrijdag 13 en zaterdag 14 maart kunnen vrijwilligers lokale verenigingen en organisaties een handje helpen bij activiteiten die vaak gepaard gaan met veel gezelligheid. Ondertussen zijn er binnen de gemeente Tholen al verschillende activiteiten aangemeld die dringend op zoek zijn naar vrijwilligers.

1 dag geleden
Daniëlle de Clerck beëdigd als gedeputeerde Provincie Zeeland

ZEELAND - Daniëlle de Clerck (35) is vrijdag beëdigd als gedeputeerde voor de provincie Zeeland. Ze volgt Dick van der Velde op, die in november aankondigde te stoppen.

2 dagen geleden