Nieuw actieplan voor aanpak problemen Zeeuwse oesterkweek
YERSEKE - Er is een nieuw actieplan in de maak om de problemen in de oestersector aan te pakken.
Sinds enkele jaren kampen oesterkwekers met grote oestersterfte, door de aanwezigheid van de oesterboorder, die jonge oesters opeet, en het oesterherpesvirus. Daarom maakten de Nederlandse Oestervereniging, het ministerie Landbouw, Natuurbeheer en Visserij en de provincie Zeeland in 2016 een plan om deze problemen het hoofd te bieden. De actiepunten hieruit zijn volgens de provincie succesvol uitgevoerd. Zo lijkt onder andere een nieuwe vorm van oesterkweek, op zogenoemde tafels, zodat de oesterboorder er niet bij kan, perspectief te bieden, laat Zeeland weten.
Nu komt er een nieuw plan om de oplossingen verder uit te werken en andere maatregelen in beeld te brengen. Hierbij zijn, naast de eerdergenoemde partners, onder meer stichting Natuurmonumenten, Zeeuwse Milieu Federatie en Rijkswaterstaat betrokken. Het concept-plan moet dit jaar klaar zijn.
De oesterkweek in Nederland is volledig geconcentreerd in Zeeland. De Nederlandse Oestervereniging is de belangenbehartiger van de oesterkwekers. De belangrijkste productiegebieden bevinden zich in de Oosterschelde (1500 hectare), het Grevelingenmeer (550 hectare) en het Veerse Meer (20 hectare).
Meer uit Reimerswaal
KAPELLE - In de Vroone te Kapelle zijn vrijdag, 7 en zaterdag 8 november ruim 350 vogels bijeen voor de jaarlijkse vogelshow van, de Vogelvrienden Goes en Zang en Kleur uit Kapelle.
20 uur geledenKAPELLE - Door een vechtpartij op station Kapelle-Biezelinge heeft het treinverkeer tussen Roosendaal en Vlissingen woensdagavond korte tijd stilgelegen. Tijdens het incident kon de trein niet verder rijden.
1 dag geledenREIMERSWAAL/KAPELLE - De regionale werkgroep Zeeland van SchildklierNL organiseert op donderdag 13 november een informatiebijeenkomst over schildklieraandoeningen. De avond vindt plaats van 19.00 tot 21.00 uur in de Ontmoetingskerk aan de Kornetstraat 4 in Goes.
1 dag geledenKAPELLE - Het Oranje Fonds roept maatschappelijke organisaties, stichtingen en verenigingen op om zich aan te melden voor NLdoet 2026, de grootste vrijwilligersactie van Nederland. De 22ste editie vindt plaats op vrijdag 13 en zaterdag 14 maart 2026.
2 dagen geledenKAPELLE - De gemeente Kapelle heeft een gewijzigde omgevingsvergunning verleend voor het geplande zonnepark in de Willem-Annapolder. De aanpassing volgt op een verzoek van de ontwikkelaar Zeeuwind, die het plan op enkele technische punten heeft bijgesteld.
2 dagen geledenKAPELLE - 29 oktober tot en met 5 november staat in het teken van de Week van de Pleegzorg, een campagne die aandacht vraagt voor kinderen die tijdelijk of langdurig een veilig thuis nodig hebben. In Nederland wachten nog altijd veel kinderen op een veilig thuis. Annet en Johan uit Kapelle weten hoe groot die behoefte is: al sinds 2010 stellen ze hun huis open voor pleegkinderen. "Het is niet altijd makkelijk," zegt Annet, "maar het is zo waardevol."
3 dagen geledenKAPELLE - Het besluit over het nieuwe mobiliteitsplan van de gemeente Kapelle zal niet in december plaatsvinden zoals gepland. Jon Herselman, wethouder mobiliteit, maakte dit bekend in een raadsvergadering. Het plan wordt opgeschoven omdat er meer tijd wordt genomen om inwoners te betrekken.
3 dagen geleden