Niet meer objecten gestolen bij kunstroof uit Drents Museum
ASSEN (ANP) - Behalve de gouden helm en drie gouden armbanden zijn niet meer objecten gestolen uit het Drents Museum in Assen. Dat meldde een woordvoerder van het museum zondag. In het museum werd in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken.
Bij de kunstroof werden verschillende Roemeense archeologische topstukken buitgemaakt. Eerder meldde het museum dat het onder meer ging om de gouden helm van Cotofenesti en drie gouden armbanden. Nu meldt de museumwoordvoerder dat ze er zeker van zijn dat er niet meer objecten zijn gestolen. Over de waarde van de ontvreemde helm en armbanden doet hij geen uitspraken.
De vier gestolen stukken zijn van het Nationaal Historisch Museum van Roemeniƫ, dat ze in bruikleen had gegeven aan het Drents Museum voor de tentoonstelling Dacia - Rijk van goud en zilver. De armbanden werden ongeveer vijftig jaar voor Christus gemaakt, de helm circa 450 jaar.
Schade
De dieven kwamen het museum binnen nadat ze een explosief af hadden laten gaan. Verschillende ruiten sneuvelden, en ook is schade aangericht aan vitrines. Hoe groot de schade aan het museum precies is, is nog onduidelijk, aldus de woordvoerder.
Het museum is het hele weekend gesloten vanwege de roof. Maandag, wanneer het museum altijd dicht is, bekijkt de instelling wanneer zij weer open kan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
6 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
13 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
13 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
13 uur geleden