Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Niet meer objecten gestolen bij kunstroof uit Drents Museum

Niet meer objecten gestolen bij kunstroof uit Drents Museum

ASSEN (ANP) - Behalve de gouden helm en drie gouden armbanden zijn niet meer objecten gestolen uit het Drents Museum in Assen. Dat meldde een woordvoerder van het museum zondag. In het museum werd in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken.

Bij de kunstroof werden verschillende Roemeense archeologische topstukken buitgemaakt. Eerder meldde het museum dat het onder meer ging om de gouden helm van Cotofenesti en drie gouden armbanden. Nu meldt de museumwoordvoerder dat ze er zeker van zijn dat er niet meer objecten zijn gestolen. Over de waarde van de ontvreemde helm en armbanden doet hij geen uitspraken.

De vier gestolen stukken zijn van het Nationaal Historisch Museum van Roemenië, dat ze in bruikleen had gegeven aan het Drents Museum voor de tentoonstelling Dacia - Rijk van goud en zilver. De armbanden werden ongeveer vijftig jaar voor Christus gemaakt, de helm circa 450 jaar.

Schade

De dieven kwamen het museum binnen nadat ze een explosief af hadden laten gaan. Verschillende ruiten sneuvelden, en ook is schade aangericht aan vitrines. Hoe groot de schade aan het museum precies is, is nog onduidelijk, aldus de woordvoerder.

Het museum is het hele weekend gesloten vanwege de roof. Maandag, wanneer het museum altijd dicht is, bekijkt de instelling wanneer zij weer open kan.

Meer uit Binnenland

Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

2 uur geleden
Kabinet onderzoekt of Amerikaanse rapper Ye geweigerd kan worden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.

3 uur geleden
Vanaf 1 juli geen nieuwe stroomaansluitingen in deel Utrecht

DEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.

4 uur geleden
COA krijgt asielhotel Epe niet leeg en moet dwangsommen betalen

EPE (ANP) - Het lukt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers niet om mensen die het heeft ondergebracht in een hotel in Epe over andere locaties te verspreiden en moet vanaf woensdag aan de gemeente dwangsommen gaan betalen. Het COA zegt dat tot het laatste moment is gewerkt om de noodlocatie in het Fletcher Hotel te sluiten, maar dat het "helaas niet gelukt" is om de mensen elders in het land op te vangen.

4 uur geleden
Roemenië toont kunstschatten voor het eerst na roof in Nederland

BOEKAREST (ANP) - In Roemenië zijn de kunstschatten die vorig jaar waren gestolen in Nederland getoond aan de pers. Het ging dinsdagavond nog om een besloten presentatie. De historische objecten worden de komende anderhalve week aan het publiek getoond in het Nationaal Historisch Museum.

5 uur geleden
Twaalf blusvoertuigen uitgerukt voor grote natuurbrand in Otterlo

OTTERLO (ANP) - In het Gelderse Otterlo heeft op dinsdag een grote natuurbrand gewoed, meldt de gemeente. Die brand was op de heide bij de Planken Wambuisweg tussen Ede en Otterlo. Een woordvoerder van de veiligheidsregio zegt rond 17.00 uur dat de brand uit is.

7 uur geleden
Ophokplicht pluimvee opgeheven, behalve in Gelderse Vallei

DEN HAAG (ANP) - Pluimvee van hobbyhouders en commerciële bedrijven mag weer naar buiten, behalve in de Gelderse Vallei. Dat heeft staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) bekendgemaakt. In de Gelderse Vallei zijn veel pluimveebedrijven gevestigd. Het risico op verspreiding van vogelgriep is daar hoger dan in de rest van Nederland. Daarom blijft daar de ophok- en afschermplicht wel gelden.

8 uur geleden